Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Trazenje Resenja (Prasina u Akvarijumu ) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lakimanis22
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jan 2017
Poruke: 4
Lokacija: 3076 WORB

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2017 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svim clanovima. Novi sam na forumu i do sada nisam nikada koristio forum. Takodje nisam dugo ni u akvaristici oko godinu dana.
Oformio sam akvarijum Juwel 125 sa svom pratecom opremom Juwel (orginalno) . Dodao sam takodje rasvjetu od 24W marke AquaLighter LED koja radi zajedno sa 2 neonke marke juwel T5 Hi Light od po 28W.
Podloga mi je Scarpers Soil Dennerle Prednji dio 5cm zadnji 8cm.
Co2 sistem Tropica Plants sa keramickim diffusorom . pustam oko 13mg.
TwinStar M3 sterilisator.
Akvarijum je oformljen vec oko 2 meseca, menjam vodu svakih 10ak dana oko 30 %. Koristim ProFito i Easy Carbo koje dodajem 2 do 3 puta nedeljno.
Ribe koje imam su ... Neon oko 15 kom, Bundbarsch 4 kom, Kaisersalmer 12 kom, Fadenfisch 2 kom i 3 kom puzeva i 10 kom. garnelen cristal red.
Sto se tice biljaka nemam puno . Podloga akvarijuma mi je prekrivena sa travom jer sam radio aquascaping ,Alternanthera rosaefolia,Ammannia senegalensis ,Bacopa monnieri i imam moss na granama drveta a drvo je mangrovo 2 kom i dekorativno kamenje. u sustivi sve natural .

E sad moje pitanje Very Happy
Imam problem u vezi biljaka video sam da mi se stvara kao prasina na biljkama i verujem da im ona usporava rast i jasnocu sve je slabiji intenzitet boje biljaka kako se ta prasina pojavila sto je i normalno. Takodje u zadnjih par dana crkle su mi 3 ribe radio sam sve testove i ph mi je oko 7, nitrit malo povecan oko 0.3, kh 3 i GH oko 6 do 7 .
Verujem da ima slicnih tema tako da izvinite ako se ponavlja ova tema i verujem da ima ljudi koji mi mogu pomoci tako da unapred hvala, poslacu vam par slika da vidite o cemu se tacno radi i bicu i ja na pomoci ako ima nekih pitanja onoliko koliko znam . Very Happy

[img]Image[/img][img]Image[/img]

[img]Image[/img]
[img]Image[/img]
[img]Image[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2017 3:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2017 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje mislje (mada nisam nesto strucan) je da ti akvarijum nije jos izbalansiran, ja bih izbacio profito a nastavio sa carbom prema uputstvu. To sto kazes da je prasina, rekao bih da je braon alga. I da, ne znam sta ti pise na tim bocicama, ali koliko se ja secam carbo se dozira svaki dan, a profito jednom nedeljno. I naravno cesca zamena vode. Nadam se da sam ti barem malo pomogao, a ako sam nesto pogresio vec ce me iskusniji ispraviti. Srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lakimanis22
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jan 2017
Poruke: 4
Lokacija: 3076 WORB

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2017 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki komentar i predlog uvek dobro dodje i hvala . Sto se tice doziranja pro fita i carba to si u pravu ja sam radio malo van pravila ali ja mislim da to ne narusava balans . Sto se tice algi i prasine prihvatam predlog da je to braon alga al mi nije jasno zbog cega se pojavljuje jer u neku ruku imam i sterilisator TwinStar koji prije svega sluzi takvim stvarima .
Filter koji imam upotpunio sam cyrixom i nekad me muci problem oko toga jer imam jos jedan akvarijum od 60L koji je takodje juwel sa pratecom oprerom ali u njemu imam dodatak Carbax i u njemu je voda kristalizovana pa nekad pomislim da je to problem pomalo . Volio bih da mi neko da strucan savet jer mi je svaki savet uvek dobro dosao
Jos jednom hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2017 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i dobro nam dosao Smile
citiracu ti Tom Barra "nista pocetnicima u biljnim akvarijumima ne zadaje toliko glavobolje kao jacina rasvete,,
Ja bih ti savetovao za pocetak da tu led rasvetu dodatu iskljucis ako mozes,rekao bih da su diatome karakteristicne za nove postavke.Mozes preko googla pronaci sledecu temu water flow in planted tank-sajt Ukaps po meni sjajna tema da razumes koliko je protok i cirkulacija vode u biljnom akvarijumu vazna(ako engleski nije problem)
Drugi citat Tom Barr- "najteze od svega je razumeti CO2,a ne znajuci sta trazite cini ga jos tezim" imas puno dobrih tema na Barr report forumu
Mozes slobodno 50-60 % vode nedeljno da zamenis,filter medije ocisti i dobro operi slobodno pod mlazom vode sa cesme to radim od 2013-te sifoniraj dobro podlogu jer taj ,,tepih,, je meka za skladistenje organskog otpada.(Higijena akvarijuma kao mnogo bitna stavka)
Rasveta-te dve juwelove t5 za pocetak ne bi trebale da gore duze od 6 h,kako se situacija bude popravljala tako ces postepeno povecavati.
Sto se twinstar jonizatora-sterliztora tice, nisam ga nikada koristio ali koliko sam video sve se odnosi na zelenu algu,oksigenaciju,provodljivost?
prihrane se ,, neboj,, vec gomilanja organskog otpada!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2017 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo si to lepo montirao. Svaka čast za akvarijum koji je u funkciji tek 2 meseca. Moje pitanje je zašto dodaješ i CO2 i Easy carbo? Nema potrebe. I zašto si povećao dozu Profita?Tvoj akvarijum je srednje ubiljen, zašto takvo doziranje? I koliki je fotoperiod?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2017 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj pogresno da me shvatis, sta mislis koga si nahranio sa profitom? I to si jos dozirao preko preporucene doze. Naravno da ce doci do bujanja algi ako predoziras prihranom. Tako da moj ti je savet da probas da ne prihranjujes neko vreme, da zamenu vode pojacas recimo 2x nedeljno, ubacis neke algare tima sijamce, ancistruse, itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2017 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

