Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li je ovo ikra? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
shpider
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2014
Poruke: 32
Lokacija: Beograd, Banovo brdo

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav kolege,

Prvi put u zivotu mi se pojavljuje nesto ovog tipa u akvarijumu, pa nisam siguran da li je ikra. Oduvek sam preferirao zivorotke, medjutim imam neonke, coryje i amonijere (nemam pojma ko je kog pola Smile ) Sticajem okolnosti sam skoro citao o razmnozavanju neonki i video da se pospesuje cescim zamenama vode. Kako sam imao manjih problema sa algama, menjao sam ucestalije i vecu kolicinu vode nego uobicajeno u poslednje dve nedelje. Da li sam slucajno pospesio nisam siguran Smile

Molim nekoga ko je iskusniji da odgovori i savet ukoliko je ikra sta i kako dalje.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 7:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

shpider
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2014
Poruke: 32
Lokacija: Beograd, Banovo brdo

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda se bolje vidi na ovoj slici. Uglavnom su zabacene iza filtera i po coskovima pa ne mogu da slikam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koridorci Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
shpider
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2014
Poruke: 32
Lokacija: Beograd, Banovo brdo

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2017 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala! Prilicno su dugo tu (oko dve godine) i nikad nista slicno nisam video. Imam dve vrste plateuse i aeneuse. Da li je moguce ukrstanje?

Iscitao sam detaljno sve oko mresta pa imam par pitanja.

Obzirom da nemam mresni akvarijum, da li je moguce da prebacim ikru u teglu od 5l i na koji nacin bih to uradio?
Da li bi u tom slucaju prebacio vodu iz akvarijuma zbog cikliranja?
Da li mogu da prezive u tegli, uz sundjer filter? Grejac takodje nemam ali cu kupiti sutra.
Koja je uopste sansa da prezive u zajednickom akvarijum, lepo ubiljenom, sa gupijima, neonkama, amonijerima i ksifom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2017 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čestim zamenama vode si podstakao korije da bace ikru. Takođe bez grejača imaš verovatno
nižu temperaturu vode a to ih takođe podstiče na mrest. E sad .... moj lični savet ti je da to
ne diraš ništa (ne prebacuj u teglu), da bi opstala ikra potrebno je neko sredstvo za očuvanje
ikre (saporex itd... ),takođe povećati temperaturu. Nego ako ikra pobeli odstrani je iz akvarijuma
i znanjem se naoružaj za sledeći put. Srećno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Čija je ovo ikra? Plivac Razmnožavanje 5 Uto Nov 21, 2017 11:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonkica.....ikra ili nesto drugo??? Ludimir Bolest 15 Ned Dec 13, 2015 9:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - ikra. Mirche01 Razmnožavanje 8 Pon Jul 13, 2015 4:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna jajasca po panju, ikra ili nesto... DevilFish Razmnožavanje 7 Čet Apr 23, 2015 11:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ikra Ancistrusa -pitanje matija2008 Razmnožavanje 12 Ned Nov 30, 2014 2:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License