Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest skalara u zajednickom akvarijumu pomoc! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2016 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milan91 ::
garda011 ::
e sad ih imenjace usisaj crevom i prebaci u poseban akvarijum hrani artemijom i uzivaj dok rastu


Zdravo
Da tako sam i odradio samo sam ih pokupio mrezicom lagano ubacio u drugi aq od 20ak litara, stavio istu vodu, danas nabavio neku hranu specijalno za male ribice nije artemija nego nesto drugo.
Zaledjena je u kockicama videcu na pakovanju kako se zove pa cu napisati.
Sve male ribice su zivahne ima ih oko 60ak komada, prelep prizor Smile
Nisam zaboravio slike!
Pozdrav
Milan


WAU imas par skalara koji zasluzuju posebnu paznju izvesti male u zajednickom akvarijumu to je stvano extra Bravo e sad nisam male nikad hranio sa tim zaledjenim kockicama plasio sam se da ne upropastim vodu ja sam picio artemiju i extra je bilo sad probaj pa javljaj kakvi su rezultati i daj tu sliku da vidimo prinovu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2016 8:45 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2016 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milan91 ::
Pod poslom mislim na vodjenje ljubavi Very Happy haha
Milan



a na taj posao mislis Embarassed Embarassed Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2016 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]https://drive.google.com/open?id=0B6GKv_GOxs42bEF6MG9WOGNFZWc[/img]

Evo kako izgledaju malci sada.

A evo ih i u zajednickom aq

https://drive.google.com/open?id=0B6GKv_GOxs42U3BtWmhpVFF6bHM
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2016 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image

Ne znam kako da editujem post ali evo jos par slika.

Pozdrav
Milan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan91
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2012
Poruke: 16
Lokacija: Nis-CPH

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2016 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U vezi druge slike, skalari cuvaju svoju mladj, dok su sve ostale ribe sa strane Smile
Jako su zastitnicki nastrojeni prema mladji, tj bili dok ih nisam odvojio.
Interesantno je da je zenka nekih 5-6 sati nakon sto sam ih odvojio dolazila na mesto gde su bili i grickala listove na kojima su bili zakaceni, imam osecaj da sam ih dosta istraumirao odvajanjem od mladji.
Posle svega sto su izveli sada kod mene imaju jedan veliki veliki +
Pridajem im posebno paznje i sada su postale glavni mezimci, tj bili su to i cim sam ih uzeo.
Da pojaasnim pricu kupljeni su relativno skoro, naravno ne u radnji jel je takav par tesko uzeti u radnji, kupio sam ih od jednog coveka ovde iz nisa koji ima svoju uzgajivacnicu, imao je 5-6 ovakvih parova, sada mi je zao sto ih nisam sve kupio.
Jedino sto me sad muci je sto nemam uslove da mladj prebacim u neki veci akvarijum kakav zasluzuju.
Za sad im je ovaj od 20ak litara ok ali kasnije ce im sigurno trebati puno vise prostora pa razmisljam da ih poklonim nekom kad dostignu neku pristojnu velicinu.
Danas je tacno 11i dan od kako su se mrestili, uskoro ce ponovo pa cu opet uzivatiu celom ritualu ispocetka.
Plan je da im ovog puta stavim neku plastiku gde bi polozili ikru isto u zajednickom aq, a zatim cu malce cim pocnu da se izvaljuju iz ikre prebaciti u ovaj isti aq gde su malci.
Tretman malaca trenutno je sledeci.
Bacim im brdo hrane koju usisam kasnije pre nego sto pocne da se raspada (decomposing)
A vodu im menjam oko 30% dnevno vodu dodajem iz glavnog zajednickog aq koji je oko 80L u kom opet menjam oko 50% vode nedeljno.
Za sad sve to funkcionise kako valja.
Glavni zajednicki aq je opremljen sa 2 filtera, spoljni prelivni i krovni filter, e sad voda ide prvo kroz spoljni prelivni filter, pa se onda potapajucom pumpom iz komore za cistu vodu prebacuje u krovni filter gde se opet cista voda filtrira, racunam da je ovo dobitnka kombinacija jel je tu ipak ukljuceno dosta filtriranja. Kao filter masu koristim filc (ono kao vata ne znam tacan naziv, varira od mesta do mesta) zatim aktivni ugalj, zeolit i keramicke kugle.
Voda je jako cista, ribe su jakih boja, radosno plivaju i imaju sve uslove koje zasluzuju, hranim ih sa 7-8 razlicitih vrsta hrana, uglavnom svakog dana dobijaju razlicitu vrstu hrane.
Jako su zdrave i raspolozene.
Sledece godine je u planu zamena glavnog aq od 80L sa nekim od 250 do 300L
A verovatno cu u medjuvremenu nabaviti i jos nekoliko ovakvih parova skalara koji ce mi pruziti dosta uzivanja Smile
Pozdrav
Milan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License