Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 700l akvarijum (170x60x70) -od lijepljenja do formiranja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2017 2:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod vas je to dosta skuplje nego kod nas, ovde su dosta pristupacniji po pitanju cene. Panjevi lepo izgledaju a i neverovatno brzo se potapaju, bar ja imam takvo iskustvo s njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2017 2:26 am Snimi Poruku Nazad na vrh

MareKraljevo
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Feb 2017
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sad izgleda super,pratim dalje.
Posto rece da ce tvoj stari aq biti filter za novi,pretpostavljam da ce to biti sump sistem...posto i ja ovih dana planiram da radim novi aq od nekih 350 lit takodje sa sump filterom,mozes li napisati kako ga planiras odraditi,konkretno preliv posto se ja dvoumim oko busenja dna i isecanja zadnjeg ili bocnog stakla pri vrhu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorrbl
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2017
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, ovaj akv od 136l ce biti sump filter. A sto se tice preliva, pregledao sam hiljade ideja i nasao jednu koja je 100% sigurna. Sve ostalo mi je bezveze zato sto ne planiram narednih 10 god svako vece ici u krevet i misliti da li ce biti poplava. A to je urezivanje stranice ili busenje. kod mene je probusena rupa posto urezivanje rijetko gdje rade.
Znaci rupa je izbusena u gornjem dijelu stranice, a sa vanjske strane akvarijuma ce biti zalijepljena kutija koju mozes napraviti od stakla, ja sam nasao vec gotovu plasticnu koja je crna pa se nece isticati na crnoj pozadini. ta kutija se probusi na donjoj strani i tu se uglavi cijev koja odvodi vodu u sump.
Da pojasnim: voda iz akv. preko preliva (kod mene konkretno preko rupe) ulazi u tu kutiju koja je zalijepljena na stranicu i odatle pada u sump. u sumpu je pumpa koja vraca vodu gore u akv.
Znaci koliko vode pumpa baci gore, toliko se preko preliva spusti dole. Kada pumpa prestane raditi (npr. nestalo struje) istog momenta sve prestaje i voda se vise ne preliva u sump...

Ako neces to jos raditi, vidjeces kod mene na slikama kad bude gotovo, a ja se trudim da to bude uskoro.
Veliki problem mi je silikon, to me koci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sava
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2017
Poruke: 11
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U Sapcu Silikon Soudal Silirub AQ je 3 Eura ona velika tuba sto se ubacuje u pistolj.Ja svaki mesec dolazim u Bijeljinu da sipam gorivo, ne znam kako mogu da ti posaljem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorrbl
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2017
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, ali to mi i jeste problem sto znam gdje ga sve ima ali nema mogucnosti za dostavu, a da idem negdje daleko samo zbog toga ne isplati mi se. Ionako sam puno para potrosio do sada. Najblizi mi je Zagreb ali cu sacekati, mozda se pojavi neka opcija da se moze poruciti.
Cudi me da ga nema nikad u Banjaluci posto imaju svi silikoni od Soudala i ostali proizvodi ali siliruba nigdje.. Ima neki silikon za akv isto Soudal ali nije silirib i kosta 4 eura.pise da je za akv do 200x60x60.
Ako nista ne uspijem, uzimam taj. Nekako imam osjecaj da je to sve isto s**nje. Cime su lijepili dok nisu izmislili taj silirub!?
Sacekam jos malo, pokusacu doci nekako do silirub aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorrbl
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2017
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Feb 11, 2017 2:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko imao iskustva sa ovim silikonom? Da li bi bilo pametno uzeti ga? Ista je cijena kao i SILIRUB AQ, a od sitog je proizvodjaca.
Bas me zanima zasto SOUDAL pravi dva silikona za aq i koja je razlika kad i na ovom pise da je za velike akv...

To je taj:


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zooxon
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Feb 2017
Poruke: 3
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2017 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas u AS Home prodavnici na tranzitu kod Kosmosa TKK silikon.
Lijepio sam nekoliko akvarijuma sa njim cini mi se OK.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorrbl
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2017
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 13, 2017 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za informaciju, nisam znao da ima i taj a trazio sam ga. Imam sad neke seme da dobijem iz Zagreba ili Beograda ovaj Silirub AQ. Covjek sto ga je trazio u Zagrebu nije uspio naci, sad imam jos neku opciju za BG pa ako i to ne uspije definitivno odustajem i uzimam ili ovaj TKK ili Soudalov sto sam nasao u Centrumu...
Mozes li mi samo reci da li si sa ovim lijepio vece ili manje akv? Da li pise na njemu za kolike akv. moze? Mislim na ovaj TKK
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zooxon
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Feb 2017
Poruke: 3
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2017 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najveci koji sam lijepio ovim silikonom je 125 litara.Koliko vidim na njemu nije naznaceno za koju litrazu je namijenjen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorrbl
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2017
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 14, 2017 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, hvala svima na pomoci, snasao sam se za silikon, stize za nekoliko dana iz ZG pa krecem u akciju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorrbl
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2017
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2017 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I konacno, sva oprema je tu!! Smile Sljedeci vikend je na redu sastavljanje akvarijuma, a dan-dva prije toga ce biti zalijepljena ojacanja...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2017 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oho, blizi se pocetak radova Bravo
Cekamo dalje Wink

Imas u planu biljni akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
igorrbl
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2017
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2017 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da konacno, taman da na proljece bude spreman da primi prve stanovnike... A bice dosta biljaka ali recimo 80% ce biti anubiasi, imao sam ih vec i super je biljka, ne trazi skoro nista a izgleda super, cak su mi bas cesto cvjetali...
Sutra lijepim ojacanja po dnu a na stranice cu postaviti traku, tako da za vikend bi trebalo sve biti gotovo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorrbl
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2017
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U toku su pripreme za glavni dio.
Evo sta je danas uradjeno:

Postavljena su ojacanja po dnu...


Image


Image

Zatim i gornja bocna ojacanja...


Image


Image

Zalijepio sam i trake na stranice...


Image


Image

Sa obe strane svake stranice sam postavio i tanki papir samo iz razloga da ne umazem staklo silikonom posto ga je jako tesko ocistiti...

Image

Sve pripreme su zavrsene. Sad spremno cekamo nedelju da konacno sastavimo akvarijum koji ce mi biti posebno drag jer je moj rucni rad Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta reci, osim svaka cast. Lepe dimenzije, posebno mi se svidja sto je sve diy.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License