Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Copy of Aquael Smart Shrimp Set 30 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam naslov kaze iskopirao sam Aquael-ov nano akvarijum od 30l. Dimenzije su 30x30 sa visinom 35cm, trenutno je tu atmanova filter pumpa at-f301, grejac takodje atmanov 50w i konacno pristigla Aquael-ova Led lampa (Aquael Leddy Smart Plant) od 6w. Planiram zamenu filtera u sundjer ili isto aquael-ov pat mini filter. Podloga je bio lavatiti i zeolit sa odredjenom kolicinom osmokota. Preko toga je sitni crni sljunak.
Od biljaka, nana, Bacopa Lanigera, Monoselenium. Trenutno se jos razmislja sta ubaciti od ribica ili kozica, ali o tome nesto kasnije...

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 12:26 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto da menjas za sundjer filter. Ovakvom nano akvarijumu bi idealno legao hang on sa zadnje strane. I ja bih izbacio taj grejac da sam na tvom mestu. Ako je u stanu koji se greje nema potrebe da ga drzis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejac ne mogu da izvadim jer mi trenutno akvarijum stoji blizu prozora i svako malo vidim da je grejac ukljucen. A sto se filtera ti ce razmisljao sam o sundjeru jer ako ubacim kozice mnogo ce im se vise dopasti nego hang on, mada je mnogo bolja filtracija sa hang on-om nego sundjerom no dobro. Svakako cu morati da menjam jer mi nista ne talasa povrsinu tako da mi je haos trenutno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto mislis da ce kozice da mare sta im filtrira vodu dokle god ih ne usisava. Ja sam imao kozice sa hang onom bez ikakve zastite i nije bilo frke. I nisam imao grejac, ali ajd to je vec tvoja odluka. Sundjer ti zauzima ionako mali prostor, a hang on je neuporedivo bolje estetsko resenje. I talasa povrsinu. Mislim da ovde imamo pobednika. Imam ja hang on za tebe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preporucivali su mi sundjer za kozicnjak, ali poslusacu te za hang on. Smile Samo bih ja malo preuredio hang on sto se tice filter materijala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema u ovim manjim modelima bog zna koliko mesta za filter masu, ali moze nesto sundjera da se stavi i to vrsi posao. ionako kozicama ne treba bog zna sta da filtrira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako te ne mrzi pogledaj kao ideju, meni lično jedan od lepših manjih akvarijuma, prilično jednostavan a nekako mi ima šmeka Smile

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 2:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh, da imam jos 30x30 prostora u stanu sad bih napravio ovo. Very Happy Mnogo lepa zanimljiva i laka postavka. Imam i akvarijum, biljke, panjeve i opremu al nema gde da se stavi Very Happy Primer da svako moze za male pare da ima kul akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
targla
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 30
Lokacija: Beograd / Karaburma

PorukaPoslao: Sre Dec 21, 2016 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NAravno da me nije mrzelo i da sam pogledao. Smile Gledao sam ja dosta tih nano akvarijuma od 10,20,30 litara.. ali za sada je ovako jer nisam jos odlucio sta cu ubaciti... jedino iz klipa mi se ne svidja cuveni JBL Sansibar narocito ne beli, jer sam imao losa iskustva sa belim peskom koji prvih mesec dana izgleda neverovatno. A sto se odrzavanja tice nocna mora, barrm za mene. Hvala vam na savetima i pomoci, definitivno cu uzeti hang on! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka AQUAEL LEDDY 60 pomoc Tdenis90 Početak u akvaristici 2 Sre Mar 08, 2023 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crystal shrimp - kozice joniko Tražnja 0 Pet Apr 16, 2021 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquael leddy slim ili Atman Boki2000 Rasveta 4 Sre Feb 17, 2021 10:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aquael Leddy Slim Ascaron Rasveta 2 Pet Mar 27, 2020 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amano shrimp PetarOdin Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Sep 30, 2019 5:02 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License