Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plutajuce biljke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2016 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno su mi isparivaci na 1 cm od vode, i to bi promenio na 5 cm, da li je to dovoljno za neke plutajuce ili mora biti bez isparivaca? Jer mi se rasveta nalazi na 7cm od vode.
Rasveta mi nije problem sto se jacine tice.

Da li neko ima isparivace tako blizu i uspeva da ima plutajuce biljke?

Biljke koje bi hteo:

Lemna minor, Pistia, Limnobium spongia i slicne..
I eventualno bi stavio gupi travu prvi vrhu i slicne plutajuce obzirom da ih ima nekoliko.

Ako ne ide onda ostaje opcija koja je otvorena da u jednom delu nemam isparivace i tu da stavim pistiu. Smile

Mogu kasnije da ubacim slike kako trenutno izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 05, 2016 1:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2016 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isparivaci su sta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2016 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stakla iznad akvarijuma koja sprecavaju isparavanje vode Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2016 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I zaboravih da odgovorim coveku.
Imao sam plutajuce biljke (lemna, pistia) i kao lude su se mnozile u malom akvarijumu koji je imao isparivace bas blizu vode. Kako sam presao na veliki, otvorenog tipa, polako je propalo sve. A u tom velikom je bilo i bolje svetlo, bolji uslovi, sve. Ne znam sta je bilo u pitanju, batalio sam ih odavno, al ko zna, mozda tebi bude drugacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2016 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tome i jeste stvar ,dok je plutajuće bilje bilo u malom zatvorenom aq imalo je vlage na površini listova pistie, u većem
je osušeno svetiljkom ,možda ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Dec 07, 2016 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas nezgodna stvar..
Meni je bas malo prostora, i maksimum je 5 cm sta mogu da uradim izmedju vode i rasvete, a rasveta je na 7 cm, diode manje vise, mogu lako da zamenim ali nije bas toliko dobro za aluminijum i lesonit(mogu da promenim).

Takodje verujem da ce pistia rasti na 6500k, a imam i diode sa full spektrom.

Jedino sto sam naso da pistia ne voli isparivace jer kaplje na njih.. a na forumu nema puno tema za to.. I voleo bih da cujem druga misljenja.. Meni sutra stize Pistia, Lemnu minor imam nesto malo. E sad da li da napravim prostor za isparivace na 5 cm ili bez.

Da napomenem da je temperatura u sobi manja nego u akvarijumu danju oko 20-tak stepeni nocu 15, moze se desiti da bude i 10-tak..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Dec 07, 2016 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam do sada imao pistiu pa ne znam, uglavnom su mi rekli da će da truli, pa nisam eksperimentisao.
Meni su poklopci oko 2-3 cm iznad vode i Ceratopteris cornuta (mislim da je zovu vodeni hrast) se odlično pokazala. Lepa, predivan koren ispod površine, možeš i u podlogu. Mane su što je ogromna, pokrije površinu pa pravi baš mrak za bilje na dnu, ako se nacentrira na otvor gde sipaš hranu mrdaj je svaki put.
Uglavnom, probaj ako želiš, imaš kod RF. Ja sam se vratio na staru dobru sočivicu odavno, namnoži se pa je prebacim kod kornjače da klopa i tako ... Našao sam kako je izgledalo sa njom u nekoj fazi:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam iglicastu onu plutajucu, da li treba da je posadim u podlogu ili samo pustim da pluutra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Dec 29, 2019 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pistia se razmnozava na temp od 24 do 30 ako se ne varam,trazi strujanje vazduha i listovi da se ne kvase.Brzorastuca je i odlican usisivac.Ja je imam,super je.Nemoj mladice odma da cupas od maticne,sacekaj da se formiraju malo i onda CUT Smile
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banem
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2019
Poruke: 11
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 08, 2020 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se i Pistia i Lemna minor razmnožavaju kao lude u dva akvarijuma. Lemna minor mi je u nano akvarijumu na 2cm od isparivača, a Pistia je na 4cm.

Danas sam sigurno i jedne i druge bacio po punu šaku. Svake nedelje toliko bacim inače mi za 2-3 nedelje prekriju kompletnu površinu i blokiraju svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2020 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam skoro formirao dutch fazon,i ubacio sam pistiju da kupi NH4,neprevazidjena je za filtraciju,pogotovu u startu gde su odsilacije i koncentracije velike.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License