Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Profitabilno uzgajanje ancistrusa? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ja_sam_zlatna_ribica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Jan 2017
Poruke: 9
Lokacija: Doboj, Republika Srpska

PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2017 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, htio bi da pocnem da uzgajam profitabilno ancistruse ali treba da mi neko pojasni kakve uslove trazi? I da li to uopste moze biti profitabilno? Hvala! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 08, 2017 11:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 12, 2017 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I mene zanima jer mi slajeri ne uspevsju! Al obicni imam ih za izvoz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Feb 12, 2017 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

... računaj da će se dobijati više od 30tak din za jednog tj za 1/4 do 1/3 od cene u prodavnici. Ako hoćeš da ti bilo koji posao bude isplatljiv moraš da napraviš konekcije tj u slučaju akvaristike moraš da upoznaš nekoga ko snabdeva veleprodavce. Tako će ribe ići najbrže i najbrže a i dobićeš bolju cenu po ribi.

Inače treba ti dosta više mužijaka a manje ženki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kovacica91
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2015
Poruke: 17
Lokacija: Kovacica

PorukaPoslao: Čet Feb 16, 2017 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako zelis da imas koristi od obicnih ancistrusa, moras da imas veci broj akvariuma, pa da svako gnezdo hranis dok ne budu maticni, oko godinu dana, onda za muzjake mozez da dobijes oko 5 eura, dok za zenke mozes da izvuces i do 20. Jer maticnu zenku je gotovo pa nemoguce naci, a po mom do sada malom iskustvu od jednog mresta ih ima oko 5-10...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2017 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo neke kontra racuice. Prosecna plata u privatnom sektoru u srbiji je 25000din. Ako je riba 50din/kom(mada nema sanse da bude toliko na veliko) i ako ti treba 60 dana da je dovedes na prodajnu velicinu mada sa mrestom to ce pre da bude 90 dana ali ajd da racunamo 60 dana. znaci po turi moras da izbacis 25000/50=500 komada. Racunaj da otpadne 20% na uginuca nek bude 600komada po leglu. Ako jedan par izbaci 30komada treba ti 600/30=20parova. Da bi sve bilo glatko treba da imas bar 25 parova i uvek jos koji par u rezervi zbog odmaranja i uginuca. I sve to je tehnicki deo, dakle laksi deo pored toga treba da obezbedis gde ces da prodas u dva meseca 500 komada. Sve je moguce ali kao i u svakom poslu treba biti uporan i dosledan. Mnogi su pokusavali pa odustali ali uzmi za primer Rainforest-a koji je napravio ''fabriku'' za uzgoj akvarijumskih biljaka i iskreno se nadam da mu dobro ide!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2017 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

greska treba ti 1000 komada na dva meseca tako da sve jos pomnozi sa dva:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Feb 20, 2017 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i us sve to dodaj redovnu zamenu vode razne bolesti hranjenje odvajanje od rofitelja .....probaj moj ti je savet pre ces i vise da zaradis na kozicama nego na ancistrusima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Broj ancistrusa u zajedničkom akvarijumu Slepi_Putnik Ribe 7 Sre Mar 25, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ancistrusa sa fotke Slepi_Putnik Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 11, 2019 5:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borba Ancistrusa njanja Ribe 6 Čet Feb 28, 2019 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Boja ancistrusa Bojan95 Bolest 11 Pon Jan 21, 2019 11:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uzgajanje kozica za totalne pocetnike Veki Ostali Stanovnici 5 Uto Okt 03, 2017 3:14 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License