Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rupe na listovima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna zbog cega mogu da mi se javljaju ove rupe na listovima, i to iskljucivo na althernatherama? Sve druge ( zelene) biljke su ok i lepo napreduju. Imam hranjivu podlogu, dodajem mikro i makro elemente, gvozdje i co2 ( soda i limunska).
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 6:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih rekao da im fali kalijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


evo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam tu sliku ali sam mislio da ako fali kalijuma da bi se to reflektovalo na sve biljke a ne samo na njih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba ih gvoždja i no3
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I gvozdje im dodajem posebno.. Jedino da probam jos da povecam dozu mikro i makro koje dodajem.. mada sam vec povecao, umesto 15 dodajem 20ml Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da povecavas dozu mm-a, malo je mutna slika, ali cini mi se da imas problem sa algama (ispravi me ako gresim), ako imas pojacaj izmenu vode, i ne ubacuj mm. dok iste ne nestanu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam zelenu na staklu, ali nije strasno.. ostalo je sve ok.. vodu menjam oko 40% jednom, nedeljno..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj malo detalja svetlo,podloga itd...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 150l, svetlo t8 neonke 4komada, jedna stedljiva i jedna led sijalica, oko 09 w/l, hranjiva podloga mesavina treseta oko 1cm debljine.. makro elementi 4x nedeljno 20ml, mikro i Fe 2x po 20ml, i jedan dan pauze.. svetlo 4-3-5h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni izgleda sve korektno osim tog foto perioda (pauza max.2 sata). Mada i rasveta je ta diskutabilna, ja dok nisam stavio kvalitetniju rasvetu isto sam imao problema sa zahtevnijim biljkama. Vidi eksperimentisi, neka biljka nece i ako su joj svi uslovi ispunjeni, nemoj zbog toga da se cimas, ako nece pusti je, menjaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu da smanjim pauzu onda, a za rasvetu se slazem, prvo hocu da menjam haubu, ova mi nije funkcionalan a onda cu da vidim kakav situacija bude da uzem bar 2 t5 i 3 t8 neonke.. i sad su neonke za akvaristiku, ali niza klasa, ne mogu da se setim kako se zovu, ja mislim da je classic, arcadiina niza klasa.. i da napravim refelktore od reflektujuce folij naravno..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma naravno, nista ne moze preko noci, najbitnije je strpljenje, od t8 neonki imas Osram i Philips koje su po meni jako kvalitetne, naravno da je cri index preko 80.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 3:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih malo batalio sva ta doziranja i promene vode jedno mesec dana. Velike promene su mnogo nezgodne u biljnom akvarijumu. Vremenom kako sistem stari ph i tvrodca opande pa promenom velike kolicine vode dovode do vecih variranja u ph. Dovolj o ti je 10tak posto od zapremine tj tek koliko ti treba da ocistiš podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 17, 2017 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A mislis da za to vreme ni ne dodajem mikro i makro elemente ili da dodajem koliko treba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Crne tačke/ fleke na listovima SanjaP Biljke 14 Pon Apr 12, 2021 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rupe na glavi i telu kod pangasiusa Anna22 Bolest 9 Ned Apr 05, 2020 3:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rupe za sump tigar Filteri i pumpe 8 Sub Jul 27, 2019 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet oko zapusavanja rupe. Miroslav85 Filteri i pumpe 18 Sub Feb 24, 2018 2:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alternathera - alge na listovima ili ne becke021 Alge 15 Ned Dec 10, 2017 7:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License