Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Dec 30, 2016 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malog update-a.
Posetio sam rainforest i osvezio malo akvarijum sa novim biljkama.
E sad krenuo bih sa mehanickim uklanjanjem aligi, posto cu verovatno uskoro poceti da dodajem micro i macro elemente kad se bilje razraste, imate li kakav savet kako da ih uklonim sa stene koja je fiksirana u akvarijumu?
Sto se tice mikro i makro oni su iz RF dali da ih pocnem odma dozirati ali male kolicini 2-3 ml?


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 30, 2016 10:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 30, 2016 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovo izgleda bolje u odnosu na početak, još samo da izbaciš školjke i kao bombona. Što se tiče biljaka i dodavanja mikro i makroelemenata, nisam nigde pročitala imaš li podlogu. Ovo je relativno nova postavka, biljke ti nisu zahtevne i mislim da treba (pogotovo ako imaš podlogu) da sačekaš sa dodavanjem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 31, 2016 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da moras fizicki da je odstranis znaci da je izgrebes sa necim. Mozes da pribas da isprskaš taj deo sikemovim tecnim uglenikom. Narite bi trebale da jedu tu vrstu algi tako da su ti oni mozda najbolja solucija. Imas dunavske nadji nekoga na forumu ko ih razmnozava da ti ih proda greota je uzimati ih iz prirode.
Cudno je to na neko kamenje se te zelene hvataju kao lude a na neko naslonjeno na nih nece da se prime. Ja ih licno ne bi dirao. Zelena boja najvise prija oku i dodaje prirodnijem izgledu akvarijuma.

Slobodno istumbaj scape sto je haos veci to je akvarijum zanimljiviji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Dec 31, 2016 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cecam nemam hranljivu podlogu. Upravo zbog toga i razmisljam da pocnem sa mirko i makro ali u malim kolicinama.
Serenesky hvala na savetima. Mislio sam ovaj kamen sto mogu da izvadim da ga otkuvam. A ovo sa strane sto ne mogu mozda da cetkicom probam da izuljam. Oce li to ppmoci ili cu dobiti jos gori efekat sirenja alge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 31, 2016 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nzm probaj ja sam skidao koselinom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Ned Jan 01, 2017 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo danas sam menjao vodu pa sam pokusao mehanicki da se resim alge. Izbacio sam sve skoljke iz akvarijuma, dosta kamencica zahvacene algom sam izbacio. Pokusao sam cetkicom da sazuljam algu sa sige ali nisam uspeo, problem je jer se siga kruni, tako da sam odustao.
Kamen od sige sam izvadio i sokirao par puta u hladnoj i pa vreloj vodi pa cu videti dali ce pobiti alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mali update. Upalila je fora sa kamenom i sokiranjem vrelom i hladnom vodom, alge su se totalno povukle.

Ono sto sam uradio jos u medjuvremenu je da sam dozirao AlgExit, posto mi je stigla jos jedna neonka PlantPro i zamenio sam potopnu pumpu sa 350l/h na 800l/h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Jan 21, 2017 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako napreduje moj akvarijum. Alge su skoro sve resene. Akvarijum polako poprima lep oblik (zeljeni). Pozadinsko bilje mi je odbacilo listove i tera nove, trebace vremena da se formira.
Monosolenium lepo tera uskoro ce morati i prvo skracivanje.

[img]https://www.dropbox.com/s/onqlntfps3axkit/IMG_20170115_171756.jpg?dl=0[/img]
[img]https://www.dropbox.com/s/daw21bwl00lyd4s/IMG_20170115_171430.jpg?dl=0[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Jan 21, 2017 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Linkovi sa dropbox ne rade...

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Čet Jan 26, 2017 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje jedno za kriptu koja se vidi u pozadini. Na njenim listovima sa donje strane pocinju da se pojavljuju neke izrasline? Dali su ti pelceri ili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 7:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako dobro vidim u pozadini nije kripta nego mikrozorum. Kod njih je normalna pojava da iz lista krene novi pelcer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da moja greska mislim na mirkozorum evo i slike:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License