Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest skalara u zajednickom akvarijumu pomoc! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2016 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo ljudi
Skalari poceli da se mreste u zajednickom akvarijumu.
Ikru polozili na staklu pa verujem da nije moguce skinuti je i prebaciti u neki drugi akvarijum.
Sta predlazete.?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2016 6:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2016 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa sa tom ikrom nista ostavi ih neka se uce i bore.sad znas da rade i sledeci mrest gledaj da ih odvojis u zaseban akvarijum i ubaci neku plastiku nakoso da stoji videces proguglaj kako se radi sa njima nije tesko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2016 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

garda011 ::
pa sa tom ikrom nista ostavi ih neka se uce i bore.sad znas da rade i sledeci mrest gledaj da ih odvojis u zaseban akvarijum i ubaci neku plastiku nakoso da stoji videces proguglaj kako se radi sa njima nije tesko


Ma znam tako sam i radio, ovo mi je novi par i u zajednickom aq su 10ak dana.
Inace ranije sam koristio obicnu plasiku 5 x 10 cm koja ukoso stoji i uvek su na nju polagali ikru, ovi su novi pa ne znam sta ce biti.
Ako se izvale mladi prebacicu ih u neki novi aq pa sta im bog da Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2016 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Evo i kako to trenutno izgleda Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2016 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2016 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje za iskusnije akvariste.

Ovo je novi par skalara i u zajednickom aq je 10 ak dana kao sto sam rekao. E sad posmatrajuci ih cini mi se da oba polazu ikru. Da li je moguce da imam 2 zenke ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2016 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aj dobro pogledaj da li su dve zenke ili muzjak ide iza nje pa oplodi ikru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2016 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko je reci kad ima puno ikre. Videcemo da li ce ikra pobeleti ili ce se izvaliti. Ako sva pobeli racunam da su obe zenke. Mada za drugi put prebacicu ih u zaseban aq pa valja ispratiti situaciju.
Hvala ti na pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2016 8:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne definitivno su muzijak i zenka vidis da na poslednjoj slici gde zenka ostavlja ikru ima izbacenu takozvanu lopaticu sto ovaj drugi nema Smile,a i svasta sam cuo al obe zenke na istom mestu da stavljaju ikru to nisam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2016 9:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ikru ostavi mada ne verujem da ce preziveti u zajenickom tesko prezivi i kad se neko mota oko akvarijuma,a ne u zajednickom.E sad da je skines sa stakla jedino sa nekom pipetom da probas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2016 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo sam iskopao negde na netu.

"moze biti da ikra nije oplodjena posto kazes da sva pobeli,znaju nekada i dve zenke da bacaju ikru zajedno simulirajuci par(cisto da znas) ili ako je muzijak mnogo star. "

Ta recenica me bas zbunila i iz tog razloga sam juce poceo da sumnjam.
Evo danas je 2i dan i ikra nije pobelela, barem ne jos.
Sutra bi trebalo da se ikra izvali ako je oplodjena, ali ja nazalost nisam kuci narednih 7 dana.
Odlucio sam da ostavim ikru tu gde je i dan nista ne diram pa nek priroda sama uredi to kako je zamislila.
Inace primetio sam da ni jedno jedino jajasce ne hvali, izgleda da su ovi skalari dobri roditelji ne daju drugim ribicama ni blizu da pridju.
Racunam da kad se vratim posle 7 dana u filteru nadjem nekog mladog skalara posto imam spoljasnji prelivni Very Happy
Jedini problem koji imama je to sto ne znam sta cu s mladim skalarima posto ce ove dve ribe definitivno da nastave s poslom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Sre Nov 09, 2016 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milan91 ::

Jedini problem koji imama je to sto ne znam sta cu s mladim skalarima posto ce ove dve ribe definitivno da nastave s poslom Smile


Nisam razumeo sa kakvim poslom? Jel ovo prvi mrest skalara ,a ako se mladi i zlegu nece biti u filteru skalari su brizni roditelji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Sre Nov 16, 2016 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pod poslom mislim na vodjenje ljubavi Very Happy haha
Nije im prvi mrest verovatno jel sam ih ja kupio pre 15ak dana kao uparen par.
Evo danas se vratim s puta pogledam akvarijum sve kao i obicno vidim ikre nema na mestu gde su je polozili reko pojele su je druge ribe i to je to, malo bolje zagledam jednu biljkicu kad tamo 40ak malih skalara plivaju Smile
Roditelji ih dobro cuvaju od ostalih ribica.
Kasnije cu ubaciti i neku sliku.
Ima li neko neki predlog sta sad da radim, da li da ih ostavim gde jesu pa sta im bog da, ili da ih ubacim u neki manji akvarijum sa istom vodom iz ovog u kom su sad?
Pozdrav
Milan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Sre Nov 16, 2016 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e sad ih imenjace usisaj crevom i prebaci u poseban akvarijum hrani artemijom i uzivaj dok rastu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Sre Nov 16, 2016 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

garda011 ::
e sad ih imenjace usisaj crevom i prebaci u poseban akvarijum hrani artemijom i uzivaj dok rastu


Zdravo
Da tako sam i odradio samo sam ih pokupio mrezicom lagano ubacio u drugi aq od 20ak litara, stavio istu vodu, danas nabavio neku hranu specijalno za male ribice nije artemija nego nesto drugo.
Zaledjena je u kockicama videcu na pakovanju kako se zove pa cu napisati.
Sve male ribice su zivahne ima ih oko 60ak komada, prelep prizor Smile
Nisam zaboravio slike!
Pozdrav
Milan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License