Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Korija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2016 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji je to žuti lek što se stavlja ili šta se već stavlja da bi se očuvala ikra ?
Prvi put su bacili ikru, voleo bih da se izvede neki malac i odraste. Šta da radim nadalje ?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2016 9:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2016 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima li koji savet ? nešto od ikre je pobelelo !!!!!!!!!
Help !!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2016 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Micopur ili saproex. Meni je upravo isto propala ikra, zenka mi nije bila dugo na mrestu. Ponovicu mrest za 2 nedelje i tad verujem da ce biti sve ok. Inace po mrestu moze da bude i po 800 malaca!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2016 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy - hvala puno,idem odmah u kupovinu nečega ali za sledeći put,evo do jutros je sve pobelelo.
Samo reci mi u kom trenutku i koliko se sipa na aq od 20l. U radnji ove klinke nemaju pojma o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2016 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i baktopur da posluzi, prosle godine je meni pomogao da sacuvam mladj tj. ikru od korija, nego kad imas ikru ugasi svetlo, da li si gasio svetlo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2016 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac - svetlo uvek upaljeno od 08-19h, noću naravno ugašeno, sad je sve gotovo.
Da li treba nakon mresta (za sledeći put) da povadim roditelje odmah, ubacim bactopur
ili saproex (e sad koliko na tu kotilicu od 20l ?), pojačam raspršivač i sve zamračim (možda nečim prekrijem) ?
Čuo sam da pri promeni dela odstajale vode ,ali hladnije za nijansu, dobijaju nagon za mrest i to nije problem,
cela suština je kako nadalje ? POZ. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2016 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U slucaju da hoces da mrestis korije (peper) ubaci ih u akvarijum 20L, ne menjaj vodu 3-4 nedelje, ali odlicna filtracija i aeracija mora da bude, sundjer filteri su najbolji u tu svrhu, kad se voda malo usmrdi da kazemo uzvadi trecinu, za dva tri dana, izvadi jos polovinu vode iz akvarijuma, ostavi dva dana tako i zatim ubaci svezu odstojalu vodu, tako ces naterati zenku da polozi ikru. Kad je izlepi svuda po staklu/dekoraciji/biljkama zavisno od toga sta je u akvarijumu, muzjaci je oplode (dva muzjaka na jednu zenku, zbog vece verovatnoce oplodjene ikre) ne moras vaditi roditelje ako ih dobro hranis, mada ako nisi siguran mores i daih izvadis, ugasi svetlo u tom akvarijumu ili prebaci peskir/krpu preko tek onda ubaci grejac i preparat za koji se odlucis i pojacaj aeraciju na maksimum. Mali se izlegu posle 3-4 dana ako hoces hranu za njih a da nije artemija preporucio bih ti micro floru na bazi spiruline za bebe riba dna.

Doziranje baktopura koje sam ja stavljao na 20L je 15 kapi malo slabiju dozu od preporucene, da bi isparila dok se mali ne izlegu. Od lekova baktopur sam samo koristio i za njega mogu da ti dam "recept" kako i koja doza za sve ostalo nemam pojma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2016 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac - baš ti hvala na ovako iscrpnom odgovoru.Ovo se zove odgovor.Da sam to znao pre 4 dana ..... Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Nov 19, 2016 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu. Ovo je, inace, ukratko. Wink

Srecno sa sledecim pokusajem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License