kao sto Icethunder rece, za pocetak iskljuci LED potpuno ako mozes i smanji fotoperiod na 6 sati. Za pocetak takodje Eazy Carbo mozes da prekines a profito da smanjis, svakako imas podlogu dobru. To sve dok ne primetis da se alga povlaci. Ovaj komentar za cirkulaciju vode u akvarijumu poslusaj.
Kada se alga povuce potpuno, polagano povecavas sve. Prvo doziranje i svetlo, LED samo 1-2 sata palis.
I cekas, to je najvaznije, u akvarijumu se promene desavaju jako sporo, nedelju dve, mesec dva. Kada pojacas svetlo ili prihranu sacekas dve tri nedelje da vidis sta se desava, pa tek onda menjas dalje.

Samo polako i strpljivo, imas jako dobru opremu, koliko mogu da primetim i dara za skejp, tako da ti samo ostaje jos strpljenje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2017 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se izvinjavam sto idem malo dalje od teme, ali zar easy carbo ne deluje protiv algi? Ili sam ja nesto pobrkao. pitanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Jan 14, 2017 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kratko receno !pevise hemije !za moj ukus ai za taj akvarijum i te biljke !probaj da promenis deo vode i ubaci algare ostavi neko vreme akvarijum bez hemije !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lakimanis22
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jan 2017
Poruke: 4
Lokacija: 3076 WORB

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2017 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala vam svima na preporukama.
Sto se tice easy carbo i co2 cuo sam da je dobra kombinacija zajedno sa pro fitom ja ne dodajem dozu onoliku koliko je preporuceno vec smanjujem i mislim da je manja kolicina svakog dana bolje doziranje , mozda gresim .
Takodje razmisljao sam da ubacim algare ali nisam siguran sto se tice ancitrusa , da li ce da mi izrove podlogu koju sam pravio kao tepih. Mislim da im vise odgovara samo pesak .
Foto period sam stavljao nekih 7 do 8 sati.
Dodavao sam easy carbo i co2 zajedno jer sam procitao da pojacavanjem ugljen dioksida dolazi do smanjenja algi u akvarijumu tako da sam i to probao ali nisam nista uspeo da uradim. TwinStar imam vec oko pola godine i mogu reci da pare koje sam dao za njega i ne vrede bas toliko jer sam imao problem zelene alge u jednom drugom akvarijumu i apsolutno mi nista nije uradio ali ima i on svoju svrhu ako nista apsolutno dobro radi zastittu oko riba da kazem kao neki doktor za ribe.
Imao sam problem takodje sa black beard algom kojaj se jako tesko skida, i uuspeo sam potpuno da je ubijem ako mi je verujete sa peroxidom pa ako ko ima problem sa istom moze da proba sa peroxidom. I da jos jedno pitanje ako mozete da mi preporucite koji algari si dobri ali da ne rove po dnu akvarijumu .
VELIKI POZDRAV
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 15, 2017 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

otocinclus, sijamski algar, stiphodon, amano kozice itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lakimanis22
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jan 2017
Poruke: 4
Lokacija: 3076 WORB

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2017 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi hvala vam puno uspeo sam da izbistrim svoj akvarijum. Uradio sam par stvari koje ste mi predlozili i mogu vam reci urodilo je plodom.
Imam pitanje za vas , da li moze deck tj poklopac na akvarijumu da utice na bistrinu vode. Posto imam akvarijum koji je bez poklopca u kome je voda bistra i sada sam na ovom vecem skinuo poklopac i dobio sam bistriju vodu naravno uz vaase savete. Ali mislim da i poklopac igra neku ulogu veerovatno zbog kondezacije vode . Sta vi mislite
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivanmaki
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2014
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2017 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno ja mislim da poklopac sluzi tome da voda iz akvarijuma ne isparava Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2017 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isparivaci sluze da ne isparava voda iz akvarijuma i da pojedine vrste ribica ne iskacu iz istog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Jan 21, 2017 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
Lakimanis22: Imao sam problem takodje sa black beard algom kojaj se jako tesko skida, i uuspeo sam potpuno da je ubijem ako mi je verujete sa peroxidom pa ako ko ima problem sa istom moze da proba sa peroxidom.


Možeš li malo detaljnije to da objasniš.
Ja sam to radio sa 3 % diluirani hidrogen peroksid - špricanje direkt na alge. Uspjeh mi je bio promjenljiv. Da li je do hidrogena ili još nečega. Bio sam ih skoro uništio u potpunosti, ali kada sam počeo ubacivati mikro i makre elemente one su se vratile.
Jednom sam zbog predoziranja čak pomlatio većinu puževa malezijaca. Špricao sam 100ml po algama na 120 l vode.
Može li se nabaviti u apotekama jači koncentrat hidrogena, kako se on koristi i ima li to bolji efekat ?
Jedino da napomenem da nisam primjetio da biljkama ili ribama smeta hidrogen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License