Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rupe na anubiji..pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2017 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li imate predstavu ove rupe koje su se pojavile na anubiji, nedostatak kojeg elementa? mozda nitrati ili ..? ali da li je moguce posto imam dovoljan br.riba u akvarijumu, hvala na pomoci unapred

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2017 9:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2017 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni je anubija pocela da propada, ne znam razlog, ostale biljke lepo napreduju. Da nije na jakom svetlu? Ili si je mozda skoro ubacio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2017 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije na jakom svetlu, imam Eheim led rasvetu 40w, ne bi trebalo..aj sto su malo bledje, dodacu gvozdje nego ove rupe krenule, a bukvalno nista nisam menjao..kontam da je neki nedostatak ali koji?
Super ti je akvarijum btw
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 26, 2017 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno, pa ne znam stvarno anubie treba da su totalno ne zahtevne. Rekao bih da im pre nesto smeta, javice se valjda jos neko sa nekim misljenjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Feb 27, 2017 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako druze moj ova nan je dozivela promenu jacine svetla druga star imas pocetak zelene alge po listovima 3 stvar vezi je nane nece bas puno svetla 0,3 po litru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 27, 2017 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesu nane nezahtevne, ali treba i njima udovoljiti. Ako pate i ostale Anubije (to što si primetio da su svetlije), onda im verovatno nedostaje magnezijum. Ja sam imala isti problem, svetle biljke i negde rupe, stvar se bitno popravila dodavanjem makro i mikroelemenata od Rainforesta, ne puna doza po litraži zbog toga što su sve anubije, već polovina. Osim toga, ove rupe se javljaju usled nedostatka kalijuma, a alge se mogu javiti zbog fosfata, te sam smućkala kalijum fosfat i to dodavala
tri puta nedeljno. Mislim da ti dodaješ CO2, ako ne, slobodno Easy carbo... Da li ti je ovo Anubia iz velikog akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Feb 27, 2017 8:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Resicu alge sa ALGexit-om, nije jako svetlo, akvarijum ima 380L,jeste da je 40 w malo ali je LED ima dosta lumena po watu ali to je neka druga tema, imam dimer pa probacu malo i da smanjim..
Dodajem visoku dozu ECarba koji mi drzi pod kontrolom crnu algu,stizu mi danas iz RF mm pa cu probati sa 1/3 doze u startu
Da, iz velikog je akvarijuma
Hvala na odgovorima..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License