Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Emerzno gajenje biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super, hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 8:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 30, 2017 7:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sadi i obavestavaj nas Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 25, 2017 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Narode, pocela sezona a nesto ste utajili Smile

Evo jedan prvi ovogodisnji cvetic od mene iz emerzije Smile


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Aquablueeye
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2017
Poruke: 15
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko sadio seme? Konkretno me zanima da li je neko porucivao sa aliexpressa ili ebay-a HC Cubu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquablueeye ::
Da li je neko sadio seme? Konkretno me zanima da li je neko porucivao sa aliexpressa ili ebay-a HC Cubu?


ja poručio ....

Image

uredno stiglo,prvo sam probao emerzno i nakon 10 dana je pustilo listiće, juče bobacao seme po dnu akvarijuma

videćemo šta će od svega toga biti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquablueeye
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2017
Poruke: 15
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo sam da probam u nekoj ciniji tipa od sladoleda. Kao podlogu bih stavio sljunak, a sipao bih vodu+ sera florenu.
Pokusacu na jos par nacina.
Kako si ti uradio? Da li si koristio svetlo ili na suncu?
Nemam iskustva sa ovim, gledao sam na yt, ali svi razlicito rade.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Jun 11, 2017 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquablueeye ::
Hteo sam da probam u nekoj ciniji tipa od sladoleda. Kao podlogu bih stavio sljunak, a sipao bih vodu+ sera florenu.
Pokusacu na jos par nacina.
Kako si ti uradio? Da li si koristio svetlo ili na suncu?
Nemam iskustva sa ovim, gledao sam na yt, ali svi razlicito rade.


baš tako ko što si rekao.....činija od sladoleda ,sitan šljunak ili zemlja za cveće,malo vode ...i na sunce

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jun 22, 2017 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam rešio malo da se oprobam. Pročitao sam celu temu i sad sam u nedoumici. Stavio sam tanak sloj zemlje za cveće, par cm šljunka i nalio vodu da bude 1cm iznad podloge. Zasadio sam kripte raznih vrsta, samo to sam imao. Pitanja:
1. Da li posuda da bude sve vreme zatvorena, da li da otvaram noću, da otvaram ponekad, kako je najbolje?
2. Da li da bude na direktnom udaru sunca ili ne? Ako da, koliko sme biti, jer se na suncu voda brzo greje.
Zasadio sam pre 4, 5 dana i nisam zadovoljan kako izgleda. Naravno, nisam očekivao nikakvo čudo za par dana, al bar sam očekivao da ću ostati na nuli. A ono mi deluje da je sve gore i gore. Svaki savet je dobrodošao. Biljke držim u četvrtastoj providnoj plastičnoj posudi za hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Jun 22, 2017 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam noću otvarao posude sa biljkama
nisam ih nikada držao na direktnom suncu već u "šarenoj " hladovini...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 23, 2017 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja emerzno gajim ludvigiu repens i domacu mahovinu u hang on filteru ima svetla od reflektora tako da je bas napravila zbun. Ume da dodje skroz do sijalice i listovi se ne sprze stvarno je prava korovcina. Very Happy Ima i dosta malih zutih cvetova koje stalno izbacuje.

Image


Image

Pokusao sam i jagode da ubacim imale su i svetlo ali nisu uspele istrunule su.... verovatno sam trebao nekako da ih stiroporom izolujem od vode a da samo koren bude u vodi. Da li je neko imao pokusaje akvaponike u akvarijumu i kako da im ugodim u hangon filteru da uspeju. Video sam na netu ali interesuju me vasa iskustva ako je neko imao. Takodje bila bi mi interesantna neka biljka koja izbacuje lepe cvetove ....da li neka bastenska cvetna biljka eventualno moze da uspeva u akvaponici.....ili ako neko u Beogradu ima emerznu formu bacopu monnieri viska...pa da mi procveta akvarijum..... Very Happy i pojednostavim pricu....inace cu da zasadim i krastavce u hangon filteru Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jul 01, 2017 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Jul 02, 2017 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može li detaljnije objašnjenje šta se nalazi na prethodnoj fotografiji ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquablueeye
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2017
Poruke: 15
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jul 06, 2017 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Narucio sa Alija hc cubu 200 semena, stigle mi 4 kesice. Poklon seme ruze i jos 3 kesice( 2 ista i jos jedno razlicito seme)
Posadim pre 7 dana i evo sta je ispalo od toga.
Treba jos da mi stigne al dzaba kad ko zna sta i dal je za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Jul 06, 2017 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam mislio da to naručim sa eBay-a. Opet ko zna šta će da stigne??? Još da popasem neku kinesku bolest, zapatim neki njihov korov itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Momci da upitam,vidim da nije bilo price ovde vec pola godine....Imam nesto Microsoruma,Cryptocorine,Naja G. i veoma sitno Vesicularia Dubyane pa me interesuje na koji nacin bilo koju(ili sve) mogu da usadim i gajim emerzno?
Svaka pomoc dobrodosla.
Naravno,ne bih uzgajao za prodaju ali za poklon onima kojima trebaju bih Smile
Hvala puno svima a najvise onima koji mogu da pomognu.

Ps. Biljke koje imam su u dobrom stanju i posle skoro 2 nedelje od kako sam ih uzeo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License