Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bela alga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi ako moze pomoc oko ove napsti
Podaci o akvarijumu
http://www.akvarijum.org/forum.....24404.html
Kad sam napunio akvarijum vodom primetio sam posle nekog vremena da se po red moor drvetu pojavljuje bela alga i sluz. Koliko sam citao to je normalna pojava al posle nekog odredjenog vrmena prosirilo se po citavom akvarijumu. Pocela da se hvata bela paucina po dekoraciji "kamenu,sljunku".
Posto mi nije jos cikliran akvarijum nesmem da ubacujem ribice a koliko sam citao ancistrusi to jedu, pa me sad zanima da li ima neki drugi nacin da se resim ove napasti.
Alga na nekim mestima nije bela jel imam i braon algu u akvarijum pa je i sama alga dobila braon boju.
Pokusao sam sa cescim menjanjem vode 2-3 nedeljno po 30-40 %
Jedino sto sam primetio da kad nepalim svetlo u ak. da se ne siri

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 9:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idi all natural molike i ancistrusi su oko 100din kupis 3 molike i ancistrusa pa sa njima završiš cikliranje.
Ako prežive ti ih pokloniš ako ne prežive nikom ništa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 17, 2017 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A nista strpceu se jos koji dan necu paliti svetlo videcu dal se povlaci alga ako ne probacu sa ribicama pa valjda ce preziveti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dule011bgd
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Sep 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sre Mar 22, 2017 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao,
mislim da imam isti problem. Zna li se sta je uzrok ovoga? U akvarijumu su dva muljasa, i CPO rak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 23, 2017 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo bi dobro ako je neko imao isti problem sa ovom algom da nam kaze kako se nje resio.
Ja za sad menjam vodu 2-3 nedeljno po 30-40 vodu i palim dve neonke po 2-3 sata i za sad mi se nesiri.
Ubacio sam 4 ancistrusa i 2 molike i vidim da jedu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela izraslina na zlatnoj ribici SanjaP Bolest 6 Ned Avg 08, 2021 5:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License