Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Usisivac podloge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
viola
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2011
Poruke: 27

PorukaPoslao: Pet Mar 10, 2017 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Caos, pravim usisivac pogloge kao ovde

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ds-nWjGiePY[/youtube]

pa me zanima da li mogu super lepak da koristim da zalepim cev sa poklopcem i koji super lepak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 10, 2017 10:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Mar 10, 2017 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, taj usisivač nije baš najbolja solucija jer je mali tj taj levak što usisava je mali. Kad je vići samo detrus odlazi sa vodom kad je mali povlačiš i kamenje i pesak. Najobičniji super lepak bez dodataka je siguran za akvarijum a i za posekotine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
viola
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2011
Poruke: 27

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije taj levak nego je veci od flase neke samo me zanimalo oko lepljenja. A kakav je taj bez dodataka? Mislim da ima u maksiju neki crni i neki plavi i koliko se secam loctite su oba, da li moze neki od tih?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam lepio paprati sa tim crnim. Bez dodatak je svaki na kome pise u sastavu samo Cyanoacrylates.
Kada imaš bolnu zanokticu on je super rešenje Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za koliki akvarijum je usisivač?
Ako je za neki manji, npr. 10-ak litara, veći špric isečeš i na njega crevo za vazduh.
Ako je normalnija, veća, litraža, flašu sa pipkom (akva viva ili slično) skineš gornji deo pipka, isečeš onu rešetku i samo navučeš crevo. Flašu isečeš tako da vrti podlogu a ne povlači je. Par proba i to je to.
I u jednom i drugom slučaju nema potrebe za lepkom a kad se "usisivač" raspadne lako se napravi novi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
viola
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2011
Poruke: 27

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene poslala sam pp da ne reklamiram lepak ovde.

Neso69 akvarijum je oko 50l i imam ja flasu i dobro to radi samo sam mislila da zalepim crevo i poklopac. Mozda glupo pitanje ali kakva je to flasa sa pipkom? Ako je to onaj deo sto moze da se podigne i spusti onda znam samo ne znam o kakvoj se resetki radi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 3:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ova služi za 230 i 110 litara, mislim da je ona 7dl akva viva. Jeste, taj deo što se podigne izvadim, a rešetka je bila tu na otvoru (slika u kasne sate):

Image

Ne znam, nisam odavno nešto lepio, super lepak običan ili u gelu, obično mi pukne kada je neko grublje postupanje ovog tipa. Inače na snimku koristi onaj pištolj i plastiku, dosta je to jači spoj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 4:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso Bravo
Znas kad bih se setio da mogu jednostavno crevo da navucem na tu sisaljku. Vec vidim stari resun usisivac u novom svetlu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
viola
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2011
Poruke: 27

PorukaPoslao: Sub Mar 11, 2017 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala obojici ali mislim da cu se odluciti ipak bez lepka. Odlicna ideja Neso i bas mi je drago da postoji ovaj forum gde mnogo moze da se nauci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor podloge Salvatoree Početak u akvaristici 3 Uto Sep 22, 2020 11:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebno par litara podloge Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 15, 2018 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko podloge Borac123 Podloga 11 Sub Sep 29, 2018 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License