Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potrebna mi je pomoc oko formiranja vode i izbor riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pilebre




Registrovan: 16 Feb 2017
Poruke: 1
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2017 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drustvo, nov sam na forumu tako ako pitam nesto sto je vec pitano nemojte da zamerite Wink
Evo ovako, nisam pocetnik imao sam nekad akvarijum sa zivorodkama, to je bilo davno, sada sam se ponovo nesto nalozio Wink citajuci o svemu i svacemu. Napravio sam novi akvarijum ugaoni od 150L 3D pozadina podloga MIX Arandjelovac, Sljunak Mix Arandjelovac, Atman EF-2 kanister,(keramika,akt ugalj,bio sundj,bio kugle,vata), rasveta 600mm JUWELT8 1.Day-Lite,2Color-Lite, vazduh pumpa... I to je to otprilike da ne smaram sa opremom, e sad pre 5 dana napunjen je vodom
Filtrira sada bez riba i bez bilja, ubacio sam 4 kasike morske soli i 2 bocice aditiva za formiranje vode.
E sad PITANJE ZA SVE VAS OVDE koliko jos da cepa ovako, planiram za koji dan da stavim neku biljku tipa NANE.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraAIM Adresa
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2017 12:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2017 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad u zivotu nisam cekao neko vreme da se "nesto" desi, pa da mogu da ubacim biljke....
Brate mili, biljke odmah posadis i menjas vodu cesce na pocetku. Ako ces nane, onda fakticki nisi ni trebao hranljivu podlogu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2017 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na pocetku su pozeljnije brzorastuce biljke. Naravno, ako znas tacno i jasno sta zelis, kako da ostvaris onda moze start i sa spororastucim biljkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pilebre




Registrovan: 16 Feb 2017
Poruke: 1
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2017 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok kapiram nego to sam formirao pa sam cekao bilje da stigne vec je posadjeno.
Reci mi samo kad kazes da menjam vodu cesce, mislis da cistim i filter ili samo da izvucem pola akvarijuma pa da naspem vodu odstojalu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraAIM Adresa
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Feb 22, 2017 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kanister filter ne moras da cistis ni po godinu dana, ali mozes preventivno da ga ocistis na svakih 7-8 meseci. Za sad kad menjas vodu samo izvuci trecinu vode i sipaj odstojalu vodu u akvarijum i to je to. Kasnije kad menjas vodu usisaj-isifoniraj podlogu, orezes biljke i sipas odstojalu vodu.
Uzmi procitaj temu o cikliranju akvarijuma.

Za sad je ok, sipao si vodu, posadio biljke, filter radi. Ostavi da bez riba bude bar 20-25 dana, posle ubaci par ribica i sacekaj par dana da vidis jel sve ok, pa nastavi da postepeno da ubacujes ribice. Imaj u vidu da sto se duze ciklira bice stabilniji. Ako imas od koga, uzmi vodu iz akvarijuma koji vec radi ili ako bas zuris uzmi preparate za cikliranje. Ja bih ti rado dao svih 150l, ali sam daleko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
pilebre




Registrovan: 16 Feb 2017
Poruke: 1
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milan1991 ::
Kanister filter ne moras da cistis ni po godinu dana, ali mozes preventivno da ga ocistis na svakih 7-8 meseci. Za sad kad menjas vodu samo izvuci trecinu vode i sipaj odstojalu vodu u akvarijum i to je to. Kasnije kad menjas vodu usisaj-isifoniraj podlogu, orezes biljke i sipas odstojalu vodu.
Uzmi procitaj temu o cikliranju akvarijuma.

Za sad je ok, sipao si vodu, posadio biljke, filter radi. Ostavi da bez riba bude bar 20-25 dana, posle ubaci par ribica i sacekaj par dana da vidis jel sve ok, pa nastavi da postepeno da ubacujes ribice. Imaj u vidu da sto se duze ciklira bice stabilniji. Ako imas od koga, uzmi vodu iz akvarijuma koji vec radi ili ako bas zuris uzmi preparate za cikliranje. Ja bih ti rado dao svih 150l, ali sam daleko.


HAhahahah hvala za vodu i za ovako detaljno objasnjenje, ok znaci ipak da cekam i da budem strpljiv. Hvala svima pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraAIM Adresa
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze ako nemas neke zahtevne ribice mozes i vodu direktno sa cesme..
Inace ne vidim razlog da stavljas SO uopste u vodu, ja znam da ti je to neko reko, ali to se radilo odavno, danas nema potrebe, cak mozes ostati bez ribica ako budes dodavao, jer su recimo koridorasi osetljivi na So..
Aktivni ugalj se koristi posle lecenja da pokupi lek, cas usporava cikliranje. A kad se napuni ispusti sve nazad u vodu.. Na zalost i dalje mnogi ga i dalje koriste i preporucuju drugima sa konstatacijom kod mene to deluje, mojim ribicama nije nista, ali svaki akvarijum je prica za sebe..
Ja sam iz Vranja i uvek ako si u prolazu mozes da se najavis da vidis kako to izgleda kod mene..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pilebre ::
Ok kapiram nego to sam formirao pa sam cekao bilje da stigne vec je posadjeno.
Reci mi samo kad kazes da menjam vodu cesce, mislis da cistim i filter ili samo da izvucem pola akvarijuma pa da naspem vodu odstojalu?


Filter cistis na svakih recimo 8-12 meseci..bar ja tako radim...
Menjanje vode na pocetku se radi zbog toga sto je sve sveze i puca od mogucnosti za eksplozijom raznih problema. Nova voda,nova podloga, svetlo, biljke... mora to sve da se navikne jedno na drugo.

Ja sam na primer pratio Tropica-in raspored menjanja vode. Napravili su semu za 90 dana cini mi se, pa skoci na njihov sajt i pogledaj.

Sto se tice soli, nikad nisam stavljao...doduse ja sam se uvek bavio biljkama, a ne ribama... mozda, ali mozda je potrebno ukoliko drzis ne znam ja kakve ribe..

Ako jos nesto treba, javi. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pilebre




Registrovan: 16 Feb 2017
Poruke: 1
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ralke ::
pilebre ::
Ok kapiram nego to sam formirao pa sam cekao bilje da stigne vec je posadjeno.
Reci mi samo kad kazes da menjam vodu cesce, mislis da cistim i filter ili samo da izvucem pola akvarijuma pa da naspem vodu odstojalu?


Filter cistis na svakih recimo 8-12 meseci..bar ja tako radim...
Menjanje vode na pocetku se radi zbog toga sto je sve sveze i puca od mogucnosti za eksplozijom raznih problema. Nova voda,nova podloga, svetlo, biljke... mora to sve da se navikne jedno na drugo.

Ja sam na primer pratio Tropica-in raspored menjanja vode. Napravili su semu za 90 dana cini mi se, pa skoci na njihov sajt i pogledaj.

Sto se tice soli, nikad nisam stavljao...doduse ja sam se uvek bavio biljkama, a ne ribama... mozda, ali mozda je potrebno ukoliko drzis ne znam ja kakve ribe..

Ako jos nesto treba, javi. Pozdrav

Hvala vam, bas ste mi razjasnili dosta toga. Ok pridrzavacu se vasih upustava. Ako nesto treba cujemo se u PP da ne smaramo ovde ljude Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraAIM Adresa
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License