Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2016 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz prvo svima

Imam problem sa po mom misljenju nekom vrste alge. Voleo bih da mi pomognete jer je u zacetku. Akvarijum 120l, pumpa 400l protoka, filter po pravilima u cetiri sloja. Foto period 10 sati. Neonka t5 arcadia tropical pro 24w. Izmena vode jednom nedeljno 30 posto.
Konkretno alge (ako su to alge)zelene boje vidljive su mi najvise na stenama. Stakla su za sada cista kao i voda. Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2016 3:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2016 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel može neko da mi pomogne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2016 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovo izgleda extra, ima neki prirodni smek. Ako je zanemarljivo sitno ja licno ne bih dirao ali ako krene da se siri i ako bi zeleo da to odstranis mozda bi hidrogen peroksid uradio posao.


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2016 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa znas kako i meni deluje ok... Ali ih imam na toj velikoj steni i plus na jednoj manjoj pa se bojim da ne poprimi neki veci oblik...
No mene interesuje dali je to zelena alga?
Ako jeste mozda bih poceo dodavati algexit cisto radi prevencije i zaustavljanja daljeg sirenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2016 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A evo i slike celog akvarijuma:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2016 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kič i prirodno ne idu zajedno. Ili pojačaj filtraciju ili smanji hranjenje i fotoperiod.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Dec 17, 2016 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema tu preteranog kica... Jedino taj dvorac ako si na njega mislio...

Smanjio sam hranjenje, smanjio sam fotoperiod. Filtracija je ja mislim dovoljna za ovu litrazu. CO2 stize zanekih 20-30 dana pa sam mislio da pojacam bilje u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Dec 18, 2016 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AlgExit će ti rešiti problem sa zelenim algama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Ned Dec 18, 2016 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Narucicu ga u ponedeljak pa cu poceti sa doziranjem.
Ako se dobro secam moram da uklonim aktivni ugalj iz filtera pre njegovog doziranja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Dec 18, 2016 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci neki panj, granje. Napravi malo reljefa, dvorac napolje.
Sve to nemoraš, a i možeš ako želiš malo više lepote.

Što se tiče alge možda je vrsta kamena u pitanju,
recimo meni je siga za 3 meseca bila zelena, kad sam je izbacio
bilo je sve ok.

Po starom pravilu , 100 biotopa - 100 ćudi.

Poz. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Ned Dec 18, 2016 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oldwolf hvala na savetima!

Pratim vec duze vreme panjeve po internetu ali nikako da nadjem neki odgovarajuci. Svi koje sam gledao su nekako maleni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Arpad
Akvarista



Registrovan: 21 Jun 2016
Poruke: 62
Lokacija: Novi Sad / Kac

PorukaPoslao: Pon Dec 19, 2016 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Siga je siga, ne moze da prodje a da nesto ne raste na njoj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pon Dec 19, 2016 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne lecite alge ,,one su posledica ,,lecite uzroke.otkloni uzroke pojave i neces trcati po lekove i hemiju na mesecnom nivou..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2016 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

corvus ::
ne lecite alge ,,one su posledica ,,lecite uzroke.otkloni uzroke pojave i neces trcati po lekove i hemiju na mesecnom nivou..


U potpunosti se slažem. Ne možeš haoticno da uđeš u rešavanje problema. Alge nisu problem. Imamo ih svi manje ili više. Treba napraviti balans.
Npr, sada kada bi ubacio CO2 sistem, sa ovom količinom biljaka i rasvetom koju imas, napravio bi BUM u aq.
Kada alge "preuzimaju" akvarijum, treba se fokusirati na uzroke. Mnogo tema postoji na ovom forumu.
Ovo što ja vidim iz priloženog nemaš potrošače, koj ibi smanjili ishranu algi. Sva sredstva koja se prodaju nisu rešenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Uto Dec 20, 2016 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis da nebi bilo dobro ubaciti C02 ?

Planirao sam kad mi stigne (30 dana) da kupim jos biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License