Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zalivanje povrca akvarijumskom vodom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 21, 2016 9:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja se prijavljujem da degustiram tu salatu kod onoga ko je bude odgajio na akvarijumskoj vodi ali ne ide da se jede samo ona, moze i neki rostilj uz nju. Smile


Link



Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 21, 2016 9:31 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Apr 21, 2016 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam neku njanjavu blitvu posadjenu u basti od jesenas. Sva je nikakva. Slabo raste. Okopao je ja, zalivam je vodom iz akvarijuma u kojoj prethodno operem vatu i sundjer iz filtera, crnilo. Dva puta je zalivena ovom vodom, eno je, juri hvala Bogu samo tako. Inace koristim tu blitvu kuvanu i jedu je mali anciji. Zatvoren ekosistem! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2016 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam da kod nas nema nikoga da se bavim ovakvim nacinom uzgoja tj. akvaponikom ali na moju radost, ima toga i kod nas.
Voleo bih da iznesete svoje misljenje o ovome


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 02, 2016 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde da opet osvezim ovu temu posto vidim da ste svi nekako otisli u letnji san sto se tice foruma.
U poslednje vreme sam resio da prosirim svoje znanje oko akvaristike i hortikulture i za sad sam napravio "eksperiment" sa prihranom bilja iskljucivo vodom iz akvarijuma. Bice tu jos nekih projekata ali otom potom.
Za ovaj projekat je jedan od krivaca nas drug Noik tj. moj Pera lozac. Sredjujuci terasu, predlozio mi je da napravim Raised grow bad ili prosto receno mini bastu u nadzemnom obliku.
Zasadio sam raznovrsno bilje tj. malo cveca, zacinskog bilja i povrca. Zalivanje je iskljucivo vodom iz akvarijuma.

Ovako je izgledalo 20.05.2016. kada je zasadjeno

Image

A ovako izgleda danas

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
BlackRaven
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2016
Poruke: 16
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Nov 13, 2016 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da malo osvežimo ovu zanimljivu temu...

Vodena bašta . Stapar

A evo kako se to radi i u maloj razmeri,za akvarijume. Autor je Joe Uaru,Kanađanin koji ima svoj YouTube kanal The king of DIY,puno korisnih stvari sam tamo video i primenio.

Kompletan filter za akvarijum

Link


Poslednji izmenio nikouro dana Čet Sep 12, 2019 8:50 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
hattrick1980
Akvarista



Registrovan: 06 Sep 2019
Poruke: 15
Lokacija: Zenica

PorukaPoslao: Sre Sep 11, 2019 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Noik ::
U svetu se dosta koristi aquaponics sistem gde se sva proizvodnja povrca i voca zasniva na djubrivu od ribljeg izmeta. Ima dosta videa po you tube-u gde je slicno odradjeno i sa akvarijumima. Ja vodu iz akvarijuma, a narocito onu u kojoj operem filter masu, koristim za zalivanje cveca, a trebalo bi da uskoro krenemo i sa povrcem. Problem moze da bude jedino ako je akvarijumska voda tretirana nekim lekovima i hemikalijama koje su potencijalno opasne za ljude. Kako ne dodajem nista od toga u akvarijum, mislim da sam bezbedan Very Happy Za mikro i makro elemente proveri, mislim da ne bi trebalo da bude problema, ali bolje da to kaze neko ko je upuceniji od mene.
Definitivno mislim da neke vrste sobnog cveca neuporedivo brze napreduju ako preko korena imaju i stalan pristup akvarijumskoj vodi, a ujedno se tako resavam nitrata.
Bacite pogled na ovu temu Smile
http://www.akvarijum.org/forum.....22868.html

Ne mogu da otvorim ovaj link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 12, 2019 8:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad je link vidljiv Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Sep 12, 2019 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zena moja zaliva cvece sa vodom iz akvarijuma, spatifilus i jos neko sitno. spatifilus je toliko nabujao da smo morali da ga presadjujemo u vecu saksiju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Sep 12, 2019 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i moja zena zaliva cevece vodom iz akvarijuma uvek joj ostavim kada menjam vodu jednu kantu od 25 l da ima cvece je prelepo zadovoljna zena srecan ja vise necantra protiv akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 12, 2019 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vodom iz akvarijuma zalivam cveće dugo godina, to većina radi i manje-više su zadovoljni
zavisno od vrste cveća ,mesta gde stoji, svetlosti itd.

Međutim akvarijumska voda (ko ima više tona vode u akvarijumima) može dobro poslužiti
i u voćarstvu i povrtarstvu, daleko je delotvornija i zdravija od veštačkog đubriva i inostranih
herbicida koji se koriste kao naši (prepakovavanjem). Ali treba imati velike rezervoare itd,itd ...

Svoje cvećance zalivam svojom ak. vodom, a od ortaka uzimam za povrtarstvo, sve je više nego ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li se moze ciklira ubrzati sa star... EmEmily Početak u akvaristici 3 Čet Jul 13, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka problem sa vodom blagoje Početak u akvaristici 6 Pet Jan 27, 2017 5:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako natopiti hranu vodom i da li to ... Kolja-Ljako Razno 6 Sub Maj 28, 2016 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa vodom. Ambis Hemija 13 Sub Okt 31, 2015 1:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta raditi sa vodom koja nije hlorisa... Novak Hemija 4 Ned Jun 08, 2014 11:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License