Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dici DIY CO2 generator (CN13-01) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2017 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sad sam super zadovoljan, bilje je vec pocelo nesto malo da pokazujem poboljsanje, sistem je stabilan, jedino sto moras svaki dan da ga podesavas zbog slabljenja jacine reakcije. Trenutno mi je difuzor spric i vata pa drzim na nizem pritisku i nema potpuni efekat ali cekam da stigne difuzor pa se nadam da ce biti mnogo bolje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2017 6:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2017 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji difuzor si uzeo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2017 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2017 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj kad stigne javi utiske. Ja cekam bubble counter da stigne ovih dana pa javljam utiske sistema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 16, 2017 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajde,nadam se da ce skoro...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sre Jan 18, 2017 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stiglo danas sve, namontirao, smuckao. Trebalo mi nekih pola sata. Sistem jako lepo radi. Sutra prva celodnevna proba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2017 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefanbgd kako si ti zadovoljan sistemom?

Ja sam za sada vrlo zadovoljan. Posle jednog dana koristenja nemam nikakvih promena u pritisku sistem je i dalje stabilan na 1 bar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 19, 2017 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imaces promena u pritisku, sto je i logicno jer se menja koncentracija reaktanata a samim tim se i smanjuje kolicina proizvoda reakcije.. Ako ti je na 1bar, koji difuzor koristis? Ali kad ti opadne pritisak otvoris ventil do kraja i zatvoris ( kao kad zapocinjes reakciju) barem sam ja tako radio.. Ja sam bas zadovoljan, stabilan je sistem, za razliku od kvasca mozes da kontrolises pritisak.. jedino je to sto svaki dan moras da proveravas i regulises pritisak.. ali ne trazi to neko vreme tako da po meni nije problem Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Jan 20, 2017 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo danas drugi dan koristenja pritisak i dalje 1 bar. Za sad ne diram nista. Drzim konstantno na 1b u sekundi, reagens mi je u zelenoj boji.

Difuzor je stakleni obicni nano. Slicaj tvome samo bez tog solenoida unutra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Jan 21, 2017 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treci dan koristenja pritisak i dalje 1 bar. Pustio sam danas malo jace od 1b u sekundi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pon Jan 23, 2017 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peti dan koristenja, pritisak i dalje 1 bar. Sve radi kao podmazano.
Stefane nznm zasto tebi varira tako pritisak, proveri da ti mozda negde ne pusta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 23, 2017 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jok, moze da bud do difuzora.. Moje misljenje, jer je varijanta sa spricem i tuferima a jak je pritisak za to i gas se ne razbija ravnomerno, pa ja trazim neku zlatnu sredinu.. cekam da stigne pravi difuzor pa ti javljam utiske i iskustva sa tim..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2017 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zeljno iscekujem rezultate Smile

Evo kod mene sesti dan u pogonu. Pritisak malo skocio sad iznosi 1.2 bar-a.
Po nekoj mojoj gruboj proceni ceo sistem ce trajati jos minimum 6 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2017 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra, evo meni danas stigao difuzor a vec par dana mi je pritisak oko 1,4 bara, mislim da sam gresio sa podizanjem onog dela magnetom u rastvoru limunske kiseline, pa da je on ostajao napolju i da je zato padao pritisak. Smesa mi traje vec 3 dana i moja procena je jos toliko mozda.. Koliki ti je akvarijum? Moj je oko 150l ali jos nemam brojac mehurova tako da namestam kolicinu co2 samo prema dropcekeru.. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2017 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj je 120l. Drzim izmedju 1-2 menura u sekundi.

E sad za tu kuglu da objasnim kako sam ja shvatio.
Ako ti pritisak skoci, preko zelenog, uzmi magnet i izdigni kuglu iznad tecnosti. Tako ce ti pritisak pasti, cim udje opet u zeleno vrati kuglu na dno.
Sa tim mozes da kontrolises reakciju. Ja je za sada ne diram jer je pritisak ok.
Mene ce sigurno drzati 12 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati CO2 generator PAN Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Maj 10, 2018 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Manometar dici Ralke Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 28, 2018 2:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dici radnja Akvarijumart AkvarijumArt 0 Pon Sep 15, 2014 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DiCI - manometri i jos po nesto Akvarijumart AkvarijumArt 28 Pon Jul 15, 2013 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License