Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusi vs 180L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2017 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krenuo sam u novu avanturu, u toku je pravljenje postolja za akvarijum 90x45x45. Na prolece cu uraditi i akvarijum. Moje pitanje je da li u ovom akvarijumu moze da se drzi 4-5 odraslih diskusa, citao sam dosta o njima, znam i da se pominje 50L po ribi. Voleo bih da me diskusari kojih ovde ima poprilicno posavetuju o ovome. Hvala u napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 04, 2017 10:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2017 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

4-5 odraslih Diskusa nećeš moći da čuvaš u tom akvarijumu iz razloga što polno zrela riba traži para, kad nađe para onda dolazi do teritorijalnog sukoba. Pored toga, moj savet je da se odrasli Diskus ne čuva u akvarijumu gde je vodeni stub ispod 50cm.
Taj akvarijum je pre za jedan mresni akvarijum nego za čuvanje više Diskusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2017 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bih otvarao novu temu pisacu ovde.
Dakle , dobio sam na poklon 3 diskusa od oko 4cm, posto je sve to bilo iznenada ubacio sam ih u akvarijum od 30 L, koji je napunjen mesanom vodom sa cesme i iz aktivnog akvarijuma.
U trenutku ubacivanja izgledali su ok, do duse malo uplaseno.
Sutradan su se rasplivali, jeli normalno(hvatali granule u padu), samo sam primetio da im je disanje ubrzano, od juce ko da su druge ribe u pitanju, povucene, blede, jako brzo disu, ne plivaju vec samo stoje u jednom cosku, imali su koncast izmet juce, danas nemaju.
Temperaturu sam podigao sa 31 na 34 stepena, areacija na max.jednom dnevno menjam 50% vode sa sifoniranjem, dodajem kafenu kasiku kuhinjske soli.
Da dodam da je korner filter u pitanju napunjen sa sera siporaxom, vunom i sundjerom.
Moje pitanje je da li postoji sansa da se ribe izvuku ovom metodom ili da nesto menjam?
I da, ova trojka mi je potpuno ubila volju za drzanjem diskusa, tako da i ako se izvuku bice poklonjene, a ja verovatno vise necu ni da pomislim na drzanje istih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 10, 2017 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teo sad sam tek video da si pisao, pretpostavio sam da su dimenzije male. Posto sam odustao od njih sad je to nebitno.
Ali hvala ti puno na savetu i veliki pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 11, 2017 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nekoga interesuje, malci su malo zivnuli, normalno disu, jedan mi je samo malo sumnjiv tj.boja mu je malo tamna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2017 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Diskusi lepo napreduju, hranim ih 5x dnevno, ujutro 2x mix junece srce, posle podne 2x sera discus granulat i uvece 1x discus premier listici. Uskoro bi trebalo da se presele kod brata, mada ne znam kako cu to da izvedem, zena je prosto odusevljena sa njima, inace je pre njih htela da izbaci i mene i akvarijume iz kuce Very Happy

Eto toliko za sad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 21, 2017 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo novosti, posle ubedjivanja sa zenom konacno sam popustio, postolje se radi tj. uradjen kostur od metalnih kutija 30x30, cekam jos univer. Akvarijum se takodje radi 105x50x50 itd...
Sve u svemu moje ce biti da menjam vodu, a suprugino sve ostalo (mada mislim da od toga nema nista, ali ajde).

Kad budem imao vremena otvoricu novu temu da prikazem kako su tekli radovi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka diskusi na prodaju tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 13, 2018 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi malci Maki123 Ribe 1 Pon Okt 22, 2018 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 09, 2018 6:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi u 375l (mboban) mboban Akvarijumi 2 Čet Maj 24, 2018 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju Nebojsa-Perla Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 04, 2018 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License