Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 sump filteri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle pretrage po forumu, iskreno do 6. strane rezultata pretrage, ne pronađoh nikakvo objašnjenje sump filtracije. Tako da bih zamolio da se oglasi neko ko može da objasni prednosti i mane ovakve vrste filtracije, nasuprot fabričkim filterima( tipa juwel, itd...) ili DIY varijante spoljnjih filtera. Naravno, valjalo bi da bude i objašnjenje oko izrade istih. Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 10:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

VELJASHIN
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2015
Poruke: 64
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da otvoris video, danas je decko okacijo u jednoj FB grupi lepo objasnjenje, ako ne pun je YT
https://www.facebook.com/vladimir.stojanovic.90/videos/1044509442258431/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 30, 2015 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravio je @nikouro:
http://www.akvarijum.org/forum.....14849.html

Koristi ga i @boki013 za amere.
I Plavšić i Noik i ... ne mogu da se setim ko još.

U principu velike ribe, veliki akvarijumi i samim tim ozbiljna i velika filtracija sa puno filter materijala. Ne znam za šta si planirao.

Na primer: Moj omiljeni YouTube akvarijum od 1500 litara i sump od 400 litara (u opisu videa ima link kako je spojeno i kako je ređan materijal) Smile

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2016 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni nije osnovno pravilo velika riba-velika filtracija. Dok nisam iskusio, nisam spoznao sta je pravi nacin filtracije.
Jednom recju savrsen vid filtracije i veoma stabilan hemizam.

VELJASHIN je okacio link sa fejsa gde nas drugar Vlada to lepo objasnjava, ali i to sam uspeo da ga nagovorim da postavi na youtube. Smile
Savrseno i pedantno objasnjeno kako funkcionise isti.


Link


Biljni akvarijum sa "sitnim" ribama. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
MareKraljevo
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Feb 2017
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pet Feb 03, 2017 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posto ovih dana nameravam da oformim novi aq od oko 350lit, koji ce najverovatnije imati sump kao filter zanima me par stvari...vase misljenje sto se tice biljne akvaristike i sumpa, tj gubitka CO2. Preliv bih resio tako sto bih busio dno aq pa me opet zanima koji precnik cevi bi bio odgovarajuci za preliv i kako je najbolje resiti spoj dna aq i prelivne cevi...neki gumeni dihtung ili silikoniranje. Taodje me interesuje koja pumpa bi bila odgovarajuca za navedenu litrazu,obzirom da je biljni,ne previse nasejen ribicama aq
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka SUMP filter dimenzije saveti doctor Filteri i pumpe 9 Pon Apr 20, 2020 4:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Eheim filteri Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Jan 19, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filteri Sicce Space Eko+ Aquarist1204 Filteri i pumpe 4 Uto Okt 29, 2019 5:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rupe za sump tigar Filteri i pumpe 8 Sub Jul 27, 2019 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem sump Genio Box Andjelija Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Jul 02, 2019 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License