Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 diskus- kvalitet vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Okt 05, 2016 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
cvrsto sam resio da posle visedecenijske pauze vratim akvaristici.
Sada bih zeleo da cuvam diskuse.
Citao sam sve sto sam nasao na forumu i gledao Youtube....

Pre ulaganja novca u akvarijum i opremu kupio sam sera quick test( test sa trakicama) i testirao cesmovacu.
Znao sam da Jagodina nije na dobrom glasu vezano za kvalitet vode i rezultat koji sam dobio bio je
PH 8.4
kH 20
GH>16

Moram da napomenem da su na skali ovo maksimalne vrednosti ( plasim se da je tester imao skalu sa vecim vrednostima da bi kod mene jos vise pokazalo)

Ako sam dobro shvatio sve sto sam do sada ciato ovo nisu dobre vrednosti za cuvanje diskusa.

Da li zanci da bolje da i ne pocinjem ili je moguce pod uslovom da nekim sredstvom smanijm i odrzavam vrednost na parametare koji bi za diskuse bili bolji( npr Sera: PH/KH minus)


Poslednji izmenio nesa69 dana Sre Okt 05, 2016 8:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: popravljen naslov
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 05, 2016 8:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Ned Dec 18, 2016 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto vidim da je dosta ljudi pogledalo a odgovora/misljenja nema rekoh sebi da postavim update.

Akvarijum sada ima nesto vise od mesec dana.
2 filtera ( unitrasnji fabricki Juwel bioflow6.0 i spoljni kanister Atman ef4.

voda u akvarijumu sada ima sledece parametre
PH 7.5
KH 11
GH 20
NO2 0
NO3 0
NH4/NH3 0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Dec 18, 2016 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče ph može da bude i 6.8 samo je bitno da bude konstantan, da nije danas 6,8 prekosutra 7,2 onda do kraja njedelje padne na 7,0. Ako NO3 buše držao konstantno na 0 skidam ti kapu.

Ja sam dugo bio zainteresovan za diskuse al sam odustao jer je dobra riba skupa. Ove buljave i deformisane se lako nalaze i nisu skupi.

Imaš o diskusima pisano čak ima i nekoliko aktivnih tema sa akvarijumima. Kad kad tražiš preko pretaživača parametre za ribe, traži optimalne nemoj idealne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Dec 18, 2016 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipaj vodu iz vodovoda. Ne čaškaj je hemiom, osim sredstava za pripremu vode (može a ne mora). Vodu ćeš menjati dosta i često. Važnija ti je temperatura koja mora biti preko 28. Može i niže ali kada ribe krenu da oboljevaju bolest se kasnije primeti pa je lečenje češće sa lošim krajem. Trebaju ti tablete orvagil (ako radiš kako treba uglavnom će propadati ali ih moraš imati).
Veća je caka da prepoznaš kada voda počinje da im smeta, pre diskusa. To se vidi na površini kada pogledaš od dole voda krene čudno da se presijava.
Mrest je druga stvar tu ti treba ro voda. Kada se time budeš bavio kupićeš svu aparaturu za pravljenje vode.
Što se tiče cene više i nisu tako skupi. Mrest košta dosta odgaivača. Za držanje normalno možda je održavanje malo skuplje zbog potrošnje vode, struje za grejanje akvarijuma. Hrana nije skupa stavka posebno ako sam praviš mešavinu sa srcem i dopunjuješ je gotovom diskus hranom.
Za kraj za administratore smeta mi što ne mogu pisati ćirilicom pa ću nastaviti da bojkotujem forum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje biljke trpe jako strujanje vode? PAN Biljke 5 Pet Jun 22, 2018 10:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License