Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 4900k osvetljenje, valja li to sta? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 8:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta da ti napisem. Pozovi me na Maltu da ti resim to Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 8:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ha, samo izvol' te. Smile Ja pokusavam da uocim neku razliku sa i bez nje ali nesto je ne vidim. Gledam da nadjem novu plastinu negde online ali tesko...

Nego mi je sad veci problem sto ne mogu naci manju neonku, ja sam bio ubedjen da je 60cm ali ona ispade 58, lopovi... I u prodavnici mi uvali lik 59cm, kaze to je ta, reko velika je a on kao ako je velika vratices je. Aj reko da probam, i naravno bila je velika, odem da vratim i tele nece vrati pare, ovde to ne postoji, nego biraj nesto drugo. Cccc... Puko, i svetlo i sve. Sad opet jurim 58 com ali tesko... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

... daj skini plastiku pa slikaj tu armaturu i neonku što si kupio. Ako ti je plastika potamnela znači da je stara armatura a kad je armatura stara hoće da se pomere ti držači/kontakti. Ako neonka pasuje lako možeš da skineš i pomeriš držač u stranu.

Biljke rastu ekstra na neonkama od 4800k jer one generalno odaju više crvene, samo što te od 4800k moraš malo češće menjati da ne i buknu alge. Za hladan spektar možeš da koristiš najobičniju led traku, jer je 90% led čipova zasnovano na plavom čipu pa im u spektru dominira plava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj najobicniju traku, mislim na led traku. Ako bas moras led traku a dubina nije veca od 30-tak cm onda 5630 ( npr )
A mozes haubu da transformises sa neonki na led chipove od 1 i 3W Smile . Kombinacije su .... ohooohoooo Smile
Kombinacija chipova, alu hladnjaka, dimera i eto tebi nove haube za narednih 5 godina ... minimalno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam bas theo da pitam. Prd koju godinu je bilo ni sluczjno LED, nikako nije dobro za biljke, nema UV zraka, itd... Sad vidim sve vise i vise se koriste LED.

Nije se nista pomerilo, to je sto je, sve na svom mestu, majstor, ja, ga "remontovao" pa cu za sad da ga ostavim dok ne pocnu problemi, onda mozda LED, videcemo. Evo i slika koja.

Image

Image

Image


screenshot on pc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš da probaš za tu matiranu plastiku probaš poliranje.
Zaboravio sam tačno koje šmirgle idu, trebalo bi 2000, 3000 ili 4000. Obavezno lagano i sa kvašenjem.
Posle bi trebalo neku pastu za poliranje. Meni obično i neka standardna pasta za zube lepo završi posao pa nisam u toku sa namenskim Smile
Probaš neki čošak pa vidiš da li može ta plastika da se ispolira.


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Mar 12, 2017 10:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 12, 2017 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne editujem opet.
Sada sam se setio da nisam hteo da uzmem ranije neku overtank konzolu jer je koristila neke dužine i tipove lampi kojih nema nigde (a nisu normalno išle uz nju).
Ako ti prigušnica podržava tu lampu od 59 ili 60 cm, koju si već uzeo. Možeš to da rešiš sa običnim luster klemama, ugradiš umesto sijaličnog grla i može lampa da bude dugačka koliko voliš Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Pet Mar 17, 2017 6:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na savetima. Resio sam neonku tako da mi ostane grlo. Samo sam rasirio fabricke rupe za koji mm i to je to. To je i bila prvobitna ideja ali me je mrzelo da sve rasturam, sad kako je akvarijum procureo nasao sam malo vremena i za to. Smile


Imageupload png
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Arduino LED kontroler i osvetljenje z... peconis Uradi Sam (DIY) 12 Pet Mar 29, 2019 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Primo 70 + LED osvetljenje m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Nov 03, 2018 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Klasicne LED Sijalice E27 za domacins... Zivadin Rasveta 17 Sub Mar 31, 2018 1:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke i osvetljenje Strahinja3333 Početak u akvaristici 4 Ned Feb 19, 2017 1:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License