Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DiY Co2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naime napravio sam onaj sistem sa flasama jedna 2l jedna 0,5l sve lepo povezao zalepio toplim lepkom. Zanima me koliko vremenski je potrebno da pocne da radi?. U veliku flasu sam stavio 2x2dl Secera dolio mlake vode malo iznad polovine promuckao secer se otopio dodao kasicicu suvog kvasca i nista nema desavanja proslo vise od 1h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 8:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ti negde pusta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta si stavio kao difuzor?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naliveno je sa pistoljem sa toplim lepkom i to onako momacki,stavio sam obican kameni rasprskivac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sat - dva, zavisno od temperature i kvasca. Budi strpljiv, ali pazi da te ne iznenadi nocas. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipak je proradilo posle dobrih 2h.. Very Happy Sta si mislio pod tim da me iznenadi kaboom ili? xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi dan je reakcija malo jača pa pripazi na ribe. Ja to obično pravim ujutru, a naveče ispustim co2 da nebi bilo nekih problema sa velikom koncentracijom co2 u vodi. Kao difuzor mi se dobro pokazao filter od cigare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni nema boljeg diy difuzora od seta za infuziju, barem se meni tako pokazalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li se sme ostavljati da radi 24h ili koliko je preporucljivo u toku dana da radi?. Malo mi je nezgodno za vadjenje a da ga gasim na ventilima to mi je nekako rizicno ipak je sve to plastika. Sta savetujete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo ne možeš i ne smiješ da ugasiš.
Ja samo prvi dan uveče prekinem na crijevu i ispustim co2, već sam objasnio razlog.
Inače ono što sam ja čitao je da se co2 ne gasi po noći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Uto Jan 03, 2017 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Luvias da li mozes samo da me uputis na temu za pravljenje difuzora od seta za infuziju..Hvala svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas u temi co2 uradi sam 67 strana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da se gasi nocu, tako sto odvrnes zatvarac boce taman toliko da gas izlazi iz iste. Ja sam gasio tako samo u pocetku dok je pritisak ja, posle mozes da drzis 24h. Nadam se da sam pomogao, srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sve koje koriste obican kvasac:
Izvadite kvasac iz frizidera, stavte vodu da se greje, uzmete solju u nju sipate 2 kasike secera izdrobite kvasac i mesate dok smesa ne postane tecna onda dolijete mlaku vodu i ponovo promesate posle sat vremena bi trebalo da peni ili bar jako pucketa. Tad je smesa spremna da se sipa u flasu sa secerom i vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super, nasao sam hvala. Zanima me samo taj nepovratni ventil da ga stavim na crevce izmedju difozora i male flase? ili izmedju male i Velike flase?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License