Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sera Professional Protazol Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2016 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto već duži vremenski period imam problema sa češkanjem ribica, odradio sam jedno 3 puta tretman sa Costapurom, ali kako odradim, one se smire i ponovo krenu da se češkaju, nikakve tačkice nemaju po telu, tokom tretmana koristim i Ektopur lek, e sad čuo sam od jednog akvariste da ovaj Sera Protazol je siguran i on to odmah izleči, zato i jeste skuplji, tretman traje dva dana, al kao posle toga sam miran, kakva vi imate imate iskustva sa ovim lekom? Hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 07, 2016 10:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2016 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si vršio testiranje vode ph, gh, koja je kolicina amonijaka nitrita nitrata doziraš li šta? Bilo šta od toga može izazvati češkanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 09, 2016 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja sam uveren da je ICH, zato što je u jednom trenutku par ribica imalo malo belih tačkica koje su nakon tretmana nestale, al se posle vratilo samo češkanje, trenutno nijedna nema tačkicu, al ih je bilo pre, htedoh reći da je ICH postojao u akvarijumu, PH sam merio, malo tamnije plava je boja, to je ono između 8.5 i 9 čini mi se, mada je nisam dugo merio, ubacio sam skoro i denitratnu smolu, možda će i ona da poboljša malo kvalitet vode, gh i amonijak nisam nikada merio, dozirao sma pre mikro, makro i gvožđe, al nisam dozirao sad, ima već jedno 2,3 nedelje sigurno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2016 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To belo je kamenac što se navatao na ribice smejanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 10, 2016 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahahhaha mora da je to Very Happy humora nikad dosta Very Happy

Ma mene je najviše zanimalo dal je iko ikada koristio taj lek, kako su zadovoljni, dal postoje neke reakcije po živi svet, na lepljivce i corydorase, dal utiče na biljke i tako to nešto Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 16, 2016 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bih otvarao novu temu, mislim da sam sve žive ljude više smorio sa ovom mojom mukom u akvarijumu, izvinjavam se povodom toga Smile

Hteo sam još sam da pitam, šta osim ICH-a, amonijaka, nitrata i nitrita, ph, gh, šta još može da izazove češkanje ribica, pošto koliko sam ja nešto čitajući shvatio, može da bude uzrok još svašsta nešto, mislim na neke druge parazite, odnosno bolesti, dal ste možda upoznati šta bi to još moglo da bude? Pošto mi je malo nejasno zašto se oporave na jedno 20 do mesec dana, sve super i onda im se ponovo vrati, da su ph, gh, nitrati, nitriti, amonijak, oni bi se češkali i dalje i tokom tih 20 ili mesec dana, jer ništa ja tu nisam promenio karakteristike vode, time što sam ubacio lek, mislim to je moje neko logično razmišljanje, možda grešim, a znam da su mi rekli da ICH hoće prvo da se vrati nakon lečenja pa ponovo da se leči nakon 10-15 dana, meni je tako i bilo, samo što sam ja lečio već jedno 3 puta koliko se sećam, više mi nije jasno šta se dešava, kako da to rešim, danas planiram da kupim ovaj Proffesional Protazol, pa da probam i sa njim, pa da vidim, ako neko zna gde ima da se kupi jeftinija neka verzija za testiranje gh, amonijaka, nitrata i nitrita, neka piše, da proverim i to Smile pa ako neko zna nešto, pomagajte, hvala svima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 16, 2016 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sone Smile koju hranu koristiš za ribe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 16, 2016 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice hrane, ne koristim ono tipa tubifex i tako to, zato sto i nemam neke zahtevne ribice pa i nemam potrebe za tim, a od hrane koristim Tropicine listice, Serine granulice i spirulinu, imam jos jedne cini mi se tetrine listice i one proteinske cipsice, al ne znam ciji su i ponekad im dajem tikvicu i to je to
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 16, 2016 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, nemam pozitivna iskustva sa lečenjem, redovno sam gubio. Nemam ništa pametno da kažem o tome.
Mislim da bi trebao pre da probaš sa vitaminima ako već moraš da kupuješ. Ima onaj fishtamin ili kako se zove, malo nakapaš na hranu i polako prati. I lepo hrani ribe, prati preko pužića Smile
Stvarno nisam siguran, ali lekovi ti ne rade posao, tako da bi na tvom mestu probao sa hranom. Sad ne znam ni da ti kažem koju i kako tačno, nema tu pravila, meni je skoro dve godine kombinacija sera san + tetra diskus i to ne menjam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 16, 2016 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nešo kupujem im baš dobru i kvalitetnu hranu, uvek sam gledao da kupujem skuplju hranu, mada planiram da uzmem još jednu vrstu granulica onako baš kvalitetnih, al mislim da sam našao problem.

