Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 dilema oko ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi put sam oformio akvarijum, nakon cikliranja od tri nedelje ubacio sam prve ribice komunalce , prvo četiri algara , pa zatim 4 muljaša....
Moje pitanje za iskusnije akvarističare glasi da li smem za jedno nedelju dana ili 10-ak, ubaciti odjednom npr. :
10 kom. kraljevskih neonki
10kom. mikrorazbora galaxi
2kom. ramireza

ili moram postepeno tipa 5 po 5 na 7 dana ili .....kako već? i koliko bih smeo držati maksimalan broj ribica u akvarijumu od 125 litara , 80x36x50 , akvarijum je biljni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 1:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 6:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes sve ubaciti slobodno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha znači može, super, hvala ti na odgovoru SmileSmileSmile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Arpad
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 62
Lokacija: Novi Sad / Kac

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam 50ak ribica od jednom ubacio, do duse ne mnogo vrsta, 20 neonki, 20 tanihtisa i 10 corydorasa, kasnije sam dodao jos koju Smile
Sto ih vise ubacis od jednom lakse ce im biti kasnije, odma se grupisu i odrede hijerarhiju i mnogo lepse funkcionisu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da , nego vidim ovde na forumu da su ipak više za to da se ne ubacuju ribice odjednom , veći broj , nego postepeno, pa je mene bunilo šta da radim sa jatnim ribicama, tipa 10 neonki je ok, ali zamisli sad treba tri po tri ... bezveze, ispoštovao sam početak, nisam hteo odjednom , ciklirao sam 3 nedelje i ubacio prvo komunalce , prvo 5 komada a zatim još 4 komada u razmaku po nedelju dana i onda sam došao u nedoumicu šta dalje........... hvala vam na podeljenim iskustvima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Arpade pošto imaš preko 50 ribica koliki ti je akvarijum ....?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Arpad
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 62
Lokacija: Novi Sad / Kac

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

200l mi AQ... a ukupno imam oko 70ak ribica mahom su jatne, nema mnogo vrsta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stojkess
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Okt 2016
Poruke: 9
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha , baš sam se pitao koliko smem da ubacim maksimalno ribica uz svoj aq od 125 litara, znači mogao bih 30 do 40 ribica da ubacim Very Happy
e hvala ti na informaciji javascript:emoticon('Very Happy')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Arpad
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 62
Lokacija: Novi Sad / Kac

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stojkess ::
Aha , baš sam se pitao koliko smem da ubacim maksimalno ribica uz svoj aq od 125 litara, znači mogao bih 30 do 40 ribica da ubacim Very Happy
e hvala ti na informaciji javascript:emoticon('Very Happy')


Drago mi da sam uspeo u necemu da pomognem Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License