Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi listovi Nane - nisu celi, nego kao pocepani Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2017 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nešto mi se dešava sa Nanom, na dve na kojima mi upravo izlaze listove, ne izlaze celi listovi, nego onako polovični, kao da su pocepani, šta joj se dešava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2017 2:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto nije kako treba. Cudi me kad se tako nesto desava sa anubijama jer one su totalno nezahtevne.
Napisi koji podatak o akvarijumu... Osvetljenje, litraza, filtracija...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

postavi sliku te nane i akvarijuma pa da ti kazemo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace obe te Nane sam dobio u jednoj razmeni, vidi se da nisu bas kvalitetne, tj ima po 3,4 lista, al reko oporavice se i evo posle duzeg vremena krenule da izbacuju list i onda me začudilo baš kad sam video, malo nisu baš pristupačni listovi, nadam se da ću uspeti da slikam, da lepo vidite.

Samo da se Zvezda završi i eto slike Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad mogu na miru da ispišem sve Very Happy

Što se tiče akvarijuma, on je 70x35x35, kad se sve oduzme, negde oko 70L, možda malo više, filtracija Atman EF-2, creva čistim jednom mesečno, jer mi se smanji protok s vremenom, vodu menjam jednom u dve nedelje 30% sa šifoniranjem dna, al u te dve nedelje još po dva puta izvučem po 4L za zalivanje cveća, tako da ispadne da malo malo im ubacim neke sveže vodice Smile dodajem micro, macro i gvožđe, od rasvete 3 x 18 vati, dve arcadie Freshwater i jedna Original Tropical. Ne hranim ih mnogo, ne znam šta bih još rekao Smile
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze tebi nesto gricka te nane !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 02, 2017 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nema šanse, pratio sam listove od kad su krenuli da izbijaju i polako da se formiraju, jer baš dugo nije izašao nijedan list i obradovao sam se, znam da sam je svaki dan pratio i dok se još nisu otvoril listovi, video sam da nešto ne valja, da je reckav, list se otvorio možda pre jedno tri dana

Mislim gotika, sve je moguće, al kako su ostali listovi čitavi Smile imam i drugih nana, sve normalno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 03, 2017 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se slažem sa Gotikom, mislim da ti taj sijamac uhvaćen na slici brsti mlade listove nane.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Mar 03, 2017 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

madi list nane je mnogo tanji i ukusniji nego stari listovi !ko sto cecam rece krivac je na slici !probaj da im dajes povrce tako ces im skrenuti paznju sa biljki !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 03, 2017 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U majku im ludu, imam ih dva komada, moguće da su oni, makar znam šta je uzrok, da nije do biljke, moraću da napravim mali kavez i da stavim oko lista dok se ne otvori i ne očvrsne Very Happy heheheh
Dajem im ja i tikvice, al to nije na nekom redovnom nivou, nekad jednom nedeljno, nekad se ni toliko ne setim, bio sam mišljenja, da ih manje tako hranim, više će da brste alge, al eto brste oni i biljke Very Happy

Hvala Gotika i Cecam na informacijama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Mar 04, 2017 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nešto ih jede još dok nisu ni otvoreni, dok su zamotani i tek krenuli tad su najmekši. Posle kad se otvore, fali pola lista
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 04, 2017 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sto posto ih nešto gricka, sve više počinjem da sumnjam i na Latecare Dorsigere, jer sam ih vidjao kako jedu i manje opale listove od Ludwigie repens, monoselenium nekad gricnu, a kad im ubacim tikvicu, polude, semenke gutaju ko da su pobegle iz gladi Very Happy tako da moguće da su i one
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Punjenje Novi Sad sstanko78 Ostala oprema 0 Sub Avg 28, 2021 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi i Ja i Aqvarijum.. Aq*At Upoznavanje 0 Sre Jul 07, 2021 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko osvetljenja za novi akvarijum filip_ribac97 Rasveta 1 Pon Nov 23, 2020 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License