Sad će Serene Sky da me rokne Very Happy, odlučio sam da kupim GH test i uradio sam test, znam da je maximalno koliko je normalno da se ima je 14, a ja imam 18, tj tek na 18-oj kapljici mi je pozelenela voda u bočici, kupio sam Dajana Amazon da smekšam vodu i ubacio sam je odmah, uzeo sam i još jedan mangrov panj, koji će još malo smekšati vodu, kako bih još mogao da spustim ovo na normalu? Pošto iskreno ne baratam tim GH, PH i ostalim, niti kako da podignem i spustim, za mangro panj i ovaj Amazon mi je rekla devojka u akvarističkoj radnji, da mi malo pomogne u startu, nije bilo nešto skupo, pa mi nije izgledalo da hoće da mi uvali, šta mi je činiti? kako da snizim ovo ispod 14?

Izvini Serene što te nisam odmah poslušao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2016 1:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ljudi ima li barem neko da kaže nešto, toliko sam se smarao sa ovim i sad kad izgleda da sam našao problem, niko ništa da mi pomogne Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2016 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mangrov panj je super dugotrajan je i ima lepu boju i teksturu. Ne treba puno da se cimaš i skidaš tvrdoću vode. Vremenom kad se biljke razmnoze i sakupi se malo detrusa u podlozi tvrdića vode će pasti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2016 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sone_bg - Imaš li stakleni poklopac na akvarijumu ?
Ako ti je temperatura vode iznad 24c, a to uk-
ljučuje isparavanje vode ,naravno. Stakleni po-
lopac ti omogućava kondezovanje vode na
njemu i ponovno vraćanje u aq, a to
OMEKŠAVA vodu (bar donekle).Proces je kao
u prirodi (kišnica je meka u odnosu na česmo-
vaču). Nadam se da će ovo nekome biti
od koristi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2016 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene sky

Pa imam relativno dosta biljaka u akvarijumu, čak skoro još malo pa postaje džungla Smile nego mi nije jasno kako sam uspeo da dodjem do toga da mi je GH 18, da je toliki, jer postoji hvala bogu mnogo akvarijuma koji nemaju mangrov panj da bi im spustio GH, kako onda oni funkcionišu ili kako oni spuštaju, tj onaj neko ko neće da ima npr mangrov panj u akvarijumu, ako me razumeš

oldwolf

imam stakleni poklopac, temperatura je nekih 26C, verujem da to pomaže, al je na minimalnom nivou, mislim i da što sam menjao 30% vode jednom nedeljno, da onda voda nije mogla nikako lepo da se stabilizuje, pa je toliko skočio GH, možda je i to neki uzročnik, to ovako nekom logikom razmišljam, možda i nema veze s vezom, jer vidim da mnogi menjaju vodu jednom nedeljno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Costapur/Baktopur Alexa777 Arhiva Malih Oglasa 3 Uto Okt 09, 2018 10:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Aquatan denza025 Hemija 16 Pet Jun 01, 2018 10:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Siporax mboban Arhiva Malih Oglasa 2 Sre Mar 21, 2018 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Siporax Bio Active Proffesional PAN Filteri i pumpe 4 Pon Okt 23, 2017 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License