Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savet za pet shop Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2016 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Clan sam vec nekoliko meseci, pa da se ne predstavljam ponovo opsirno. Vlasnik sam pet shopa vec 4.5 meseca i na red je doslo planiranje prodaje ribica i akvarijumske opreme. Opreme vec imam neki deo i tu nekako plivam, ali bi mi oko pripreme svega za prodaju ribica dobro dosli saveti. Neka moja zamisao je da stavim 8 ili 10 akvarijuma (toliko imam prostora) dimenzija 45x25x30 (DxŠxV) ukoliko bi koristio unutrasnji filter (verovatno korner) ili 35x25x30 sa spoljasnjim filterom sa strane ili 45x25x30 ukoliko bi uspeo filtere da stavim iza akvarijuma. Moje pitanje glasi : da li korner filteri mogu da zadovolje potrebe takvih akvarijuma? Znam da su spoljasnji najbolji, ali su korneri jednosatvniji. Drugo pitanje je sta drzati od ribica? Moja neka ideja je : gupike, ksife, moli, skalare, crne tetre, bele tetre, santafilomena tetre, japanke, pleco, anci i koridorase od cistaca i to bi bilo to, uz eventualno dodavanje zebrica i neonki, ukoliko bi imao prostora. Sta vi mislite o tome i da li neke od ovih vrsta drzati zajedno u prodajnom akvarijumu? Naravno, svaki ce imati po nekoliko cistaca, njih necu drzati u odvojenim akvarijumima. Sto se tice aeracije, dve opcije su mi u glavi - jedan veliki kompresor koji ce gurati sve akvarijume ili na svaka dva akvarijuma po jednu vazdusnu pumpu. U principu mi je trosak za to priblizno isti, jedino mi se vise svidja sto su male vazdusne pumpe manje zahtevne po pitanju prostora i manje su bucne i sto bi ukoliko dodje do kvara neke ostali akvarijumi imali aeraciju, a ja bih istog trenutka mogao da stavim drugu pumpu i tako ne prekinem aeraciju. Rasveta mi je prava enigma! Da li praviti rasvetu za svaki posebno ili im je dovoljno svetlo iz same radnje?
Sta bi jos trebao da znam pre nego se upustim u ovaj posao? Svaki savet, sugestija, kritika su dobrodosli.
Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2016 11:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Okt 31, 2016 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PP batice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License