Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusi u 175l? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle, formiram novi akvarijum posle duzeg vremena i prvobitno u planu su bili Skalari i jato neonki, kako sam i pre imao. Sad se nesto premisljam da to ipak budu Diskusi i Neonke. Akvarijum je sa slike, sirina 830, dubina 450 i visina 450. Pozadi je neka 3D pozadina, ne znam koliko se ona uklapa u celu pricu. Akvarijum je u fazi cikliranja, biljka se tu zadesila jer mi je prodavac uvalio pogresnu neonku, nije hteo da vrati pare pa sam morao nesto da uzmem, imedju ostalog i nju pa sam je odmah i posadio. Planiram naravno jos biljki u narednih par dana da posadim pre ubacivanja riba. Sta su mislite, dovoljna velicina i za koliko Diskusa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 12:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima ovde diskusara pa ce me ispraviti ali to je malo vode, a i dimenzije, za diskuse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Toga sam se i ja plasio. Mada nisam hteo puno da ih stavim, ali opet citam da je preporucljivo minimum 6 komada... :/ Ima jos vremena do konacne odluke, za pocetak neonke idu 100%...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje je mala visina i za skalare, neki minimum je 50tak cm.. Mada ja ih cuvam dok su mali kasnije razmenim mada nije to svrha..
Moras da vodis racuna i o filtraciji..
I ja bih ti posavetovao da usporis malo, za par dana si sve i svasta nakupovao bez prethodnog nekog plana i citanja foruma. To je moj savet na tebi da odlucis.. A za Diskuse nisam iskusan ali ti je losa filtracija i za manje zahtevne ribice..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Misljenja su podeljena sto se tice visine akvarijuma, neko kaze preko 50 cm, neko kaze da je minimum 40cm. Ako si resio da ih drzis nemoj da odustajes kao ja. Probaj ubaci nekoliko malaca u akvarijum, a kad porastu mozda ces i uzeti veci akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Pon Mar 13, 2017 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drzao sam ih, Skalare, u Srbiji u 40-ak cm, bili srecni i veseli, u ljubavi... Tako da nisam bas neupucen sto se tice odrzavanja itd. Bilo je onda to je nekiminimum za njih.I kako sad filtracija ne valja? Pa za sta su ljudi pravili ovaj akvarijum? Pretpostavljam da su ga neki strucnjaci koji se razumeju u akvaristiku projektovali a ne neki staklorezac Pera. Negde se vodila polemika da su TOP ili krovni filteri najbolji, a sad nista ne valjaju? Nigde ja ne zurim, imao sam plan Skalare i Neonke, kao sto sam vec drzao, a sta sam kupio, sljunak, osvetljenje i filter masu, ako je to zaletanje, onda ja ne znam, izvinjavam se, cu usporim, ispraznim vodu i stavim macku u njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka diskusi na prodaju tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 13, 2018 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi malci Maki123 Ribe 1 Pon Okt 22, 2018 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 09, 2018 6:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi u 375l (mboban) mboban Akvarijumi 2 Čet Maj 24, 2018 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju Nebojsa-Perla Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 04, 2018 5:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License