Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morski Greben Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je sto si postavio slike.Tvoj akvarijum je jedan od mojih omiljenih sa foruma(mada ti to vec znas).
Interesuje me koji je ovo gyre koji imas i kako si zadovoljan njime?!
U kom je modu konstantno?!
Vidim da ti sps korali veoma lepo napreduju- kolika je potrosnja kljucnih elemenata i koliko cesto menjas vodu(koja kolicina)?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 8:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Laki.
Gyre je kinez Jebao/Jecod CP-25. Odlicno radi. Totalno drugi
princip cirkulacije vode, u odnosu na standardni streem. Ovaj
nekako gur veliku povrsinu vode. Svaka glava moze da se podesi zasebno.
Vrlo brzo sam uocio razliku na bolje. Igrao sam se sa svim modovima, ali ostao
u modu koji konstantno vrti. Odprilike na pola snage. Ovaj model C25 je sasvim dovoljan za zapreminu do 200l.
Sam da radi.
Doziranje je baling metoda fauna marin plus trace elementi koji idu uz to.
Radim na tri kanala. Kh, Mg i Ca.
Ranije su mi doze bile jednom na dnevnom nivou. Ali poslednjih mesec dana sam podesio dozirku da dozira vise puta dnevno.
U mom slucaju 4 puta za sva tri elementa. Normalno istu kolicinu elemenata kao i ranije.
Jeste da sam se oslobodio nekih vecih potrosaca, ali na ovaj nacin sam smanjio kolicinu Kh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Npr, ranije sam dozirao 40ml Kh,a sada 25ml.
Mg20ml i Ca15ml.

Kh izmedju 8 i 9
Mg 1420
Ca 430
No3 sam dizem na 10, bio je uvek 0.
salinitet 1024
temperatura 25
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Dec 02, 2016 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti na odgovoru.
Strucno i odmereno sto se doziranja tice(samo prati akvarijum-znas da je svaki prica za sebe).
Ovaj gyre je kopija maxspecta koju proizvodi jebao?!
Mnogi su se ovde zalili na nepouzdanost -kazu da sam od sebe oce da zakaze i pobrljavi(kontroler).
U svakom slucaju ti si neko ko zna sta radi i sa cime radi,a to sto radis radis dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 03, 2016 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam. Meni za sada dobro radi.
Moja jedina zamerka je, sto bi po mom ukusu mogao
da bude za nijansu tisi.
Ostao sam duzan za zamenu vode. I tu sam malo eksperimentisao. Obzirom da doziram elemente, probao sam da malo duze ne menjam vodu. Moj akvarijum nije odreagovao dobro. Primetila se razlika. Korali su bili na granici propasti. Tako da sam misljenja da ipak treba raditi redovne izmene vode. Bar na 10dana 10%.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sub Dec 03, 2016 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

10% nedeljno je norma,20% na dve nedelje itd. da bi aq uspesno funkcionisao to potpisujem.
Svako koga znam da se uspesno bavi morem(e,sad nisu kod svih nas isti standardi,tako da je nekome "dobro" 50+ nitrati,a neko se sokira i na 10....) vrsi izmene od min 10% na dve nedelje -MINIMUM!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 03, 2016 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam se vratio na nedeljno menjanje. Najlakse mi je vikendom. Bas ako sam sprecen, onda bude dve nedelje, ali pojacam kolicinu vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 13, 2016 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze Popaje, uradio si ooozbiljan "upgrade" svog akvarijuma! Od samog grebena, protoka, skimera, i naravno rasvete, za koju tvrdim da pretstavlja najozbiljniji iskorak u uradi sam opcijama za rasvetu kod nas... Kapa dole! Bravo
Sad ce biti zanimljivo videti kako ce korali odreagovati, a uz tvoje redovno odrzavanje mislim da ce kroz 6 meseci to biti vec jako lepe kolonije korala! Pratimo, ali molim te slike malo cesce od ove opcije na 6 meseci Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 13, 2016 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Vlado, znas da sam sa proleca i preko leta vise u vodi, nego pored nje.Pa slabije posecujem forum. Ali nije
opravdanje. Trudicu se bar preko zime da budem prisutniji. Sto vazi i za ostale...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 19, 2017 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo da obnovim. Ne mogu lepo da uslikam, pa mi se i nekace
slike.

Image

Novo je to da je refigium osvetljen nocu, tj. suprotno vreme od displeja. Kao sto se vidi sa slike.
Desni deo sumpa je u mraku zato sto je odeljen zidom. Njega namerno drzim u mraku, takozvana mracna zona. Pogoduje nekim bakterijama i organizmima.
Trenutno u displeju ima vise sps korala i po neki lps, pecurke i zoe.
Meke sam prebacio u refigium i podelio.
Malo sam smanjio plavi kanal i UV, vise mi se svidja kada je svetlije. Prirodnije mi izgleda. Doziranje je ostalo isto. KH nocu, Mg i Ca danju.

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 15, 2018 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam davno kacio slike, pa da obnovim malo temu

Image

Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 15, 2018 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i jedna bocno

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2018 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki put se odusevim ovom akroporom desno na vrhu. Jako lepo i prirodno deluje. I ja imam viziju da uradim nesto slicno sa vrhom desnoggrebena.
Inace, ubedljivo najcistiji akvarijum koji sam ja video. Nigde ni trunke prljavstine, alge, nicega. Slike ne mogu to da docaraju cestitka cestitka cestitka cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jan 26, 2019 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadamo se novom slikama u neko dogledno vreme red je posle ovolikog dugog perioda..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2019 3:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ocekujem jedan osvrt na period u kom te nije bilo,propracen slikama kojima se svi iskreno radujemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morski puz CristopherMoltisanti Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 14, 2020 12:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kompletan morski akvarijum milanpop Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Maj 29, 2020 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Možda greben, možda ne - pitanje za sve Peku Razno 3 Čet Maj 07, 2020 10:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License