Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 sve iz pocetka po cetvrti put (laki) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miksa
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2012
Poruke: 87
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni jedino srednji kamen izgleda neprirodno, mozda da ga okrenes da ravan deo bude dole
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 8:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promenice oblik kad na njega nalepim kamenje sa fragovima(dobice reljefe),
Bas sam ga ciljno tako obradio i montirao da bi dobio ravan za postavljanje i gledao da sto vise prostora imam za postavke, Jer ko me zna zna da sam uvek bio u skripcu sa prostorom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki, cestitam na prinovi!
Srecno sa novim projektom, pratim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2016 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Laki majstore. Komotno bih preporucio ovde Maxpect Gyre, ako se uklopis. Ako ti je 130 mnogo jak, imas opciju i da koristis samo jednu stranu pumpre recimo. Meni se pokazalo kao sjajno resenje za lep flow, koji je nezan za LPS korale na dnu, a opet dovoljno jak za SPS.
Sjajno izgleda akvarijum, bice fenomenalan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2016 8:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki cestitke na prinovi Very Happy
Videces kad se detence sa osmehom zalepi za akvarijum da si uradio pravu stvar Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2016 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki,

greben izgleda jako lepo, bas po mom ukusu, ima sve 3 dimenzije... A i sam kamen izgleda fantasticno Bravo
Kako si zamislio cikliranje, hoces li ubacivati nesto od bakterija?

Ajde puni to! Laughing Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2016 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamen je lecen iskljucivo u ro-di vodi.
Za tri nedelje i nekoliko 100% izmena ni traga nitratima i fosfatima.
Znaci da moze,zato spelujem da se opasne kiseline izbegavaju.
Naravno da idu bakterije od Arke vec proverene
Nite Out II i Special Blend.


Poslednji izmenio Laki dana Sre Okt 26, 2016 1:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2016 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima.
Petre ,da li si video ove nove sto su sad izvacili sa ruterom(malo pokrali ecotech),
Da li su modeli FX130 i FX150 kompatibilni sa tim kontrolerom?!

Videh da FX 130 ide do 9000 l/h sto bi znacilo da na nekih 300l bruto vode imao bih cirkulaciju od 30x sto je za mene zadovoljavajuce,al da li tebe zadovoljava jedan model fx130(pre bih rekao da ti treba 150?!
Dok moj vortech pravi do 12000 l/h ubacio sam mu novi QD kontroler tako da je 90% tisi nego ranije,razmisljao sam da ubacim samo jos jedan Jebao RW-15 cisto kao podrsku sa suprotne strane i da to bude to( da mi obe pumpe rade na nekih 50%).


Poslednji put izmenio Laki dana Sre Okt 26, 2016 1:05 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2016 9:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki ::
Hvala svima.
Petre ,da li si video ove nove sto su sad izvacili sa ruterom(malo pokrali ecotech),
Da li su modeli FX130 i FX150 kompatibilni sa tim kontrolerom?!

Videh da FX 130 ide do 9000 l/h sto bi znacilo da na nekih 300l bruto vode imao bih cirkulaciju od 30x sto je za mene zadovoljavajuce,al da li tebe zadovoljava jedan model fx130(pre bih rekao da ti treba 150?!
Dok moj vortech pravi do 12000 l/h ubacio sam mu novi QD kontroler tako da je 90% tisi nego ranije,razmisljao sam da ubacim samo jos jedan Jebao RW-15 cisto kao podrsku sa suprotne strane i da to bude to( da mi obe pumpe rade na nekih 50%).




Mislim da -Petar- ima i 130 i 150 .

Sa srećom neka je novi početak, mislim da tebi ne treba savet oko slaganja grebena a sve ostalo je stvar ukusa. Siguran sam da si ti tačno smislio gde ćeš koji koral da "posadiš" Laughing .
Oprema vrhunska kao i svaki put, drago mi je što postoji takav kolega na forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 27, 2016 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prestao sam da komentarisem u morskoj od kada sam rasturio svoj. Ali ljudi, postavke su vam fenomenalne Bravo cestitka rukovanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Ned Okt 30, 2016 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki ::
Hvala svima.
Petre ,da li si video ove nove sto su sad izvacili sa ruterom(malo pokrali ecotech),
Da li su modeli FX130 i FX150 kompatibilni sa tim kontrolerom?!

