Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izraslina na telu tetre Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DarkoR
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2015
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2016 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi!

Na fantom tetri se pojavila izraslina, bele boje, i deluje mi kao neko gljivično obolenje. Tetra se nalazi u akvarijumu od 50l, dobro ubiljen sa još 10ak istih i 10 neonki, 10 korija. Primetio sam izraslinu prilikom hranjenja, ribica je živahna i hranila se, međutim bojim se da ne zarazim ostale ribe. Molim za pomoć, ako neko prepoznaje bolest, i naravno kako se to tretira.

Šaljem i nekoliko fotki, lošijeg su kvaliteta ali živahna riba pa ne mogu dobro da slikam.

Hvala unapred.



Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 17, 2016 9:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2016 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni liči na limfocistis ili nešto drugo virusno. Sretao sam se sa ovim. Javlja se na nekoliko mesta na ribi. Uglavnom napada ribe iste vrste. Vremenom će da se formira čir da pukne pa da se povuče.. Zarazno je i može se proširiti na druge ribe. Ako je staviš u karantin i povedeš računa o čistoći vode sa dobrom proteinskom isharanom možeš je spasiti. Čir traje oko 10tak dana. Po povlačenju jednog može se stvoriti drugi čir. Jake ribe mogu preživeti pucanje 1 do 2 cira bez problema u akvarijumu. Slaba će da brzo razvije nekoliko čireva i nema joj spasa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DarkoR
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2015
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2016 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izolovao sam ribicu, a deluje i dalje živahno. Hvala na savetu. Ne znam jedino treba li da tretiram akvariju s čim?

I naravno, hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2016 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za virusne infekcije ne postoji lek. Tkivo ostećeno virusom je podložno bakterijskim upalama samo povedi računa o čistoći vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DarkoR
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2015
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 18, 2016 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoću...
Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gandalf
Akvarista



Registrovan: 30 Avg 2014
Poruke: 10

PorukaPoslao: Ned Mar 19, 2017 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje u vezi tetre.Radi se o indijanki.Fali joj tacno polovina repnog peraja a smatram da je otkinut.U akvarijumu imam jos albino tetru,dva skalara,bikolora,ancitrusa,muzjaka kribenzisa.Sve su odrasli primjerci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam tetre termogedzo Na poklon 1 Ned Feb 06, 2022 1:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela izraslina na zlatnoj ribici SanjaP Bolest 6 Ned Avg 08, 2021 5:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License