Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 hranljiva podloga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
J-Bone
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2016
Poruke: 23
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 13, 2017 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Kupio sam u radnji za akvaristiku neku takozvanu ,, domacu zemlju,, kazu da joj nista ne fali, a i cena je dosta dobra. Zanima me da li je dovoljno 2l zemlje za akvarijum od nekih 75l, i da li treba da je pripremim, tj propecem u rerni ili da je isperem vodom samo, ili nista da joj ne radim. Takodje sam se odlucio da stavim mrezicu izmedju zemlje i peska, pa koja bi odgovarala, ona za komarce ili krupnija za fasadu? Hvala za savete Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 13, 2017 8:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 10:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izracunaj ili primeni.
Sipas podlogu na dno akvarijuma u debljini od oko 0.5 do 1 cm ( zavisi sta si sve planirao da posadis od biljaka u startu. Veca biljna masa - deblji sloj, itd ). Preko 1 cm ne bih ti savetovao jer mislim dati je ovo prvi akvarijum.
Oko spoljnih stranica ostavis nekih 2-3 cm praznog prostora ( bez zemlje ) da ti se ista ne bi videla, a i ima jos razloga.
Postavis mrezicu ( onu plavu za fasade ) na tu zemlju, lepo skrojis da se ista ne vidi sa strane.
Sipas pesak u potrebnoj debljini ( minimum 3-4 cm sa prednje strane akvarijuma pa do 7-8 cm ka zadnjoj strani akvarijuma ).
E sad, ovde mogu biti razno razna odstupanja a uglavnom zavisi od akvariste i njegovog znanja, potreba i ideja. npr, ako planiras vece kamenje u akvarijumu, odredjenu postavku pa prema njoj odredjujes debljinu zemlje, peska itd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
J-Bone
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2016
Poruke: 23
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel treba da zemlju prethodno pripremim? Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadis ako ima parčiće drgeta. Mozes malo u rernu da je staviš ako se plašiš crevnih glista al to će pobiti i korisne bakterije u zemlji.
Mrežicu stavi al nemoj neku sa previše sitnim rupama ona za komarnik će zadržati gas koji se bude stvarao. Moj ti je savet da ne stavljaš zemlju po celom dnu već samo gde biljke planjraš da gajiš. Biljke divljaju od zemlje pa je bolje ograniciti njihov rast veruj mi nećeš znati sta ćeš s njima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga za biljke misic01 Biljke 0 Ned Apr 04, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga za ciklide Zeljko80 Afrički ciklidi 10 Uto Mar 17, 2020 9:05 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License