Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zasto se korali odlepljuju sa kamena Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Вл&am
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Feb 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim za pomoc, zašto mi se korali posle jedan dan odlepe sa zivog kamena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 1:27 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesu zalepljeni i čime? ili su se sami uhvatili, i koji korali su u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Вл&am
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Feb 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 2:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zalepljeni super lepkom, pre toga koliko je moguce osuseni papirnim ubrusom i kamen i koral. I posle jednog dana koral pliva po vodi Shocked. Inace, korali se preko dana lepo otvore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki korali se teze lepe, poput sinularie pa je potrebno biti uporan ili je privezati gumicom ili slicno. Super lepak Gel ti je potreban.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ruki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 30 Jan 2016
Poruke: 5
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Zato sto prirodi niko nema lepak da ih zalepi
2. Zato sto im ne odgovara tako
3. Zato sto zele prirodnim putem da se uhvate za podlogu a ne mogu od lepka
4. Zasto ne koristis stvar predvidjenu za to
5. Zato sto nisi ostavio podlogu da se osusi bar 4-5 min van vode
6. Zato sto nisi ostavio koral van vode isto toliko pa onda lepio
7. Zato sto koristis sranje super lepak...uzmi super bond u gelu i poslusaj redom sve ovo odozgo i nece ti se odlepiti nikad...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Вл&am
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Feb 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ruki ::
1. Zato sto prirodi niko nema lepak da ih zalepi
2. Zato sto im ne odgovara tako
3. Zato sto zele prirodnim putem da se uhvate za podlogu a ne mogu od lepka
4. Zasto ne koristis stvar predvidjenu za to
5. Zato sto nisi ostavio podlogu da se osusi bar 4-5 min van vode
6. Zato sto nisi ostavio koral van vode isto toliko pa onda lepio
7. Zato sto koristis sranje super lepak...uzmi super bond u gelu i poslusaj redom sve ovo odozgo i nece ti se odlepiti nikad...


Mislim da su ovo pravi odgovori! Lepio sam ih Bond gelom, ne vredi, samo otplutaju. Probacu sa gumicom ili da ih nekako zaglavim. i inace mi nije bilo normalno lepiti ih za kamen ili bilo šta drugo, ovi ocigledno ne podnose lepak.
Hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Feb 15, 2017 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav bas imas problem Crying or Very sad Koji su korali u pitanj?
Ako si lepio preko koraline ona može da odbacuje svoj gornji sloj kako bi se zaštitila od algi i uljeza pa te to možda muči. Nadam se da ćeš rešiti problem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Вл&am
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Feb 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razni korali, cak i mushroom ! Lepljeni i gel i liquid lepkom, na razne podloge, sve dobro osuseno. Ja nemam objasnjenja Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svi "super lepkovi" kad se osuse postaju krti. mozda je razlog ako imas jako strujanje onda polako puca i odvaja se od korala (retko od kamena).
takodje kao sto je #No1 rekao i ja sam primetio da se neki korali teze lepe jer su "slinavi". dve sinularie sam 3-4 puta lepio i do kraja sam ih zalepio za male skoljke i ostavio par minuta napolju da se dobro osuse. sad se nalaze u delu akvarijuma gde je slabije strujanje i ne mrdaju.
kao sto je mnogo puta u raznim temama receno, ovde treba dosta strpljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meke korale nabodes na spenadlu,cackalicu,spric il sta vec imas pa u kamen,moze i gumica pa oko kamena,al pazis da ne pretegnes suvise.
Gledas da ne budu izlozeni jakoj struji,vec u nekom mrtvom cosku.
Tvrde korale lepis dvokomponentnom masom (lepkom za korale) predvidjenom za to.
Pozzzz


Poslednji izmenio Laki dana Čet Feb 16, 2017 11:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Вл&am
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Feb 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Embarassed ... bice da je razlog jako strujanje, kad analiziram situaciju ispada vrlo logicno, hvala svima na pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Carobni svet akvarijuma (knjiga) - i ... Suncokret Razno 8 Ned Avg 09, 2020 1:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Korali No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Jul 30, 2020 8:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morski korali No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Nov 20, 2019 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oživljavanje kamena Peku Morska Akvaristika 5 Pet Jun 14, 2019 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Postavljanje kamena Peku Morska Akvaristika 5 Pet Feb 01, 2019 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License