Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ceska pumpica na vazduh Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Feb 09, 2012 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, hvala ti na opsirnom odgovoru...
pitao sam te jer uz akvarijum imam prelivni filter sa zazorom, e sad treca komora (gde bi trebala da udje potapajuca pumpa) je mala i moze da stane samo neka slabija pumpa do 800 l/h a kod svih kineskih to znaci maksimim 450-500 l/h...
i da ja nemam problem sa visinom vode u ak i filteru jer je isti nivo mozda kad se zaprlja filter malo padne nivo u njemu ali ne verujem.. Zato sam hteo da probam ovo pa reko da te pitam, ja cu ipak probati pa ti javljam kakvi su utisci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 09, 2012 12:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

prolaznik
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 12
Lokacija: Srbobran

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2012 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Aquamen
interesuje me kako pumpica radi kada akvarijum nije pun, recimo kada je vodeni stub 50%


Poslednji izmenio prolaznik dana Uto Feb 21, 2012 1:23 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2012 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prolaznik ::

interesuje me kako pumpica radi kada akvarijum nije pun, recimo kada je vodeni stub 50%


Pumpica najbolje iskoriscenje ima kada cev gde izbacuje vodu lezi na povrsini vode, tada najvise vode pretace, sto je i logicno jer tada dize vodu samo koliko je to i potrebno.
4-5cm nije neki problem da pumpa izbaci vodu, sve preko toga pumica gubi na protoku i na visini od 10cm iznad nivoa u akvarijumu vode skoro i da nema.

Ova pumpica samo sluzi da nam vodu drzi u pokretu, dize sa dna na povrsinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
prolaznik
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 12
Lokacija: Srbobran

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2012 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala druze na odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dsanel




Registrovan: 01 Feb 2015
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma interesantan i efikasan princip, puno hvala na detaljnim objasnjenjima!

Posjedujem mali Juwel Rekord 600 ali planiram uskoro veci akvarium praviti, oko 300 litara.

Veoma mi je interesantan HSF filter sa ceskom pumpicom, lako odrzavanje, niska cijena, efikasnost...

Sto se tice ceske pumpice na vazduh, jedna stvar mi nije najjasnija. Ako sam dobro shvatio, glavna caka oko ceske pumpice je u tome da dobijemo sto sitnije baloncice kako bi imali veci protok vode...

Zar ne bismo dobili isti ili barem slican efekat ako bismo na donji dio cijevi nekako stavili onaj kamencic za baloncice?

Vjerovatno nisam u pravu, ali mi je to logicno. Jedini nedostatak koji vidim je da se rasprsivac moze zaprljati-zecepiti... Smile

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedjaSM
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 38
Lokacija: Sramska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve pohvale Aquamenu na detaljnom opisu!!!

Licno sam probao ovaj sistem u kombinaciji sa trokomornim filterom i vazdusnom pumpom Tetratec APS 300 i mogu reci da sam prezadovoljan protokom. Nisam ga merio, ali mi se cini da je jaci od nego sa potapajucom Atman AT-102.

Sistem sam napravio od vodovodne cevi 1/2 cola, a deo u koji dolazi vazduh od MUFA 3/4 cola, dihtung izmedju cevi i mufa je gumica od 1/2 cola (stavio 4 komada).
Visina pumpice je 35cm.

Akvarijum u kojem ovaj sistem radi je 100x50x40, a filter trokomorni visine 50 sa gomorama 20-30-20.

Pozdrav!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
pedjaSM
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 38
Lokacija: Sramska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2015 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko probao da ubaci CO2 preko ove pumbice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2015 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidim kako ova pumpica moze da pomogne boljem rastvaranju co2 od najobicnijeg rasprsivaca... pogledaj princip rada pumpice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pedjaSM
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 38
Lokacija: Sramska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2015 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa eventualno ako bi pod nekim uglom (45stepeni), negde oko vrha cevi ubacio iglu iz DIY sistema CO2, mozda bi bilo bolje rastvaranje CO2 u vodi, a izbegnu se i dodatno crevo do difuzora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze pomoc oko matematike, dvoumim se koju pumpicu za vazduh da uzmem TetraTec aps 50 ili 100 ili neku trecu, napravio sam pumpicu, unutrasnji precnik je 14mm, a visina je 30cm, akvarijum je zapremine 42L, sta mi preporucujete?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vazduh u kanister filteru HORUS Filteri i pumpe 6 Pon Jul 08, 2019 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kompresori za vazduh Resun LP 40 - LP... AkvarijumCentar Akvarijum Centar 0 Pet Sep 02, 2016 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka usisivac za na vazduh zauzeto ime Uradi Sam (DIY) 10 Pon Mar 28, 2016 12:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpe za vazduh azazel Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Mar 13, 2016 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FLUVAL Q2 pumpa za vazduh azazel Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Dec 22, 2015 4:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License