Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum kocka 80x80x55 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi ne znam u kom delu da otvorim temu, pa reko aj neka bude ovde, ako je greška, neka admini premeste gde misle da treba.

Ovako, hteo bih neki veći akvarijum, sa većom litražom, al nigde u stanu nemam prostor za nekih 100 cm dužine ili slično, pa sam nešto smislio da napravim kocku 80d x 80 š x 55v, taman bi mi lepo i legao u taj ćošak, što se tiče filtera, to sam mislio da napravim sump od trenutno postojećeg akvarijuma (ako to bude izvodljivo), bio bi slatkovodni akvarijum, bez nekih velikih riba, e sad moje pitanje je pored estetike, dal još ima nekih prednosti, mana što se tiče akvarijuma tipa kocke, dal je problem u čišćenju, imao bih dostupnost sa dve strane, jer bi bio ćošku, to mi je jedino za sada iz ove moje perspektive izgleda kao mana, kako usisati ćošak uz zid , jer je teško doći do njega Smile ako imate bilo šta da kažete, voleo bih rado da čujem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 9:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da bude problem sa visinom, narocito ako je na visokoj komodi. Treba imati dugacke ruke😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2016 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sam došao kući, mozak mi se prosvetlio Very Happy genije zaboravih da mi je tu dimnjak malo ispupčen, pa imam prostora da lepo stanem i da se šifonira i taj najteži ćošak, evo i slike gde je planiran akvarijum, pa prosuditi Smile
A Nikolac mogu ja i da smanjim visinu, al ne bih išao ispod 50, sreća pa imam duže ruke, ne bi trebalo da ima problema Very Happy

Izvinite na malom džumbusu na slici Smile Smile Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2016 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto ne bi okrenuo akvarijum prema sobi, da bude od dimnjaka do kreveta. Sa sumpom onda mozes da ides i na sirinu i visinu. :)Mozda si na to i mislio ali bas na ovoj slici ne mogu da odredim koliko ima izmedju dimnjaka i kreveta Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2016 2:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za kocku ti fali visina to je više kvadar što deži da postane kocka. Ako ćeš sump onda ti negde moraju ići cevi što znači u taj deo gde si hteo da se zavlačiš.
Sama postavka će ti biti komplikovana jer će ti 90% sitnijih riba veći deo dana boraviti na 15tak cm od kreveta, čekaće hranu.
Kad već hoćeš takav akvarijum strpi se, sakupi para pa sastavi more Wink

Pusti mi u pp dimenzije tok tu dela sobe, odvojiću malo vremena sutra da ti odradim brz render čisto da stekneš utiska kako izgleda 80 sa 80 u stanu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2016 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

po dimenzijama, to otprilike izgleda kao 2 akvarijuma juvel rio 125 jedan ispred drugog Very Happy

a kolika je dimenzija ovog stuba u cosku? da li bi imao mesta da se zavuces i ovaj deo gde su vrata od terase? ako ima, tada bi ustvari samo jedna stranica bila potpuno nedostupna za ici oko nje, ova na zidu gde je slika s konjima, a ostale stranice bi mogao da "opsluzis" Smile bice to super akvarijum!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2016 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sone_bg - mislim da je Mark u pravu, treba okrenuti stalažu sa akvarijumom, pogled bi bio daleko lepši,
a u slučaju potrebe ,oko čišćenja, može se krevet malo pomeriti (ako je baš potrebno),
a možeš razmisliti i o dijagonalnoj postavci stalaže (da praktično zaklanja dimnjak).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2016 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče slike, na njoj je samo trenutačni akvarijum, postavljen je tako zato što jedino ovako mogu da gledam u njega sa garniture, onako bih gledao sa strane Smile

Serene sky - u pravu si, kad pogledam matematički veze nema sa kockom, nego ja ovako mislio samo po širini i dužini, kao kocka, ne gledajući visinu Smile inače se retko tu i sedi, tj samo ja sedim kad gledam u akvarijum Very Happy ili kada dođu gosti pa onda se popuni i to mesto, al nekako sam razmišljao da bi se same ribe tu ekstra osećale, jer bi imale baš dosta prostora za plivanje, puštam ti dimenzije čim stignem kući, baš bih voleo da vidim kako to izgleda Smile

Mark - između dimnjaka i kreveta ima nekih 90 i nešto cm, a svejedno mi je kako ću da ga okrećem ako će biti kao kocka, al znam na šta si mislio Smile

io - mogu da se zavučem između stuba i akvarijuma, to sam baš napisao iznad slike, tako da sam zaključio da mi to ne bi bio problem, da bih mogao da ga lepo održavam Smile

oldwolf - imao bih lep pogled samo kad ručam, zato je ovako trenutačno okrenut

Mene je najviše zanimala ta funkcionalnost jednog takvog akvarijuma, tj nemam pojma nikakvog o sumpu, kako funkcioniše, tj dal postoji mogućnost da se creva skinu i očiste od algi i prljavštine koja se skupi u njima, jer se smanji i protok odmah, ipak je drugačije on povezan sa akvarijumom, nisam video uživo nikada, pa ne znam baš kako funkcioniše, mislim možda je glupo pitanje, al to mi nešto pada na pamet, mislim kontam da bi mi bilo pametno da stavim sump, jer bi to ipak bilo skoro 350L.

E sad sama postavka unutar akvarijuma bi morala dobro da se osmislili da bude lepo na oko, al to otom potom, mislim da bih krenuo od ćoška ka sredini i da bih napred ostavio praznog prostora, mada razmišljao sam čak i da celu stranu stranicu bliže terasi i ovu drugu gde je slika da je popunim sa panjevima i kamenjem, da možda dobijem neki efekat šume pozadi, al ima vremena dotle, prvo da vidim dal bih želeo da uradim tako nešto, tj da se upustim, zato bih voleo da čujem bilo kakve neke mane, one me najviše zanimaju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Dec 24, 2016 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ukucaj u cuveni ju tjub sump filter i kako radi i slicno, izaci ce ti mnostvo linkova i objasnjenja....i ovde na sajtu ima crteza i slika dosta o sumpu, isto radi u slatkovodnom kao i u morskom akvu. ili idi u reef room pa vidi kako izgleda sump Very Happy sve ce ti lepo objasniti tamo kako to radi Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 29, 2016 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo me nije bilo, ludilo na poslu, a i spremam se za neko putovanje, pa ne znam gde sam, tako da ću o svemu razmišljati tek posle, al hvala svima na savetima, treba dobro da razmislim pre nego što se upustim u ovo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License