Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Gupike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Marako




Registrovan: 22 Dec 2016
Poruke: 2

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako da znam kada otprilike da ocekujem mrest gupike ima malo crno kod stomaka i bas povelik stomak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 9:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pusti je neko vrijeme , kada krene porođajni ciklus odvojit će se i za par minuta ćeš vidjeti male vrtuljke po akvarijumu hehhee čigre male heh.
Samo ako ti je ona u zajedničkom akvarijumu gledaj da imaš neku vrstu biljaka koja ima malo gušće listove da mogu malci da se sakriju , tipa : Roglista , Vodenog kupusa , Egerie i slično.,

Sretno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Marako




Registrovan: 22 Dec 2016
Poruke: 2

PorukaPoslao: Čet Dec 22, 2016 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ehheh,a hoce li se u toku noci omrestiti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Dec 23, 2016 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Marako - Gupy je po tom pitanju specifična riba. Lično sam imao maticu od 10 komada,
svaka je izbacivala male na 30-tak dana, naravno bile su u staklenoj kotilici (svaka posebno)
Što se tiče odgoja malih potrebno je razdvojiti mužjake od ženki što je pre moguće
(ja sam to radio uz pomoć lupe, kako bih video šta je šta), kako bi brže napredovali,
te kako nebi dolazilo do mresta u srodstvu.

Ono što je za tebe važno je da malci imaju mesta za skrivanje. Inače ženka može da ODLAŽE koćenje
čak mesecima ukoliko nema uslove za koćenje (pre svega mislim ako je ugrožavaju druge ribe u zajedničkom akvarijumu),
za razliku od nekih drugih živorotki koje se jednostavno okote u određeno vreme.

Takođe riba gupy može imati nekoliko koćenja sa samo jednom oplodnjom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oskar oskarr
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Jan 2017
Poruke: 7
Lokacija: JAGODINA

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2017 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,imam jedan problem sa gupikama,prvi put ih drzim u akvarijumu u pitanju su stare gupike trebale su vec da izbace mlade ali jos uvek se ne desava nista i bas im je mnogo crno na kraju stomaka i ne znam sta da radim Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivanmaki
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2014
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 17, 2017 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo se opusti druze.Odradice ona to kada joj dodje vreme.Najbolje bi bilo da okacis sliku ukoliko mozes,stavi dosta plutajuceg bilja ukoliko je gupika sa ostalim ribicama u akvarijumu. Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License