Videh da FX 130 ide do 9000 l/h sto bi znacilo da na nekih 300l bruto vode imao bih cirkulaciju od 30x sto je za mene zadovoljavajuce,al da li tebe zadovoljava jedan model fx130(pre bih rekao da ti treba 150?!
Dok moj vortech pravi do 12000 l/h ubacio sam mu novi QD kontroler tako da je 90% tisi nego ranije,razmisljao sam da ubacim samo jos jedan Jebao RW-15 cisto kao podrsku sa suprotne strane i da to bude to( da mi obe pumpe rade na nekih 50%).


Ja sam uzeo Gyre 130 i 150 u nadi da cu da iskoristim kontroler ali PRC! zeznuo sam se.
Tek sam naknadno saznao da kontroler radi samo sa 2x130 ili 2x150, nikako sa kombinacijom dva razlicita modela.
Nije ni bitno realno, jer sam jednu stavio da pulsira na svakih 30 sekundi, a drugu na svakih 20 sekundi, pa imam random flow. Tu pomazu i dva Vortech-a MP40 u reef crest modu, asinhrono postavljena.
E sad, Gyre je jako mocan, ali ne u smislu jake struje, vec kolicine vode koju pomera. Znaci on pomera JAKO MNOGO vode, ali ta struja u principu nije jaka kao klasicni stream...t.j. ne 'udara' u korale tako agresivno, ako me razumes.
Meni je jedan 130 na duzinu od 150 cm knap, medjutim njega drzim na 80% snage, a 150 sa druge strane na 40% snage, i time dobijam (po meni) idealno pomeranje vode.
Uzmi recimo 130 pa probaj, u vecni slucajeva je dovoljan za tako neke dimenzije svakako. Tebi ce biti odlican.
Ona Kineska kopija bi trebalo da pravi slican efekat, a neuporedivo je jeftinija koliko sam upoznat, tako da je i to dobra opcija ako ces da istestiras ovaj sistem protoka u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2016 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki odlicno si slozio greben. A dobar je i kamen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2016 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto rece Petar ja imam ovu kinesku kopiju Jebao Jecod, posle dva meseca vidljivi rezultati. Jedino, sto bi po mom ukusu mogao da bude tisi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2016 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumem u potpunosti sta je Petar predlozio, i znam da je ideja potpuno izvodljiva.
Sto se kineza tice ja sam godinama koristio maxspectovo osvetljenje veoma uspesno,te stojim iza njih i svemu sto rade.
Ja bih sad probao sa vortechom iz razloga sto moze raditi u sinhronizaciji sa osvetljenjem uz podrsku jednog jebao rw 15 ili mp10 qd (videcu jos),mada sam tradicionalista(nekako vezan za tunze povucen prethodnim poztitivnim iskustvima), u koliko budem nezadovoljan precicu na dve tunze 6095 sa multicontrollerom.


Poslednji izmenio Laki dana Pon Okt 31, 2016 1:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2016 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Popaj ::
Laki odlicno si slozio greben. A dobar je i kamen.

Hvala druze,mogao bi da pustis neki video svog aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hitno potrebna pomoc u vezi novog poc... bukiribice Početak u akvaristici 13 Ned Dec 11, 2016 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Medic Xenia 100 (Laki) Laki Morski Akvarijumi 153 Ned Nov 20, 2016 10:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iz pocetka... srdjan R Akvarijumi 18 Sub Feb 27, 2016 8:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka rio 125 preradjen u morski (laki) Laki Morski Akvarijumi 47 Uto Jan 06, 2015 12:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi veci akvarijum - od pocetka prip... sakis Akvarijumi 79 Čet Okt 09, 2014 1:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License