Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Echinodorus neki... pomoć pri identifikaciji i pupoljcima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DarkoR
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2015
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2017 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi,

zanima me koja je ovo vrsta?

Pre godinu dana sam je kupovao, i rekao mi prodavac šta kupujem, ali sam naravno zaboravio. Godinu dana kasnije, najlepša mi je biljka u akvarijumu, jako mi se sviđa i voleo bih da nabavim još koju. Prema nekim slikama koje sam gledao na netu deluje mi kao Echinodorus rose, ali nisam siguran.

Od skora je počeo da pušta i male pupoljke, vegetativno razmnožavanje, malo sam čitao da se to skine sa grane, ali da treba paziti da se ne ošteti noseća grana. Na ovom mom ne vidim način da skinem pupoljak a da ne oštetim noseću ganu, tako da ne znam šta bih sa njim. Počeo je i korenove da pušta, pa bi mi eto i za to dobro došao koji savet.

Hvala unapred.


Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2017 11:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Čet Jan 05, 2017 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni najvise lici na echinodorus rosae, sta vise skoro sam siguran da je to ta biljka. A sto se tice cvetanja i razmnozavanja treba da pustis da taj cvet sam izadje van akvarijuma i onda ce iz njega da krenu listici da izlaze a kasnije ce ako su listici na povrsini akvarijuma da krene i koren da pusta i onda mozes da ga otkines i da ga zasadis, a ako listici ostanu van vode, sto ne predstavlja nikakav problem, kad se razviju 5-6 listica a moze i vise onda ga takodje mozes otkinuti i bez korena zasaditi i onda ce biljka sama krenuti da pusta korenje. I moj ti je savet da uopste ne nabavljas drugu biljku jer ces iz svakog cvetanja da dobijes par novih biljaka. Nadam se da sam bio od neke pomoci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DarkoR
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2015
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, da jesi, hvala ti...

Inače, savio sam tu granu na kojoj su pupoljci pa mi je sve to pod vodom (pretposlednja slika)... Na poslednjoj slici se u gornjem delu vide naznake korenova, to sam slikao pre jedno nedelju dana, sada ih ima mnogo više a i izašao je i još neki list. Ostaje onda pitanje, da li da izvučem iz vode ovo što mi još liči na pupoljak, ili da otkinem ovako i sve sa korenovima da posadim? Ili da čekam još, da izađe još listova, da korenovi dosegnu do podloge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto ti je na zadnjoj slici ako je u mogucnosti neka stoji iznad vode i iz svih tih pupoljaka ce ti izaci novi listovi a moze sa te grane i da izbaci jos neki izdanak sa pupoljcima, tako da ti je moj savet da to sve izvuces van vode i da cekas i budes strpljiv a biljka ce sve sama da odradi. Na kraju ces samo uzeti novu biljku i sa korenom je posaditi u podlogu. Srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivojovo
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 44
Lokacija: Beograd,Hram

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa zadnje slike: to što držiš u ruci mora da izlazi van vode,veži za neko kanapče na zid, cvetovi služe za prenos gena na druge biljke (oprašivanje-valjda.-pčele bumbari ,mravi...), a ove izdanke prosto obereš kad puste korenćiće i sadiš dalje ,kao sasvim novu biljku ,deliš ,prodaješ...Moj eciino.je po 2 izdanka terao odjednom(slika)i obično ima 5x segmente .i ako je svetlo o.k. podloga tj ako mu prija ,svakih 2-3 meseca ,jovo nanovo.Naučićeš,dotle uživaj !
Srećno Badnje veče i Božić svim dragim kolegama !

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DarkoR
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2015
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je stvarno dobro. Hvala puno i srećan Božić Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Paraziti neki dulemali99 Bolest 2 Pet Jun 16, 2023 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License