Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Silikonisanje akvarijuma. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Pon Mar 13, 2017 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako, neki su mozda videli da sam poceo da formiram akvarijum ali posle 10ak dana primetim da voda malo, ali jako malo curi, pocela da se pojavljuje uz ivicu. Prvo sam ga drzao par dana punog vode na podu dok nisam nabavio policu, da ujedno i proverim da li curi i bio je suv. Izbacim vodu, stavim ga na policu, napun, pustim u "rad" i eto ti vraze, posle par dana pocne da curka. Sad Sad, u pitanju je kupovni Atman AR-F830. Neko ga je vec iznutra uz ivicu zamazao onako sa prstom. Sad ja sam to skinuo uz prednju ivicu i sa strana do pola, dalje ne bih jer ne mogu prici od pozadine a i sumnjam da je curio u cosku napred. Sad, tu je ostalo malo silikona izmedjuprednjeg i donjeg stakla i taj nisam vadio, koliko drzi, ne znam. U planu sam imao da ga opet zamazem i ja prstom uz ivicu i to je to, da se nadam da je curio tu gde mislim i da ce biti dosta. Fora je sto ne mogu da ga rastavim skroz, ima ram oko ivica i tesko da mogu da ga rastavim skroz i zamenim silikon zglavno. Evo i koja slika pa ako nego ima neki bolji predlog bio bih zahvalan.

Image

Image

Image


print screen windows xp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 13, 2017 10:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupovni akvarijumi se nezgodni za reparaciju. Nazalost, ja bih vratio akvarijum ili odlozio negde sa strane i zaboravio na njega.
Da li je moguce nesto tu zakrpiti ? Sobzirom da zivimo gde zivimo verovatno da. Da li ce to biti sigurno ... pitanje za milion dolara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...ili se potrudi da rastavis ceo pa izlepi iz pocetka.
To krpljenje na jednom mestu nije siguracija, moze sledeceg meseca da procuri drugde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skinuo sam i pozadinu tako da sada imam pristup svim ivicama i mogu iznutra da ga zamazem silikonom sa svih strana. Ja bih volio da mogu da ga rastavim skroz ali problem je sto je i ta lajsna oko ivica tskodje sa silikonom zalepljena za stsklo i stsvljena, tako da su male sanse da se rastavi a da se nesto ne polomi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ajde da pitam, da li je bolje raditi ovo sa crnim silikonom? Kolega ima, kaze uzro za kola za soferku, e sad da li je to isti crni sto koriste i za akvarijume? Definitivna je odluka da ga zamazem iznutra po ivicama a ako procuri opet negde, odem kupim novi, prebacim sve u njega i gotovo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Soudal silikon trazi za lepljenje, on je takodje crn.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti bese na Malti ... koji god silikon da imate tamo a da ti mozes kupiti mora biti za akvaristiku. Na pakovanju pise da je za akvarijum, ili ima sliku ribe.
Crni ili beli ili transparetni ... stvar ukusa.
Tehnika zamene fugne mogla bi da uspe ali je nezgodna kod nekih akvarijuma. Pogotovo fabrickih. Staru fugnu bi morao mehanicki da skines a da ne ostetis staklo, pleksiglas i meso silikona. Nikakva hemija za skidanje silikona nije preporucljiva jer ces njome ostetiti i meso silikona tj spoj stranica.
Napisao sam ti gore. Nije bas jednostavno. Na kraju i da odradis sve to ... ko zna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ima na kanalu King of diy kako se resilikonira akvarijum. Da popuniš jednu rupu sto curi nije dobro jer će pustiti tu ponovo pre ili kasnije.
Nikouro ima pravo bolje je kupiti ili sastaviti novi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Uto Mar 14, 2017 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih bas da dajem par stotina evra sada na akvarijum, ovaj sam dobio dzabe, bio je u funkciji ali se covek selio i eto, zapao kod mene. I kod mene je drzao par dana i pocne curiti. Mozda od premestanja, u kola, iz kola, po stanu... Nije ni bitno. Za sada sam uspeo da skinem sve ivice ili fugne kako nikouro rece. Silikon izmedju stakla je jos uvek tu ali koliko on drzi nisam siguran. Pitanke je ako ga zamazem dobro iznutra, recimo po 1cm na svako staklo, kad se osusi valjda bi trebalo da drzi da se ne razidje, plus ima tog starog izmedju stakla koliko toliko, prednje staklo je zakrovljeno, nema prednjih vertikalnih spojeva, ima taj ram u krug, gore i dole takodje spojen na sredini da drzi prednju i zadnju stranu, nadam se da nije samo ukras... Smile

Sto se tice silikona uzeo sam obicni providni za sve i svasta, izmedju ostalog i za akvarijume, bar pise na njemu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 7:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga, isti posao kao moj... Smile


https://www.google.com.mt/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DXKactsdPpO8&ved=0ahUKEwib7s_e5tfSAhVHWhQKHassAfoQwqsBCEswBA&usg=AFQjCNEi0pRg8Lh5dY9UZ_cjXb0UpYddqA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Mar 15, 2017 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima dosta takvih snimaka. Medjutim, cak i iskusni majstori izbegavaju to da rade. Razloga je previse.
Ako resis da potrosis koji euro na silikon i krenes sa radom, obavezno obrati paznju na:
- Skini stari silikon tako da ne ostane ni mrvica
- Ocisti tj odmasti mesta gde je bio stari silikon
- Dobro prouci karakteristike silikona jer nisu svi silikoni isti za upotrebu
- Bice ti lakse fugniras ako zalepis krep trake.
- Moja preporuka jeste da krep traku zalepis na min 5mm od stranica da bi bilo dovoljno debeo sloj silikona ( da si to radio ranije debljina bi bila manja.
- Neka zavrsni radovi budu kako ispadnu jer ako juris perfekciju a pocetnik si racunaj na to da ces nesto zeznuti dok se stvara pokorica
Ovo je sad pod obavezno
- Raspali rostilj, kupi gajbu piva i udri. Al obavezno pozovi i drugove Smile
Sta dalje ... Srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Pet Mar 17, 2017 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh... Zamazah ga danas. Smile I to sa prstom. Sve lepo pripremio sa trakama i cekao kolegu da mi javi da dodjem po pistolj za silikon i ispalio me, posle nisam imao gde ni kupiti tako da je ostala varijanta silikon na cekic i cedi na prst. Sve u svemu i nije toliko lose, mozda ne idealno za oko ali je lepse nego sto je neko pre mene zamazao. Cekam da se pislepodne vratim sa pisla pa da vidimo drzi li to vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Mar 17, 2017 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sacekaj barem 24 h da se to lepo stegne, ne zuri..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ludidzora
Akvarista



Registrovan: 18 Avg 2012
Poruke: 78
Lokacija: Qawra (Malta)

PorukaPoslao: Pet Mar 17, 2017 7:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i cekacu 24h... Juce sam ga posleppdne zamazao, danas cu da ga lepo ocistim, skenem ako gde ima viska i ako stignem napunim i nadam se da ce da drzi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Mar 17, 2017 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tebi je sad kasno al za neke druge clanove koji ce procitati ovu temu.
Fugiranje se izvodi tako sto se staklo prvo pripremi a zatim pistoljem za silikon nanese silikon u jednom potezu izmedju dve stranice. Ovako se najmanje ocekuju mehurici u silikonu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License