Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc za pet shop Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2016 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne duzim kao i uvek. Posavetovao sam se sa jednim clanom foruma pre nekoliko dana oko kupovine police sa akvarijumima, momak je izdvojio bukvalno ceo dan da odgovara na moja pitanja i na tome sam mu neizmerno zahvalan. Sutra bi trebalo da odem i konacno uzmem tu policu i akvarijume i onda bi na red doslo cikliranje. Da napomenem u akvarijumima su sundjer filteri, svaki akvarijum ima oko 90 litara. S obzirom da planiram da prodajem ribice, trebalo bi mi sto brze cikliranje, ali mi je sigurnost na prvom mestu. Ja posedujem akvarijum od 250-260 litara i iz njega bih izvadio oko 100 litara vode koju bih rasporedio u akvarijume na policama, ostatak bih sipao verovatno vodu sa cesme jer nemam u cemu da cuvam 1000 litara vode da odstoji. Kontam da ce mi trebati pomoc preparata kako bih se oslobodio teskih metala iz vode i kako bih brze stvorio zdrave-korisne bakterije. Pitanje je koje preparate koristiti i koliko cekati da se isciklira? Ako Sera ima neki program to bi mi odgovaralo, jer nju mogu da nabavim po vp cenama. Drugo pitanje je za ubacivanje ribica. Znam da treba prvo ubaciti pilot ribice, sto kod mene nije realna opcija, osim mogucnosti da iz svog akvarijuma prebacim par komada. Nakon toga bih od dobavljaca doneo veliku kolicinu ribica i morao bih da ih ubacim u akvarijume, a nisam siguran kako ce se to odraziti na njih, tj hoce li preziveti? Hvala unapred na svim odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2016 10:33 am Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2016 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pilot ribe nisu neophodne ako se normalno iscikliraju akvarijumi. sto je brzo to je kuso ne kaze se dzabe.

sera ima razne proizvode, najcesce se koriste sera akutan za stabilizaciju vode, a ima i drugih proizvoda u zavisnosti kakva ti voda treba . pogledaj linkove i procitaj o svakom pa ces videti sta ti odgovara :

https://www.sera.de/en/freshwater-aquarium/Products/maintain-freshwater-aquariums/water-conditioning/


https://www.sera.de/en/freshwater-aquarium/Products/maintain-freshwater-aquariums/optimize-water-parameters/


posto ce ti u akvarijumima biti ti mali gotovo beznacajni preciscavaci vode, tu ne mozes staviti dovoljno filter materijala da bi imao kvalitetnu filtraciju. sundjercic na 90 l plus mnogo riba za prodaju koje dok se ne prodaju moraju i da jedu i da se*u je po meni dobar kao dopunska filtracija, ali ne i jedina.


evo kako bih ja u takvoj situaciji: sacekaj 2-3 nedelje i u akvarijume ubaci po neku biljku , nezahtevnu i/ili plutajucu cisto da ima stogod zivo u akvima, i kad prodje tih bar 2 nedelje ubacuj ribice ali po malo. na svakih nedelju do 10 dana ubaci po 10 komada, recimo. mislim na 10 gupika, ili 10 molija, ili 10 malih skalara (po 2 cm malih, ne malih po 8 cm). ukoliko budes nabavljao i vece ribe, u smislu odrasle, onda njih ubaci po 3 komada, ne po 10 odjednom. i tako ces polako napuniti akvarijume, i nece se naglo povecati kolicina hrane i gov**a, i ribice ce imati vecu sansu da prezive.

jer ako u sveze iscikliran akvarijum, koji je razvio malo korisnih bakterija prakticno tek za jednu pilot ribicu, naglo stavis recimo 30-40 gupika, filter to sigurno 100% nece moci da prihvati i precisti i sigurno ce se ribe razboleti jer ce naglo skociti koncentracija amonijaka i nitrata i nitrita , koji se stvaraju kao sto znas od hrane i gov**a i njihovim raspadanjem u vodi. deo pokupe biljke, ali deo se pretvori u raznorazne bolesi, uglavnom bakterijske a ako stanje potraje i gljivicna oboljenja se razviju, a kad dodje do toga svaka kilavija riba ugine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2016 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni tu treba korner filter. Napuni ga keramikom i odozgo tanji sloj perlon vate. Bioloska filtracija na prvom mestu. Spaku ti to kao sto si hteo, i kad si cekao toliko, sacekaj da se to sve lepo zaciklira. Nemoj da zuris. Rasveta i od biljaka vidjam po pet shopovima socivicu. Ona ti je najbolja, jer svojim bumom odgovara na nagli skok nitrata. Crpe ono najstetnije po ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 5:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se javim i malo azuriram temu. Polica je kupljena, ali sam pri kupovini odlucio da ipak uzmem manje akvarijume (50x30x30). U njima je hamburski tip filtera, svih 12 gura kompresor kapaciteta 70l/min. Akvarijume sam napunio pre tri dana, u svaki sam ubacio 6-7 litara vode iz mog formiranog akvarijuma, sundjeri u filterima su sundjeri koji su radili u drugim akvarijumima. Juce sam sipao u svaki preporucenu dozu Easylife ffm i voda je jos uvek mutnjikava, iako je proslo skoro 24h od kad sam sipao, sto me malo i brine (muckao sam pre sipanja). Cak je i deo ffm pao na dno i sad je dno kao zamagljeno. Nisam siguran da je to ok? Cim se voda izbistri od ffm pocecu sa easylife easystart preparatom, 1, 7 i 14 dan. Kad zavrsim sa easystartom par dana nakon toga cu ubacivati ribice. Nadam se da ce sve biti ok. Ukoliko bude, kad sve namestim, objavicu sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License