Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mini Co2 sistem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedina mana koju ovaj sistem ima je što se ponekad desi da se pritisi u akvarijumu i bočici izjednače pa sistem stane i stoji sve dok ga ne izvadite, otvorite, zatvorite i ponovo stavite u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 9:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gandalf
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2014
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sre Jan 20, 2016 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam ovaj sistem.Odlicno radi.Jedino me ineteresuje kako da napravim sitne mjehurice kao sa slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
SaleNS
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 30
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 20, 2016 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo prati uputstva.
Ako praviš sa vatom, pokvasiš je, dobro stisneš dok motaš, naguraš u bočicu (ili špric) i isečeš žiletom i to je to.
To je najsitnije koje sam ja uspeo da napravim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2016 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da vam se pohvalim juce sam napravio moj prvi mini CO2. Stavio sam u staklenu bocicu po 10g limuntusa i sode jos pusta mehurice vise od 25 sati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me dal ova flasa 0,7l mora biti puna sodom i praskom za pecivo ili ne?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aca 79
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2016
Poruke: 26
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sljaka al moram unihop carapu da stavim da mi razbija mehurice
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
letnjikovac
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2015
Poruke: 49
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mog nazovi sistema flasica od nekih kapi u cep sam stavio stapic za raznjice i preko plastiku od kinder jajeta sad kako ce da se pokaze videcemo!!!
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ce tako da ti se gomila co2 u tom kinder jajetu i onda veliki mehur da izadje, dakle gubitak...skini to i pusti nek idu sitni mehurovi ali namesti mlaz pumpe koja ubacuje cistu vodu da "bije" prema mehurovima i tako ih razbaca po akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
letnjikovac
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2015
Poruke: 49
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Sre Mar 30, 2016 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ZgemboAdislic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Avg 2016
Poruke: 6
Lokacija: Brčko, Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Čet Avg 25, 2016 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

VURDOK ::
Ovako ja sam pravio mali reaktor sa flasicom od kapi za oci,tacnije kupio sam hemokulin kapi,ima u svakoj apoteci oko 70 din kosta ili ako imate narkomana drugara sigurno ima te kapi smeh smeh smeh uglavnom se bas lako namontira sa tom flasicom ili kako da nazovem?mini flasicom Smile moj je savet da vezete strunu za flasicu i za kamen i vezete flasicu sa jos jednom strunom.Kamen ce odvuci reaktor na dno i uvek ce te sa drugom strunom moci da izvadite a da ne buckate ruku u aq.To je najlakse i najednostavnije.A sa teglom mozete samo da napravite manju rupu,bez rasprsivaca i obavezno carape zenske preko Very Happy a mozete i sa rasprsivacem ili vatom.Znam ja da ste vi pametni da ce te sami da usvrsite reaktor.Najlakse je sa hemokulin kapi i da nebi isplivavala bocica vezete strunom za neki kamen i zajedno potopite u vodu predaja smeh

Evo neke slike koje vam mozda pomognu i docaraju kako sve to treba da izgleda

Image Image
Image Image
Image Image
Image Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


A zasto ne bi uzeli onu gumu koja se lijepi za staklo sa nekim polu prstenom kao drzacem ili tako nesto...fiksira sei stoji...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2016 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas mi drago da vam se svidja ovaj mini co2,drago mi je sto objavljujete svoje mini co2 reaktore.Svaka cast svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Nov 13, 2016 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je u redu da protok co2 bude u jako tankom mlazu i to neprekidno ? Akvarijum ima oko 30l, par biljaka, nekoliko ribica. Čitam da kod nekih izađe po neki mehurić,pa se bojim da ovo nije previše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pon Dec 26, 2016 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel treba da ugasim aeraciju u akvarijumu tokom dana ako doziram co2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Čet Dec 29, 2016 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i moje varijante mini co2 posle dosta probavanja. Uspeo sam da napravim bas sitne mehurice. Ako koga interesuje mogu objasniti na pp.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Dec 30, 2016 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem koji sam uocio za sada je da proces prosto stane iako unutra u flasici ima jos materijala, pa moram da vadim otvaram dodam kap dve pa vratim... A ako stavim manje vate, krupni su baloncici. Probao sam i sa filterom ali je jos gore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grejanje mini odgajivacnice zimi Zivadin Razno 1 Pet Sep 03, 2021 12:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnicki akvarijum - mini deo priro... Lenji Lisac Početak u akvaristici 18 Pon Avg 31, 2020 4:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mini odgaivacnica - Baia Baia Uradi Sam (DIY) 16 Uto Avg 11, 2020 7:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JBL Co2 sistem papaluza1 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Mar 14, 2020 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alternathera Mini boskonet Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Feb 20, 2020 1:41 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License