Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 sirova vrba u akvariumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Nov 13, 2016 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav hteo sam da pitam sta bih trebao da uradim sa granama sirove vrbe da bih je stavio u akvarium?nasao sam jako lepe grane ispreplitane i vrlo vijugave i hteo bih da ih odsecem i stavim u akvarium pa me zanima da li to moze i ako moze koja je tehnika spremanja sirovog drveta! Video sam kako se priprema cokot ali on je suv ovo je sirovo hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 13, 2016 9:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Nov 13, 2016 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikakva posebna tehnika nema, osim sto ce da pusta sluz, i izgledace grozno neko vreme, mada se to desava i sa suvim granama ili panjem. Kod mene je iz suvog panja vrbe nesto izlazilo mesec dana, ja ocistim sundjerom ono sutradan isto. Pomiris se sa tim i teraj Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Nov 14, 2016 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://m.youtube.com/watch?v=5EpIjht7-TA
Evo jednog videa ovakve skoro identicne grane sam pronasao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Nov 14, 2016 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci nece se nista lose desiti oko ih odsecem i stavim u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Nov 14, 2016 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece nista da se desi, samo ih pre toga za svaki slucaj operi i istusiraj vrelom vodom. Par stvari koje iz iskustva mogu da ti kazem: Sitne grane ne traju dugo. One daju smek panju, ali brzo satrule i nidu zahvalne za odrzavanje. Preporucujem da skines koru jer ce ona brzo truliti u aq i puniti ga djubretom. Neces imati problem sa vodom (bar ja nisam imao) ali hoces sa estetikom. Na grane ce se, ajd da kazemo bar mesec dana, hvatati sve i svasta, one ce pustiti sluz koja ce se ponasati kao filter i kupiti svasta, pa ces onda imati algi svih mogucih vrsta po njima. Ovo nije za brigu i da se ukloniti samo ja ne bih preporucio da lepis mahovine ili sadis bilo sta od biljaka dok se to ne ocisti. Znaci mesec dana bar ga potopi i cisti sundjerom. E tu nastaje problem sa sitnim granama jer se one tako lome i na kraju ostanes samo sa krupnijim granama, ali je uz posebnu paznju izbodljivo.
Pogledaj moju temu na forumu River bank riparium, koristio dam tako razgranat panj vrbe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Nov 14, 2016 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ubacio sirovu jabuku (nisam znao da je sirova). Isprepletao sam grane, mnogo lepo izgledalo, neke su i virile van vode. Sve je bilo ok dok ti delovi iznad vode nisu poceli da listaju i svetaju, a voda da se muti vise nego obicno Very Happy Posle su letele napolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Nov 14, 2016 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas li neku sliku kako je to sve izgledalo.jako mi se svidelo na ovom snimku sto sam postavio kako to sve izgleda pa reko aj i ja cu tako medjutim sve mi to govori da cu se vise nervirati nego uzivati 😀
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 08, 2017 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par dana sam shvatio da komšija ima drvo kovrdžave vrbe, mnogo lepih isprepletenih grana ima, e sad me zanima, pošto svi uglavnom pominju panj, mislim da sam negde pre pročitao da grane nisu baš pouzdane, al nisam siguran, e sad pitanje samo dal postoji neka razlika između panja i grana ili mu to sve dođe isto, samo su grane malo krhkije?

Isekao bi naravno sirove grane, al bi ih ostavio da se suše jedno mesec, dva dana, pa bi ih tek onda pekao i kuvao, pa u akva Smile ima stvarno božanstvenih grana Smile naravno uzeo bih neke malo deblje razgranate, ne grančice, da pukne čim anci stane na nju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Vrba axterix Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 06, 2018 2:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem u akvariumu od 400 litara Darkoakvarel Početak u akvaristici 22 Pet Nov 20, 2015 7:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati panj - vrba manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sre Apr 08, 2015 5:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravljenje brdašceta u akvariumu Darkoakvarel Uradi Sam (DIY) 7 Ned Nov 16, 2014 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka suva vrba da ili ne? bublz Početak u akvaristici 4 Sub Avg 23, 2014 8:27 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License