Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moja šumica od 180 lit Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MareKraljevo
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Feb 2017
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2017 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam se ukratko predstavio u delu foruma za to predvidjenim,na predlog urednika,otvoricu novu temu i ovde,kako bismo zajedno,ukoliko ko to zeli,prokomentarisali postavku,mozda odgovorio kome na neko pitanje...

AQ oko 180 litara, dimenzija 90*40*50 cm, filtracija spoljni, stakleni, filter dimenzija 60*50*12 cm pogonjen motornom pumpom protoka oko 800l/h,.
Osvetljenje je regulisano preko digitalnih tajmera tako da se u 10,30h pale dve neone od po 18w i stedna sijalica od 24 w, 6500K, iste se gase u 15,00h kada se pali MH sijalica od 150w, koja radi do 18h nakon cega se gasi i pale se neonke i stedna.
Dodajem CO2 iz boce a rastavaram ga preko DIY difuzora koji je pogonjen motornom pumpicom...Inace vodu odrzavam na tvrdoci oko GH15 stepeni, a omeksavam je preko RO uredjaja...prehrana Easy life Pro Fito i Rainforest makro,neizmenicno. Zamena vode nedeljno po 50 lit.
Od ribica tu su Kraljevske neonke,Staklasti somici,jedan Skalar,Tri Diskusa,albino Amonijer,Rodostomusi,dve Duge (nmm pojma koje tacno )...to bi trebalo da je sve
Od biljki tu su Nane,Pogestemon Oktopus,Microsorumi,Mahovine,Cuba,Bluxa japonica,Alternatera,Ehinodorus,Hottonia palustris,Heterantera zosterifolia,Ludvigia repens,Marsilea,Mirophilijum...
Postavka koju sada predstavljam stara je oko 4 godine i vreme joj je za zamenu

Image
Image
Image
Image
Image
Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Feb 06, 2017 1:16 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Na zahtev postavljača teme obrisan dupli deo teksta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2017 11:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

MareKraljevo
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Feb 2017
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Feb 05, 2017 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim urednika da mi edituje tekst,posto sam prilikom kopiranja teksta deo preklopio a ne umem sad da ispravim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sređeno Mare. Piši ako nešto nije ispalo kako treba.
Koliko su dugo diskusi u postavci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MareKraljevo
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Feb 2017
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pon Feb 06, 2017 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. Diskusi su u postavci negde oko 4-5 meseci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2017 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je debljina stakla za ovaj akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djuraa
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 193
Lokacija: beograd, vidikovac

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2017 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum i veoma ydrave biljke. Koju podlogu si koristio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 21, 2017 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj najveci zbun,bas na sredini, sveze trimovan - je li to zosterifolia ili stelatus?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka moja 4 Uros Kg Akvarijumi 2 Pon Jun 06, 2022 9:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je moja ribica trudna frkisa Razmnožavanje 9 Pon Mar 23, 2020 9:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je moja gupika trudna? ja_sam_zlatna_ribica Razmnožavanje 1 Pon Feb 06, 2017 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja led rasvjeta 3w čipovi oko 60W brankorad Rasveta 10 Sre Sep 21, 2016 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Maketarstvo - moja maketa darko.potic.33 Razno 0 Ned Sep 11, 2016 12:24 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License