Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tunze 9012 -skimovanje povrsine Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2017 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, da li neko ima iskustva sa navedenim skimerom ili nekim slicnim iz serije Tunze DOC skimera? Ubacio sam nedavno Tunze DOC 9012 u moju kocku od 216L koja je bez sumpa ili unutrasnjeg filtera sa prelivom, dakle skimer je u pozadini displeja. Bilo je malo igranja oko podesavanja skimera tako da sam sada zadovoljan kako produkuje, ali ostaje problem povrsinskog filma koji bi teorijski ovaj skimer trebao da skida. Nikako ne uspevam da podesim skimer tako da dobijem aktivno uklanjanje tog filma, probao sam da usmerim cirkulacionu pumpu direktno u usis skimera ali ni to nije bilo od pomoci, menjao sam visinu tj dubinu skimera u vodi i nista... Ako neko ima slicna iskustva i predlog za resenja ovog problema bio bih zahvalan za pomoc.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2017 12:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2017 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo.
Moja iskustva sa doc srerijom su sledeca:
Kao prvo veoma su koristni i funkcionalni u sistemima bez sumpa(hang on varijante).
Racunaj odmah da ako ti je akvarijum "naseljeniji" ili ako nameravas drzati zahtevnije organizme mozes slobodno prepoloviti litrazu od one koju proizvodjac(tunze predlaze).
Sto se same postavke tog preliva tj usisivaca povrsine tice,on kikad nije ensto meni davao rezultata,ali da bi ga pravilno postavio trebace ti vremena da ga istetstiras.
U teoriji da bi sto vise uvlacio vode treba resetku sto vislje postaviti ali biti oprezan da ipak uvlaci vodu(u sto visem stupnju ce navecu usisnu moc imati),naravno tu veliku ulogu ima i ventil za regulaciju vazduha.
mislim da ti noviji modeli imaju i regulator snage pumpe tako da je posao dosta olaksan u odnosu na ranije.
Najbitnija je stvar podesiti auto top-off sistem tako da nam nivo vode bude kosntantan tokom celoog dana(u zavisnosti od isparenja),a i to je malo tesko jer u skvarijumima bez sumpa strujanje vode(stream pumpe) dodatno talasaju povrsinu i ometaju rad tog sistema a ujedno i skimera pri usisavanju.
Ja sam npr uz 9004 comline model koristio i unutrasnji filter koji postoji i uz tvoj model a koji zajedno cine reefpack,e sa njim je druga prica jer on zaista uspe da usisa svu skamu koja se skuplja na povrsini.Preporucujem ti nadogradnju.

https://www.tunze.com/AT/en/catalogue/katalog-ii.html?user_tunzeprod_pi1%5Bpredid%5D=-infoxunter066

Generalno nisi pogresio pri odabiru,al sto se postavljanja tice posteno ces se namuciti,jednom kad podesis skimer ce vrsiti izvanredno svoj posao,ali bih rekao da bez filtera koji treba da odradi posao usisavanja povrsine neces imati nekih vecih uspeha u tom pogledu.
Rekao bih da je i top-off obavezan uz takvu tehniku.

pozz i puno srece


Poslednji put izmenio Laki dana Sub Jan 28, 2017 10:14 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Laki! Malo me je nerviralo jer sam na YT naisao na vise komentara kako ova serija skimera savrseno cisti povrsinski film, sto me je ubedilo da ili sa mojim primerkom nesto nije kako treba , ili da ga nisam dobro podesio.
Svidja mi se taj Tunze unutrasnji filter, trebao bi da vrsi povrsinsku sukciju a vidim da ima mesta u njemu i za aktivni ugalj npr, jedino je cena malo jaca (nakon sto sam se lepo ispruzio za skimer 😉).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste preterali su sa cenama.
Ali veruj mi da usisavaju i vrse veoma dobru filtraciju kako povrsine tako i najnizih slojeva akvarijuma, i imaju veoma veliki rezervoar za punjenje - pumpa se podesava tako da mozes sam da resis protok.
Ja sam npr imao vatu pri vrhu ,pa aktivninugalj,pa sumdjer plavi pa zeolit.radio je perfektno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem skimer Tunze 9004 Andjelija Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jul 02, 2019 3:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tunze 6025 wavemaker manastiriste Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Okt 07, 2018 9:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kako sloziti akvarijum od dna do povr... tigar Uradi Sam (DIY) 17 Ned Sep 17, 2017 6:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kupujem skimmer Tunze 9004 zuja Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Jun 04, 2015 10:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 i talasanje povrsine jubej Početak u akvaristici 19 Ned Jan 05, 2014 1:21 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License