Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ne znam sta je ovo u vodi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dekistaff




Registrovan: 25 Dec 2016
Poruke: 2
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Dec 25, 2016 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima....od skoro sam vlasnok plazma akvarijuma 130x70x16 cm imam problema sa vodom.....
citajuci po forumima pretpostavio sam da je infuzorija pa me interesuje misljenje nekog strucnijeg i nacin otklanjanja problema
Unapred hvala
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 25, 2016 4:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Dec 25, 2016 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Istu muku sam mucio nekoliko meseci. Pisao sam vec u slicnim temama, napisacu i ovde.
Evo ti spisak stvari koje sam radio. Vecinom su to saveti od ljudi koji su imali slican problem, i to je za njih bilo resenje:
1) Cesce zamene vode
2) Redje zamene vode
3) Dodavanje kanister filtera
4) Dodavanje sundjer filtera
5) Zamracivanje akvarijuma
6) Pojacavanje aeracije
7) Tetra Crystal Water
Cool Aktivni ugalj

Kad nista od toga nije pomoglo, nakon nekoliko meseci sam digao ruke. Reko neka ga, gledacu ga takvog, sta da mu radim. Dve nedelje kasnije, voda je bila kristalna. Mozda ti pomogne nesto od stvari sa spiska, jer su razliciti uzroci poremecaja ravnoteze, ali meni je pomogla poslednja opcija - dici ruke i ne raditi nista. Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Dec 25, 2016 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokušavam da se iskuliram al ne mogu.
Da si išta čitao ti ne bi postao "vlasnik plazma akvarijuma". Postoji li razumno objašnjenje za te dimenzije?

Ono što tebe muči je neiscikliran akvarijum sa nedovoljno filtracije cirkulacije a moguće i aeracije.

Stavio si skalare u 16cm sirine nono . Nemoguće da nisi imao mesta u kući za akvarijum normalnih dimenzija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dekistaff




Registrovan: 25 Dec 2016
Poruke: 2
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Dec 25, 2016 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda si u pravu sto se tice necikliranog akvarijuma.....od opreme imam vazdusnu pumpu Tetra APS 150 koja radi na maximum ..... zatim pumpu za vodu Atman AT 304 koja gura 800 l/h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dekistaff




Registrovan: 25 Dec 2016
Poruke: 2
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Dec 25, 2016 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili ...... kao sto reventon kaze dici ruke od svega i ne raditi nista
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Dec 26, 2016 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cirkulacija ti nije sigurno dobra jer ti je akvarijum 130x70. Što se tiče aeracije nisam siguran slikaj površinu. Ako si stavio jedno 5 6 raspršivača duž akvarijuma onda zadovoljava potrebe 10-15 manjih riba jer je širina akvarijuma samo 16cm. Slikaj ceo akvarijum, napiši čime ga filtriraš i da li si sipao nešto od hemije.

Uzmi plastičnu flašu, iseci vrh stavi u nju tu atman pumpu, stavi malo filter vate ili sundjera na ulaz od pumpe(tamo gde vuče vodu) a zatim preko toga natrpaj obične vate. Pročistićeš vodu za 3-4 sata lepo. Naravno vodu pumpaš iz flaše, šafcigerom probuši rupu, nožem možeš gadno da se isečeš.

Običnu vatu inače nemoj koristiti za filtraciju sem u ovakvim situacijama kad na kratko treba da je staviš, nije praktična, sabije se brzo i raspada se u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dekistaff




Registrovan: 25 Dec 2016
Poruke: 2
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Dec 26, 2016 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atman pumpa sa protokom od 800l/h...da li cirkulacija na 100 litra sa ovom pumpom
moze da bude losa.......Rasprsivac je crevasti od 60cm....filter je doso sa akvarijumom
sastoji se od bioloskih kuglica...nekog sundjera i vate za filter....imao sam
i aktivni ugalj sa zeolitom ali sam ga po preporuci izbacio posle 30 dana

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras,ne znam sta je... Glavash Bolest 3 Uto Feb 09, 2016 8:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ne znam kako se zove biljka ninoslav030 Biljke 7 Uto Jan 12, 2016 12:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ne znam sta rade skalari... mrky Razmnožavanje 0 Pon Nov 30, 2015 10:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribica se okrenula ne znam sta je u ... bester Bolest 8 Sre Nov 18, 2015 11:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License