Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cudno ponasanje ancistrusa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2017 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam sta se desava...
Imam dvije zenke i muzijaka. Muzijak skoro 3 sedmice ide ispod panja,izlazi samo nocu i to ne daleko od panja. Ne mogu reci da su ikre polozene, al ne mogu 100% siguran, ne daje mi puno vremena da zavirim ispod panja. Al i da ima trebali su do sad da se izlegu. Temp u vodi je oko 27*
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2017 1:06 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2017 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proveri da li su zenke pune ikre odnosno da li im je stomak naduven i zaobljen, pa mozda muzjak sprema to mesto da zenka tu baci ikru ako nema gde drugde u akvarijumu bolje mesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2017 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene se tako ponašao kada je čuvao ikru. Ne uznemiravaj ga preterano. Kad klinci malo porastu, eto i njih napolju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2017 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shika ::
Proveri da li su zenke pune ikre odnosno da li im je stomak naduven i zaobljen, pa mozda muzjak sprema to mesto da zenka tu baci ikru ako nema gde drugde u akvarijumu bolje mesto.

Nisu bas nesto zaobljene, jedna malo vise. A ima zemljanu vaznu u kojoj je vec jednom polagana ikra ali je propala, izbacio je bijele ostatke ikre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2017 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cecam ::
Kod mene se tako ponašao kada je čuvao ikru. Ne uznemiravaj ga preterano. Kad klinci malo porastu, eto i njih napolju...

Ma ne znam drug, moguce al ne vidim nikakve nestasluke ispod panja...ne diram ga inace povremeno provirim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos uvijek boravi ispod panja... Frik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2017 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne kontam, jos uvijek je po panjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2017 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tom slučaju je samo odabrao omiljemo mesto, kad ženke budu spremne, verovatno će ih tu namamiti. Meni su se ancistrusi kao ludi mrestili na nižoj temperaturi (nemam grejač, temperatura sobe je oko 22-23).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dule011bgd
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Sep 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sre Mar 22, 2017 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda nije ovde mesto za pitanje ali opet...
Koliko su ancistrusi teritorijalni kada je mrest u pitanju? Tj koliko ce braniti ikru, napadati druge ribice u akvarijumu? kod mene imam 2 komada i skroz se ignorisu, sto medjusobno, sto sa ostalim ribicama. ali ako ubacim jos i dodje do eventualnog mresta, da li ce to biti problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Mar 22, 2017 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj ima dva cupa dva suplja panja jednu suplju keramicku cev i od svega toga on je potkopao ispod jedne stene rupu i tu je !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dule011bgd
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Sep 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sre Mar 22, 2017 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma i ovi moji su zavoleli nekakav zamak, uskoro nece moci da stanu u njega, Ali ako dodju malci, da li ce da prave problem i budu agresivni kad bilo koja ribica prodje ili ne samo da ih "teraju"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Mar 23, 2017 3:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neće ni da mrdne mužjak odatle dok se ikra ne izlegne, ženka će svojim poslom da ode, a ostali stanovnici uglavnom gledaju svoja posla, a i bolje im je, nauči se obično na teži način Smile
Opusti se, ako želiš da ih razmnožiš kako treba obezbedi neki manji akvarijum, jedan mali panj, sunđer filter. Čim vidiš ikru unutra, ako je u zamku, ceo zamak u taj akvarijum sa ikrom i to je to. Detaljnije, ishrana itd... imaš u temi o mrestu ancistrusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Čet Jul 13, 2017 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji lik anci, nakon 6 mjeseci boravka pod onim panjem koji sam ranije spominjao, zenka ipak polozi ikru u pecini, naravno i on se preselio u pecinu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pet Nov 19, 2021 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ih veliki momci i cure 😁

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2023 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mijenjaj kokos. Ovaj prvi je dosta propao i ikre ce da ispane kroz ove rupe prije nego sto se izlegnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Broj ancistrusa u zajedničkom akvarijumu Slepi_Putnik Ribe 7 Sre Mar 25, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ancistrusa sa fotke Slepi_Putnik Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 11, 2019 5:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borba Ancistrusa njanja Ribe 6 Čet Feb 28, 2019 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Boja ancistrusa Bojan95 Bolest 11 Pon Jan 21, 2019 11:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka - cudno ponasanje IvaKiki Bolest 7 Sre Mar 28, 2018 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License