Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cesmovaca .... Kako je prilagoditi ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 4:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo se opusti i radi kako ti je najlakse.Najbitnije je da kako krenes i kako namenis da radis i kako naucis ribe,da se toga drzis.Ja mojoj ribi sipam vodu preko creva direktno iz cesme,u zivotu nisam "pripremao" vodu i pustao je da odstoji,barem ne sto se tice ukrasnih akvarijuma.Mresni su nesto drugo.
Znaci ili manji balon ili crevo ili nesto sasvim trece...
Ti ameri koje ti hoces da drzis,amerike nisu videli,kao ni moji.Naviknuti su na cesmovacu Smile
Sasvim ce im biti dovoljno da ubacis treset u filter,sto zbog atmosfere,sto zbog blagog uticaja + dobra ishrana i riba ce biti prelepa i pune boje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 4:45 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
sasa-srb ::

filter u tom bokalu se menja na 2-3 meseca i nije skup, oko 500 din

Po specifikaciji, kapacitet filtera je 300 litara, sto znaci da za neki veci akvarijum, relativno cesto mora da se menja. Za menje akvarijume je podnosljivo.

da to je po specifikaciji ali za pijacu vodu, dovoljno je sto posle toga odstranjuje samo kamenac
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li neko predstavu koliko se izgubi na mikro i makro elementima ako voda odstoji 7 dana, da li je to neznatna kolicina ili ...i da li ima nekih negativnih nus pojava voda posle 7 dana(citao malo pa spominju stvaranje bakterija, menja se PH itd..) hvala na odgovorima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cek cek,malo sam prelistao temu.. ja imam mogucnost da jeftinije nabavljam destilovanu vodu - za manji akvarijum bi bilo ok..
Koji su parametri i kakva je ona?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam druze, posto ostavljam da voda odlezi u buretu (100L) do sledeceg menjanja (7 dana),zanima me da li izgubi na makro I mikro el.i da li se nesto znacajnije promeni u njoj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pazi, kontaktirao sam profi akvariste..
Demineralizovana voda moze aii teeba da se reminarlizuje npr Salty shrimp-om.. to je "kupovna" i sigurna varijanta.
A moze i da se mesa sa cesmovacom 50-50... tako da..

Ne mislim da se nesto znatno desava za taj period..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osim taloženja kalcijuma u vidu kalcijum karbonata (možda i magnezijuma), i u tom smislu 'gubitka', ne bi trebalo da se dešava ništa bitno sa sadržajem ostalih mikro i makroelemenata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License