Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grane Vrbe u akvarijumu? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel imao ko iskustva sa ubacivanjem grana vrbe u akvarijum? Naime kod komse sam odsekao par grana koje imaju jako lepe krivine ocistio je od kore i da li ja sad smem da ubacim to u akvarijum? Da li ce to smetati na bilo koji nacin ribicama vodi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 11:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno ubaci. Govorim ti iz ličnog iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Horus,zar nema razlike izmedju Grana i Korena....kolko sam citao Grana hoce da budja...ili gresim...
sto se sigurnosti tice,znam da nema problema i sam drzim Vrbu godinama....cak povremeno drzim i sveze grancice sa sve korom,i desi se da izadju mladi listici...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto kaže da grana ima lepe krivine verovatno je mislio na koren.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dule011bgd
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Sep 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sre Mar 22, 2017 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da proverim, grana se ubaci bez bilo kakve prethodne pripreme? Tj samo se oljusti od kore i ubaci?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 22, 2017 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si isekao sirove grane sa drveta, moraš da sačekaš jedan duži vremenski period da se prvo dobro osuše, ja sam baš isekao pre dve nedelje par lepih isprepletenih grana, ostavio na tavanu da se suši, e sad koliko će to potrajati, verujem barem jedno 2 meseca, mislim ja nigde ne žurim, ne znam kako je tebi stanje, a opet ne znam ni šta će se desiti sa granama kad se osuše, dal će istruliti, pući same od sebe, prvi put ovo radim, a naravno i kad se prosuši, treba grane ispeći malo i prokuvati sa soli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Mar 22, 2017 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ima tako lepa tema o pripremi drveta pre ubacivanja u akvarijum. Dooosta lepih i korisnih saveta Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vulex
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Feb 2016
Poruke: 8
Lokacija: Stara Pazova

PorukaPoslao: Pet Mar 24, 2017 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ocistio grane od kore ostavio par dana da se osuse msm 4,5 dana.. na gasnu bocu je malo spalio da ne bude bas iste boje svuda i ubacio u akvarijum. Do sad nisam imao nekih posledica sve je u najboljem redu.. Videcemo za dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License