Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malezijski puž Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sre Jul 24, 2013 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

o.k. procitano sve od pocetka do kraja Smile

hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 24, 2013 12:42 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2015 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imamo tri komada koja su upala sa Svetozarom (algarom) Very Happy

srece radosti Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2016 7:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ima ko viska puzica ,rado bi ih udomio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crazyELEPHANT




Registrovan: 11 Jul 2016
Poruke: 1
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2016 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje trazim ove puzeve, ako ih neko ima bio bih zahvalan. Makar i platio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2016 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi sta ce vam malezijci?! To je napast koja kada se namnozi samo smeta u akvarijumu! Skoro je pa nemoguce ih se resiti osim rasturanjem cele postavke. Jednostavno moze da ih bude na stotine...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Jul 18, 2016 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oni su jako korisni, jer ciste podlogu, prolazeci kroz nju sprecavaju nagomilavanje organskog gasa koji se javlja od raspadanja viska hrane, trulih biljaka i ribljeg izmeta. a posto su ovako siljatog oblika ne rasture biljke i korenje pri prolasku kroz podlogu. ciste i staklo i kamenje i uopste su vrlo vredni. jedu hranu koja se negde zavukla i nedostupna je ribama pa je samim tim manje djubreta po podlozi.

takodje su i dvopolni, tako da treba imati muzjaka i zenku da bi bilo mnogo puzeva. meni je jedan ziveo u akvu od 40 l nekih 5-6 godina, posto je bio samo jedan nikad nije nastalo vise komada. u drugom akvu od 60 l je bilo 2 komada, ali izgleda da su bili ili oba muzjaka ili obe zenke, te ni tu nije bilo vise od ta 2.

u svakom slucaju su i lepi, tako da sve i da se prenamnoze mogu se pokupiti i pokloniti nekom kome trebaju. a i zasto bi ih se neko resavao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Avg 22, 2016 3:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

io ::
takodje su i dvopolni, tako da treba imati muzjaka i zenku da bi bilo mnogo puzeva. meni je jedan ziveo u akvu od 40 l nekih 5-6 godina, posto je bio samo jedan nikad nije nastalo vise komada. u drugom akvu od 60 l je bilo 2 komada, ali izgleda da su bili ili oba muzjaka ili obe zenke, te ni tu nije bilo vise od ta 2.

u svakom slucaju su i lepi, tako da sve i da se prenamnoze mogu se pokupiti i pokloniti nekom kome trebaju. a i zasto bi ih se neko resavao Smile


Netacno. MTSovi se razmnozavaju partenogenezom, dakle, dovoljan je jedan, tj. jedna i eto ti vojske klonova. Zive mnogo krace od 5-6 godina, ali ih ima na stotine i svaki, tj. svaka se jednako brzo razmnozava. Jedan lik ih je drzao na kamenu u kofi par meseci i populacija je bila sve veca i veca, iako nije ubacivao niti jedan komadic hrane. Verovatno im je biofilm i malo algi bilo dovoljno da nastave sa razmozavanjem.

Da su lepi, lepi su... sta vise, jedni od izuzetno lepih puzeva, posebno beli sa prugama. Podsecaju me i na morske. Ali uzasavam se pri pomosli da ih ima toliko da prekriju dno ili staklo... to mi zvuci kao nocna mora. Shocked Kao larve muva kako se migolje jedna preko druge... znaci smesta mi bude muka. Mad I zato mislim da ih nikada necu naseliti u svom akvarijumu. Imam 4 komada u menzuri i posle svega 2-3 dana imaju jednu prinovu od 0,2mm. Zanimljivo za posmatranje sa lupom. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno eksperimentisem u menzuri sa svetlom podlogom. Imaju tamne kucice, a bas zelim da vidim da li ce im podmladak biti svetao. Da li su majstori mimikrije ili je to slucajnost? Na vise mesta sam nasao da od crne podloge dobijaju crne/tamne kucice i obrnuto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
J-Bone
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2016
Poruke: 23
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 07, 2017 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li ukoliko se prenamnoze mogu da budu stetni?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 08, 2017 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

J-Bone ::
da li ukoliko se prenamnoze mogu da budu stetni?


Ne mogu, osim sto nisu "za oko". Ako ih imas previse, pecaj ih preko noci krastavcima ili onim klopkama za puzeve. Imas na internetu dosta varijanti, prave se od plasticnih flasa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brcilo
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2015
Poruke: 21
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Čet Mar 23, 2017 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čitajući ovu temu odlučio sam da ih nabavim, uzeo sam trideset komada.

Imam ih već nekih dva meseca i kod mene su se odlično pokazali. Prvih par dana su se peli i po staklu, ali sada ne mrdaju od podloge. Kao podlogu imam beli kvarcni pesak. Podloga se ranije brzo prljala, menjala boju u braonkasto, pa je pri svakoj izmeni vode bilo neophodno uraditi jedno doooobro usisavanje podloge da bih se ona vratila u belu boju. Od kako sam njih ubacio, podloga je uvek svetla, ne prlja se više nikako.

Ovi puževi su neumorni. Preko dana su u podlozi, može se videti kako se podloga pomera dok oni rove ispod nje. Izlaze iz podloge čim se smrači, ali ne idu dalje od nje. Nisam ih primetio na biljkama. Plašio sam se da će izbaciti zemlju za cveće koja se nalazi ispod, ali izgleda da ne rove toliko duboko Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 24, 2017 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@brcilo, Mislim da oni ne idu dublje od nekoliko cm u podlogu.

U posudu sa malezijcima ubacio sam kamen obrastao u neku crnu slinastu algu. Uopste ne znam koja je, jako lici na crnu cetkastu, ali vidim da je i dunavci jedu... sto ce reci da nije.

U svakom slucaju, kamen je bio crn i dlakav. Posle 2 dana "tretmana" sa malezijskim puzevima, kamen se sada sija! Very Happy Bas mi je zao sto nisam slikao pre i posle. Ali to je jos jedan plus za malezijske puzeve. Jedu i to, pored braon alge (dijatoma).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Mar 24, 2017 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi se da ne spomenes malezijske puzeve po fb grupama, dobices veoma iskusne komentare kako je to najgore nesto sto postoji u akvarijumu, a kod mene su rado vidjeni gosti.. Naravno ne preterivati sa hranom.. Cak kod mene ne mogu doci do hrane od drugih ribica i puzeva..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mark ::
Pazi se da ne spomenes malezijske puzeve po fb grupama, dobices veoma iskusne komentare kako je to najgore nesto sto postoji u akvarijumu, a kod mene su rado vidjeni gosti.. Naravno ne preterivati sa hranom.. Cak kod mene ne mogu doci do hrane od drugih ribica i puzeva..


Tek sad videh poruku. Ali ovo je apsolutno tacno. Ne samo sto su korisni, nego i veoma lepi. Nabavio sam i crne verzije, odusevljen sam izgledom.

Ne znam da li u prilog manjem broju puzeva ide i CO2, jer sam primetio da su im kucice manje ili pokazuju bele naslage, tj. eroziju od manjka kalcijuma. E sad, meni nije cilj da ih ubijam, pa i CO2 smanjujem da bi ostali lepi i zdravi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebni Ramshorn,barski ili malezijs... chaosad Tražnja 0 Pon Nov 16, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malezijski puzevi Veverac Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 18, 2020 1:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malezijski puzevi tatjana777 Arhiva Malih Oglasa 7 Sre Jan 08, 2020 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License