Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Lemna minor Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se resim ove biljke?
Slucajno sam je zapatio, nisam obracao paznju na nju i sad ne znam sta da radim sa njom...
Koji je najbrzi nacin da se biljka iskoreni?
Pokusavao sam sa cediljkom za caj da je izvadim i izvadio sam u dobroj meri, ali nikako da sve povadim...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 7:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedu je japanke ako se ne varam. Mrežica za ribice može da posluži za vadjenjen tog korova. Kad povadiš sve proveri ponovo kod prelivnih cevi obično se oko njih zavuku i razmnože ponovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najbrzi nacin je da sve povadis, moje japanke je nisu jele, kao sto uopste nisu jele ni jednu biljku. ali ako sve povadis, i svaki dan kad primetis makar i pola jednog listica i njega izvadis, resices je se za trajno. mozes i rukama da vadis, i mrezicom za ribe, i bilo cim. ako ti pumpa mnogo bucka vodu, ugasi je dok vadis da budes siguran da si svaki listic izvadio. srecno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice biljke, ako ti ruzno izgleda ili zbog nje ne dolazi svetlost do dna, okej, ali ja bi tu biljku ostavio jer je veoma korisna, izvlaci veoma efikasno nitrite i nitrate, ja u mom je nemam jer imam biljni akvarijum, ali sam je u pocetku stavljao iz pomenutih razloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2016 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mark ::
Sto se tice biljke, ako ti ruzno izgleda ili zbog nje ne dolazi svetlost do dna, okej, ali ja bi tu biljku ostavio jer je veoma korisna, izvlaci veoma efikasno nitrite i nitrate, ja u mom je nemam jer imam biljni akvarijum, ali sam je u pocetku stavljao iz pomenutih razloga.

Potpisujem. Bravo
Ako ludi, nesto nije u redu sa vodom. Jedino ako ne koristis neku tecnu prihranu ili imas bogatu hranljivu podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2016 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da je se skroz resis ugasi sve sto talasa vodu, izvadi sve prelivne cevi (njih takodje operi) i napuni akvarijum na par milimetara do maksimuma sad mozes bilo cime da je vadis napolje, kad zavrsis sacekaj 5-10 minuta i pogledaj da na visokim biljkama nije jos ostalo, jer zna i tu da se uhvati, ako imas mahovinu bilo kakve vrste obavezno proveri da nema i u njoj zaglavljenih delova, sve to ponovis par puta dok nisi siguran da je vise nema.

Drugi nacin je da napravis 'surface skimmer' koji ce ti je pokupuiti u najkracem mogucem roku, ali moguce je i da se filter zapusi ovom metodom.

Treci ti je 'japanka'.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Sre Nov 09, 2016 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene su amazonci tamanili i bila tako pod kontrolom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Dec 08, 2016 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel je jede jos neka ribica sem Japanke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Dec 09, 2016 4:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam je imao do pre nekih mesec i po dana, isto mi je prekrivala skoro celu povrsinu, ja vadio, poklanjao, bacao i sad je nemam. Mislim da je kod mene nestala zbog slabijeg svetla (pokvarila mi se jedna neonka), a i nanu su mi uhvatile neke crne alge, pa i to moze da bude razlog mozda. U svakom slucaju meni je ok biljka kad se redovno vodi racuna o njoj. Mozes da je kontrolises tako sto ces napraviti obruc ili kvadrat od tankog stiropora, u njega stavis biljke koliko ti treba, ostalo izvadis i redovno cistis. Tu ogradjenu biljku mozes da fiksiras negde gde ti najmanje smeta, ona iz tog obruca ne moze da ode (osim ako nemas neko bas veliko talasanje), a mnogo ce ti pomoci sa nitratima i nitritima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Lemna/drezga nenad.dragisic Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jul 21, 2020 12:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Lemna minor u Beogradu tiberi Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jan 22, 2018 7:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kripta, Rotala i lemna cvelegoa Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jun 01, 2016 9:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Lemna i pistia nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 2 Sre Mar 18, 2015 10:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Lemna minor i nešto Phyllanthus fluit... crvić Arhiva Malih Oglasa 1 Pet Sep 26, 2014 8:26 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License